Ana Sayfa Muğla Haberleri, Son Dakika 29 Kasım 2019

KADEM METE ; HEDEF 2023 MUĞLA(3)

Bir ilçede bile bir tek seçim almamanın faturası,13 ilçe ve büyükşehir dahil 14 belediyenin tamamının başı olarak kesildi.

Böyle faturaya can kurban.

Peki.

Sayın Mete, il başkanı olduğu günden bugüne kadar hangi seçimleri kazandı acaba?

Sormak lazım.

Yerel seçimler?

Muğla’yı ilk günden beri her dönem temsil eden bir tek Kavaklıdere miz vardır. Hamdolsun.

Sonra buna Köyceğiz eklendi. Fethiye’den ayrılan Seydikemer ile birlikte. Seydikemer ayrılmasaydı zaten o da imkansızdı. Olsun. Bizim olan bizimdir.

Bu kadar.

Bodrum yok, Milas hiç olmadı, Yatağan yok, Ula, Marmaris, Menteşe, Datça, Ortaca, Dalaman, Fethiye.

Yok yok yok.

Hemen burada yerelden devam edelim.

Sayın Mete 31 Mart seçimlerinden hemen sonraki basın toplantısında çok önemli bir durumu hatırlatıyor.

Malum 3 belediyemize 4 yeni belediye daha ilave oldu.

Çok şükür.

Ak Parti olarak değil, Cumhur İttifakı olarak. Bunu aklımızdan çıkarırsak olmaz. O zaman MHP ye büyük saygısızlık etmiş oluruz.

Sayın Mete açıklamasında şöyle buyuruyor:

“Ak Parti olarak, Muğla’da en başarılı seçimi yaşadık. 3 olan belediye sayımızı Cumhur İttifakı olarak 7 yaptık. 7 yapmamızın NEDENİ, BİZDE OLAN BELEDİYELERİN ÇALIŞMASIDIR.”

Allah razı olsun.

Yani bu alınan 4 yeni ilçede Ak Parti tek başına değil. Ama olsun, bu da büyük başarı. Kutlarız.

Sayın Mete bu 4 yeni belediyenin alınmasının sebebini mevcut 3 belediyemizdeki çalışmalar olarak gösteriyor.

Muhteşem.

Yani Ak Parti Muğla İl Başkanlığı olmasaydı bile, bu belediyelerin çalışmaları sayesinde zaten bu 4 belediye bizim olabilirdi. Bu açıklamanın ana fikri bu zaten. İtiraf.

***

Peki.

Sayın Mete’nin başarısı nerde?

Gelelim Anayasa Referandumuna.

EVET ; %30.7

HAYIR ; %69.3

Yani Ak Parti yine yenilmiş.

Başarı var mı?

Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsi teveccühü tüm ülke sathında zaten temsilcilerden fazla. Referandumda Cumhurbaşkanımız hem Il Başkanı, hem ilçe başkanı, hem de en ücra köşedeki üyeden daha fazla çalışmıştır. Fazladan alınan 2 puan bunun neticesidir zaten.

***

Cumhurbaskanlığı secimi?

Recep Tayyip Erdoğan;%32.1

Muharrem İnce; %52.6

Var mı bir başarı?

Bir önceki referandum açıklamamızın aynısını burada daha net olarak görüyoruz değil mi? Nerde Muğla teşkilatı acaba.

***

Gelelim Milletvekili Genel seçimlerine.

Alınan oy % 28.2

Milletvekili sayısı 2.

Bu hiç 3 hiç 4, hic 5 olmadı.

Hep 2.

Başarı mı?

Mevcudu korumak da başarıdır değil mi ?

***

Peki.

Yerel seçimler?

Alınan oy; %28.42.

Nerde başarı?

Yerel seçimlere geçmişe dönük de bakalım olmazsa.

2009 : %25.58

2014 : %28.98

2018 : %28.18

2019 : % 28.42

Al hepsi burada.

***

Hedef ne ?

Hedef 2023.

Neyin hedefi biri anlatsın Allah aşkına.

Rakiplerimiz bu afilli resim altındaki bu cümleyi okuyunca, erkenden 2023 için kutlamaya başlamışlardır herhalde.

