reklam
Ana Sayfa Köşe Yazarları, Son Dakika 22.07.2020 9253 Görüntüleme

ÇAĞDAŞLIK ANLAYIŞINIZA REDDİYEMDİR

Yine kızılca kıyamet koptu. Sağcısı solcusu, laiki şeriatçısı, açığı kapalısı, evlisi bekarı, kızı erkeği, okumuşu cahili ahkam üstüne ahkam kesmeye başladı.
Sebeb?
Yeni bir kadın cinayeti.
02 Haziran 2020 de bu köşede yazmıştık. “Elde pankart sokağa dökülme ile, sorumluluğu icra makamının başındakilere yüklemekle, basında yazmak, tv de bağırmak, haykırmakla bu tür sorunları çözemezsiniz.” diye.
“Kadın cinayetlerinde devleti suçlamak işin kolayına kaçmaktır, herkes öncelikle kendi kendini, kendi çocuklarını korumak, kollamak, sakınmak zorundadır, devlet 83 Milyon vatandaşının herbirine birer polis, jandarma tahsis edemez.” diye.
“Kilit namuslu insan içindir, hırsıza kilit fayda etmez.” diye.
Anlatamadık.
“Tayyip elini vajinamdan çek!” vb sloganlar ile istediğiniz ve elde ettiğiniz zinayı suç olmaktan çıkaran yasal düzenleme başınıza daha çok iş açacak. Bekleyin görün.” diye.
Hep birilerinin aklı ile hareket etmeyin, kendi aklınızı kullanın.” diye.
“İdam cezasının olduğu Amerika’da bir cani idama gideceğini bile bile 50 – 60 kadını öldürüyor, seri katil olduğu ortaya çıkıyor, kadın cinayetleri yalnızca cezaların yükseltilmesi ile önlenemez.” diye.
Dinletemedik.
Sonuç;
Yine bir ölüm, yine bir yerlerde boykot, bir yerlerde üç beş cümle ve sözde protesto ile bu olayı da kabullenecek, birkaç saat veya gün sonra unutup gideceksiniz.
Yeni Ayşeler dayak yiyecek yine Fatmalar öldürülecek ve siz yine aynı, ama her seferinde aynı şekilde erkekleri, devleti suçlayacak kendi hatalarınızı kendi ihmallerinizi görmeyeceksiniz.
Protesto etmekle çözüme ulaşacağını sanacak kadar zavallı olduğunuzu fark etmeniz, çözümün evlatlarınızı doğru yetiştirmek olduğunu idrak edebilmeniz asla mümkün olmayacak.
Çünki siz çağdaşsınız!
Kınayanlara bakınca durumun ne kadar istismar edildiğini ve edilebileceğini görmekse üzüntü verici.
Siz protestolarda gaza gelip sokağa dökülen zavallılar, bunun da farkında değilsiniz.
Dün devlete karşı “Beni bana bırak! Çocuklarımızı rahat bırak!” naraları attığınızı unutup, bugün devletten bacak aralarına sahip çıkamayıp, hayvani dürtülerine boyun eğen evlatlarınızın partnerlerinin şerrinden korunmasını talep ediyorsunuz.
Çocuğunuzun katili ile arkadaşlığına! onayı, randevuyu devlet mi verdi?
Çöpçatanları devlet mi, siyasi otorite mi?
Çağdaşlık, laiklik veya medeniyet adına işlediğiniz günahın, özgür yaşamın gereği gördüğünüz zinanın ve daha önemlisi ötenazinin sorumlusu devlet mi?
Her yıl yüzlercesi yaşanan kadın cinayetlerinin çoğunluğunda tarafların serbest ( ne demekse) ilişki yaşayanlar arsında olduğunu görmediniz, okumadınız, duymadınız mı?
Evlatlarını günah kavramından bihaber yetiştiren, nikah olmadan bir birlikteliğin ne dinen ne örf adet ve nede ananelerimize uymadığını anlatmayan, öğretmeyen anne babalar, ektiğinizi biçmiyormusunuz?
Protestolarını sadece maktuleyi baz alıp yapan çağdaş! zina yanlısı sözde kadınlar, babası katil olan küçük masum, bigünah bir çocuğun bundan sonra baba yoksunluğunu yaşayacak olması, eşinin kadın olarak incinen gururu, onuru ve başının öne düşmüş olması umurunuz da mı?
Kocasının yediği halt yüzünden çocuğu ile hayatta yapayalnız ortada kalıveren, annenin ruh halini,
Artık eve gelmeyecek baba için çocuğunun soracağı “Anne babam nerede, neden gelmiyor?” sorusuna ne cevap vereceğini…hanımefendinin ailesini, hısım akrabasını… onlar adına da üzüntü duymak lütfunda bulunacak mısınız?
Bunları düşüneniz var mı? Ne gezer.
Kendi vekilinin amca kızına tecavüzüne ses çıkartmazken bu olaya tepki gösteren Hdp nin,
Çağdaşlık adı altın da her tür gayri ahlaki melanete çanak tutan Chp nin,
“Bu kadın cinayetine üzüldüğünü belirten kimi Ak Partili’lerin,
Ya da sanatçı sıfatı altında her sabah bir başka yatakta uyanan kendini bilmezlerin, gazına mı geliyorsunuz?
İslam ın koyduğu, ama sizin gibilerin “15 asır öncesinin kuralları…” diye görmek, uymak, hatta duymak istemediğiniz kuralların halen geçerli olduğunu anlamıyormusunuz?
Dört yıllık okulu yaz tatilleri dahil yedi sene süren bir kızı ölünceye kadar merak etmemek, ölünce evladı kardeşi olduğunu hatırlamak da neyin nesi?
Parkta, avm de, caddede, toplu taşımada değil el ele, kol kola, dudak dudağa dolaşanlardan birininde üniversiteye okusun diye gönderdiğiniz kızınız, oğlunuz olabileceğini akledemiyor musunuz?
Nikahsız birlikteliğin inançlarımıza göre yanlış, toplumun değer yargılarına göre ters olduğu fikrini aşılamadığınız çocuğunuzun yarın aynı durumlarla karşı karşıya kalmayacağını kim garanti ediyor?
Bunu da devletten mi bekliyorsunuz?
Hadi oradan sizde.
Devletin böyle bir vazifesi yok. Sen sosyal devlet tanımı ile erketeliği, pezoluğu, gavatlığı karıştırıyorsun.
Çağdaşlık anlayışın algıda dangalaklık seviyesine ulaşmış.Doğruyu, yanlışı artık ayırt edemiyorsun.
Had-di-ni a-şı-yor-sun.
Önce namusunu, onurunu korumayı öğretmen gereken evladına vermediklerini, vermediklerin sonucu çocuğunun başına gelenlerin kabahatini, utanıp sıkılmadan devletin üzerine atıyorsun.
İsteyen istediğini düşünsün. Allah’ın yasaklarına uymayanların, ektiğini biçenlerin başlarına gelenlere ne seviniyor ne üzülüyorum.
Umrumda da değil. Ben çocuğu ile bunca yükün altında kalan iffetli namuslu hanımefendiye, anneye ve yavrusuna üzülüyorum.
Ve Allah, onları kalan ömürlerinde hayırlarla karşılasın diyorum.
Selam ve dua ile.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Lige Galibiyetle Başladılar

Lige Galibiyetle Başladılar

reklam