18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

MHP Datça İlçe Baş­ka­nı Gök­han Akyel, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi dolayısıyla basın açıklaması yayımladı.

Akyel, açık­la­masında, Türk mil­le­tinin Ça­nak­ka­le’de elde et­ti­ği üstün ba­şa­rı­sı ile tüm dün­ya­ya, ba­ğım­sız­lı­ğı ve vatan top­ra­ğı söz ko­nu­su ol­du­ğun­da, kar­şı­sın­da hiç­bir gücün du­ra­ma­ya­ca­ğı me­sa­jı­nın en açık şe­kil­de ve­ril­di­ği kahra­manlık des­ta­nı olduğunu belirtti.

“Bu ­gün­le­re ulaş­ma­mı­zı sağ­la­yan başta Gazi Mus­ta­fa Kemal Ata­türk ve silah ar­ka­daş­la­rı olmak üzere va­ta­nın bölün­mez bü­tünlü­ğü­nü ve Türk mil­le­ti­nin huzur ve gü­ven­li­ği­ni sağ­la­mak için ha­yat­la­rı­nı feda eden aziz şe­hit­le­ri­mi­zi min­net­le anı­yo­ruz.” diyen Akyel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türk ve dünya ta­ri­hi­ne damga vur­muş en önem­li olay­lar ara­sın­da yer alan 18 Mart 1915 Ça­nak­ka­le Za­fe­ri, bir mil­le­tin bir­lik ve be­ra­ber­lik için­de ver­di­ği şanlı mü­ca­de­le­nin unu­tul­maz ha­tı­ra­sı olması ba­kı­mın­dan in­san­lık ta­ri­hin­de eşine az rast­la­nır bir kah­ra­man­lık des­ta­nı­dır. Za­fe­ri­miz kutlu olsun. Resmi ka­yıt­la­ra göre Muğ­la­lı şe­hit­le­ri­miz için yap­tı­ğı­mız araş­tır­ma­lar­da biz­ler­den des­te­ği­ni esir­ge­me­yen ve ar­şiv­le­rin­de ya­rar­lan­ma im­ka­nı sunan Türk Si­lah­lı Kuv­vet­le­ri yet­ki­li­le­ri­ne ve Er­ci­yes Üni­ver­si­te­si, Ata­türk il­ke­le­ri ve inkılap Ta­ri­hi Ens­ti­tü­sü Öğ­re­tim Gö­rev­li­si Ahmet Nedim Kilci’ye son­suz te­şek­kür­le­ri­mi­zi ve min­net­le­ri­mi­zi su­na­rız.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.