***

Sayın Kadem Mete Marmaris’te iken sadece oradaki seçimlerden sorumlu idi. Muğla İl Başkanı olduğu an itibariyle bütün ilçelerden de sorumludur. Yani her seçim dönemde, 14 tane yerel yönetimin de müsebbibidir. Dolayısı ile bugüne kadar kaybettiği her seçimi 14 ile çarpmamız gerekir.

Başarı ise aynı şekilde.

Sayın Başkan ilk il başkanı olduğu sırada Muğla geneli Ak Parti üye sayısı kaçtır, şimdi kaç olmuştur bilen varsa söylesin. Tabi artış vardır. Lâkin o artışı hesaplarken yine nüfus artışı ile aynı oranda bakarak yapmak gerekir.

***

Bütün bu veriler neticesinde mevcut yönetim ile 2023 ‘ün beri hedeflenmekte çok merak ediyorum.

2023 hedefi sadece koltukta kalmak için konulan bir hedef midir yoksa.

Milletin bilmesi lazım değil mi?

2023 neyin hedefi o hâlde?

Nedir hedef?

Başarısızlığın devamı mı?

***

Birlik ve beraberliğin neresinde bir teşkilat?

Sayın başkan Muğla’da öyle bir küskünler ordusu oluşturdu ki. Yan bakanı bile kara listeye alıyor. Öte yandan Sayın Cumhurbaşkanımız kendini parçalıyor. Küskün bırakma, herkesin elini sık, küskünlerle barış, eski dava insanlarının ayağına git.

Onu boşver ya. Kim bilecek ki değil mi?

Bence de.

***

Muğla’nın kaç köyü var ben bilmiyorum. Şimdi mahalle dediğimiz yani.

Sayın Başkan Marmaris Orhaniye /Turunç köylerine kaç kere gitti acaba? Herhalde en az ayda bir yolu düşüyordur.

Bizim Menteşe’ye de en az yılda birkaç kere gelmişliği vardır kesin. Güreşler falan var ya o sebepten.

***

Peki.

Sayın başkan Göncüler’e, Kurtgediği’ne, Kazanoluk’a, Ballık’a hiç gitmiş midir? Ya da bir mi? İki mi?

İl Başkanlığı Marmaris ile olmaz ki.

Bütün bunlar, maalesef bugün mevcut Ak Parti İl Teşkilatının cevabını vermesi gereken sorulardır.

***

DÖKÜLEN İNCİLER VE İNCİNENLER

Değerli Başkanımız edebiyat konusunda da Fuzûlî’yi bile ders verecek erdeme sahiptir.

“Türk’ün kıllısı, erkeğin kıllısı Hz. Ali’ye, kadının kıllısı ayıya benzermiş diyerek, 100 ünlü Türk büyüğümüzden biri olma yolunda ilerlemektedir.

Muğla da kıllı kadınlar mı var acaba diye sormak gerek önce. Hormonu bozulan hanımlar buna ne der bilmem. Ya kılsız erkekler nolacak? Kılı olmayan erkekler kıl mı ekecekler yoksa. Ya da metroseksuel olmaya çalışan erkeler nolacak? Onlar kime benziyor acaba? Kılları yüzünden kıl dönmesi olan bütün erkekler bu benzetmeye ne diyecek? Olsun, Hz. Ali ‘ye benziyorum ya o yeter bana mı diyecek.

Ben İmam Hatip mezunuyum. Bugüne kadar hiçbir yerde Hz. Ali’nin kıllı olduğunu okumadım. Hz. Ali ortaya yakın kışa boylu, beyaz dişli, sık sakallı ve koyu tenli idi.

***

Sayın başkan streç pantolon giyen erkekleri kime benzetecek merak ediyorum. Ya da pantolon giyen hanımlar hakkındaki muhteşem görüşleri nelerdir mesela. Yazık. Ya da bizim gibi bol pantolon giyenler için düşünceleri ne olacak merakla bekliyorum açıkçası.

***

Hele hele Sayın Başkanımızın bütün Muğlalı’ların namusunu kurtaran sözlerine diyecek yoktur.

