Ana Sayfa Menteşe Haberleri, Muğla Haberleri, Son Dakika 30 Eylül 2021 22 Görüntüleme

İL BAŞKANI ZEYBEKOĞLU’NDAN 3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, hükümetin memur ve emekliler için duyurduğu 3600 ek göstergenin faaliyete geçmemesine yönelik basın açıklaması yaptı. Binlerce öğretmen, sağlık çalışanı, din görevlileri ve infaz koruma memurlarının bu göstergeyi beklediğini söyleyen İl Başkanı Zeybekoğlu, “3600 ek gösterge için milyonlarca memur CHP iktidarını bekliyor” dedi.

AK Parti hükümeti tarafından yaklaşık 3 yıl önce 24 Haziran seçimleri öncesinde memur ve emekliler için 3600 ek gösterge vaadinin yerine getirilmemesine yönelik Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu açıklama yaparak, CHP iktidarında bu uygulamayı yapacaklarını söyledi.

İktidarın yerine getiremeyeceği sözleri verdiğini dile getiren İl Başkanı Zeybekoğlu, “Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor. Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor. Ne yazık ki, AKP iktidarı seçim dönemlerinde, altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye çalışmaya devam ediyor” dedi.

TAM 39 AY GEÇMESİNE RAĞMEN HİÇBİR DÜZENLEME YAPILMADI

39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenlemenin yapılmadığını söyleyen Zeybekoğlu, “AKP’nin Seçim Beyannamesinde bile yer almayan, yalnızca lafla taahhüt ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili Genel Seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadı. Milyonlarca memur artan enflasyonun, dövizin, borçların, ekonomik krizin, mutfak yangınlarının altında 39 ayda ezildikçe ezildi. Hemen her kesimde olduğu gibi 3600 Ek gösterge sözü verilen milyonlarca memurumuz da iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldı. “3600 Ek gösterge”, çalıştıkça yoksullaşan, emekli olduğunda da açlık sınırı altında yaşamını sürdürmeye çalışan milyonlarca memurumuz için hayati önem taşıyor” şeklinde konuştu.

VAAT OLARAK KALDI

“Memurlarımız, İktidarın Samimiyetine Güvenmiyor” diyen Zeybekoğlu, “Her zaman olduğu gibi yine 3600 Ek gösterge hakkı, milyonlarca memura verilen bir vaat olarak kaldı. Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memurları artık iktidarın sözde vaatlerine inanmıyor. Her yıl 3600 Ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor. Milyonlarca memur 3600 Ek gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını bekliyor. İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen; Öğretmenlerimizin, tüm Sağlık Çalışanlarımızın, Polislerimizin, Din Görevlilerimizin, İnfaz Koruma Memurlarımızın, 3600 Ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz. İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz” şeklinde konuştu.

İKTİDAR ŞATAFATA KAYNAK BULURKEN MEMURLAR İÇİN Mİ KAYNAK BULAMIYOR?

“Memurlar Geçinemiyor” diyerek iktidara seslenen İl Başkanı Zeybekoğlu, “İktidara defalarca bu sorunun çözümü için yaptığımız çağrılar, iktidar tarafından hep kulak ardı edildi. İktidar, lüks uçaklara, milyonlarca liralık makam araçlarına, yazlık ve kışlık saraylara, her türlü israfa ve şatafata harcayacak kaynağı bulurken, 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuz için mi kaynağı bulamıyor? Kendi döneminde Londra’daki bir avuç tefeciye 191 milyar dolar faiz ödeyen iktidar, 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor? Bu yılın sadece ilk 8 ayında, ballı müteahhitlere 20 milyar TL’ye yakın garanti ödemesi yapan iktidar, 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor? Biliyoruz ki, ülkemizin kaynakları memurlarımızın 3600 Ek gösterge hakkının karşılanması için fazlasıyla yeterli. Bu kaynakların halka aktarılmaması ise bilinçli bir tercihtir” şeklinde konuştu.

CHP İKTİDARINDA BİZ YAPACAĞIZ

Öte yandan CHP Meclis Üyesi Gizem Sayar Özcan, “İktidar, son seçimlerde bu göstergeyi büyük bir vaadimiz var diyerek duyurdu. Ancak yapılan seçimlerin üzerinden 3 yıl 3 ay gibi zaman geçmesinin ardından bu vaat yerine getirilemedi. Her zamanki gibi yapamayacakları sözleri verdiler. CHP iktidarında bu sözü yerine biz getireceğiz” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ise, bu konuyu defalarca Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a ilettiklerini fakat Çalışma Bakanlığı’na yönlendirildiklerini söyledi. Veremeyeceğiniz sözü niçin ağzınızdan çıkardınız? Biz bu sürecin takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Muğlaspor yine başaramadı

Muğlaspor yine başaramadı