“Eğer Muğla da adam! olsaydı, ben il başkanı olmazdım.” Diyerek tüm Muğla’nın namusunu kurtarmıştır. Koskoca Muğla eğer bu kadar seçim başarısızlığına, bu kadar küskün ordusuna kavuşmuşsa sayın başkanın emeğine saygı göstermek boynumuzun borcu olmalı herhalde.

***

Değerli Başkanımız

“Referandum seçimlerinde %58 oy alarak, Muğla ‘da ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğiz… Demiş, lakin alınan olduğu oy %30.7 de kalmıştır. Sanmayın sakın bu oy da Zat-ı Âlilerine verildi. Bu oy bizzat Cumhurbaşkanımızın emeğinin neticesidir.

***

Değerli Başkanımız merkezi hükümetten gelen parayla ilgili olarak, ” Parayı üçe böldük. Kavaklıdere, Köyceğiz, Seydikemer. NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE. Veciz cümlesini söyleyerek, oy vermeyenler kabahat sizin, bak paralar nereye. Demek istemiştir.

***

Yine sayın başkanımız “Ak Parti yi tüm Türkiye anladı da, bir tek Muğla mı anlamadı? Asla. Biz kendimizi anlatamıyoruz. Demesine rağmen, aslında suçun ve kaybetmenin sebebi kendileri olduğunu açıkça belirtmiştir. Fakat buna rağmen ne kadar ekmek o kadar köfte diyerek, partisini anlatamadığı insanlara neden fatura kesmiştir?

***

Sayın Başkan, ( Kılıçdaroğlu’na atfen) Yanlış bilgi vererek genel başkanlarını yalancı durumuna düşürdüler.” Diyerek Sayın Kılıçdaroğlu’nun masumiyetini chp il yönetiminin bozduğunu söyleyerek savunmuştur. Tarihte böyle bir şey ilk tir ilk.

***

Sayın Başkan “Cumhuriyet kurulurken bu millet bedel ödememistir….” Diyerek her zamanki gibi baltayı taşa vurmaktaki uzmanlığını ortaya koymuştur.

***

Ya 10 Kasım için çekilen video için bulunan slogan ? HİÇ GÖRMEDEN DE HER AN ONU HİSSEDERSİN !

Herhalde sayın başkan seçmen kitlesinin kimlerden, hangi kesimlerden, hangi hassasiyetlere sahip kitlelerden olduğunu bir türlü bilmiyor. Eğer bilmiş olsa, böyle bir sloganı kullanır mıydı? Hem Cumhuriyet için bedel ödenmedi diyeceksin, ardından da Cumhuriyeti kuran için bu kadar iddialı cümle yapacaksın. Tezatlık burada başlıyor zaten. Atatürk benim en büyük eserim Cumhuriyet demiyor mu yoksa. Siz monarşi, oligarşiden daha iyi olan cumhuriyet dememiş miydiniz yoksa. Bedel ödenmeyen cumhuriyet. Bu ne biçim bir tezat anlaşılır değil zaten. Bu yaklaşım yoksa Ak Parti’nin genel yaklaşımı mı açıklanması gerekir.

***

Bütün bu açıklamaları yapan sıradan bir Kadem Mete olsa kimseyi ilgilendirmez. Lâkin bu cümleler Muğla İl Başkanı olan Kadem Mete tarafından yapılınca.

***

Sayın Başkan eleştiri kapılarını sonuna kadar kapalı tutar. Kendisinden başka kimsenin bilgili olduğunu kabul etmez. Fikri olan Onun gözünde sakıncalı olur. Öyle ki(Kendisini eleştirenler için) İt ürür, kervan yürür veciz cümlesi meşhurdur. Bu aşamada herhalde o it dediklerinin içine dahil olanlardan biri oluyoruz. Sayın Başkan kervan değil ki. Keşke o kervan olsaydı. Vallahi kendi adıma it olmaktan gocunmazdım. Kervanı olmayanın kimseye laf etme hakkı olamaz. Adama sorarlar heybende ne var diye. Boş küfe ile pazara çıkılmaz.

***

Sayın Başkan (Yine kendisi gibi düşünmeyeler için) Şer odaklarının gazına gelmeyin… Diyerek çıtayı hep yüksek tutar.

***

(Ak Parti 6 ncı Bodrum Olağan Kongresinden..)

Ak Parti olarak gerçekten geniş bir partiyiz. Başka partide olmadığı kadar geniş bir ruha sahibiz. Zamanında her türlü hakaretleri edenler, Genel Başkanımıza ağza alınmayacak sözler söyleyenler, bugün bu partide çok ciddi makamlardadır. Bunu kabul ediyor olmamız gönlümüzün zenginliğindendir.

Bu veciz cümleleri herhalde sayın başkan kendisi için demedi.

Sayın Numan Kurtulmuş,

Sayın Süleyman Soylu,

Sayın Mehmet Metiner gibi bu davaya yürekten inanan insanlar başka partilerden gelmiştir. Şimdi Cumhurbaşkanı ile aynı yolda yürütmektedirler. Hem de bulundukları alanlarda davalarına hem sahip çıkarak hem başarıları ile.

Gurur veriyorlar.

En azından bana öyle. Sayın başkan için öyle değil herhalde. Bir başka partide asla görülmeyen bir durumdur bu. Siz kendi partinizin bir üst makamlarda olan insanları için bu şekil laf edebiliyor ve hala hiçbir şey olmamış gibi makamınızda kalmaya devam ediyorsanız.

***

Ben çok ama çok eminim mesela.

Bu insanlar,

Aday belirleme sürecinde, son saniyede taaa İngiltere’den gelip, birinci sıra aday yapılanlardan, vakti zamanında Erkan Mumcu ile birlikte hareket edip, bu davanın temeline dinamit koyanlardan, sonra ne olduysa birden bire dalan sabunu ile yıkanmış gibi ak – pak oluverenlerden, dostlarınızdan daha mı kötüler sormak lazım.

***

Sayın Numan Kurtulmuş ile ben aynı partide yıllarca siyaset yaptım. Milli şuur ve duruşu ile bizler için hep örnek insan olmuştur. HAS PARTİ de ‘de öyle. Sayın Cumhurbaşkanımızın da eski yol arkadaşı idi. Kendisinin daveti üzerine Ak Parti’ye katılmış, katıldığı günden beri Liderinin emrinde verilen görevleri bihakkın yapmaktadır. Sayın SOYLU için söylenecek söz zaten yoktur.

***

Bu insanlar Cumhurbaşkanı tarafından elinden tutulup, sonra partiyi bölmeye, başka işler peşinde olmaya hiç bir zaman tevessül ve tenezzül etmemişlerdir. Gazete ve Tv.lerinde Cumhurbaşkanımıza ağız dolusu sözler söyletmemişlerdir. Sonra kalkıp tekrar türlü hesaplarla gelip mv.de olmamışlardır.

***

Edilecek çok laf var da.

Hasılı.

Sayın Kadem Mete nin bugüne kadarki karnesi ile hedefi 2023 yapması hiç birbiriyle uyuşmuyor.

Muğla olarak bu çok büyük bir üzüntü vesilesi olur.

Hani elde yaptıklarım yapacaklarımın teminatı denilecek gram bir şey olsa.

Yok.

***

Hedef 2023 olması için Sayın Başkan emaneti ehline vermek üzere sahibine iade etmesi ile olur.

Ak Parti nin başarılı olması için birlik, dirlik lazım.

Kibir,

enaniyetin kalkmasi,

dava şuurunun hakim olması lazım.

Millete güven veren bir yönetimin olması lazım.

Ağzını açan herkesle küs bir yönetim bunu asla yapamaz.

Hele hele ülkemiz siyasetinin yakın gelecekte olası iki yeni partiye gebe olduğu bir dönemde iken daha da büyük önem arzetmektedir.

Kuru sloganlarla 2023 e varılmaz.

***

Bu koltuklar emanettir. Oturmasını bildiğimiz gibi kalkmasını da bilmek lazım. Tabi bu dediklerim dava şuuru ile hareket edenler için geçerli. Ateşten gömlek görenler için geçerli. Değilse saltanat sürenler anlamaz zaten. Kafasını iki elinin arasına alıp muhasebe yapmayanın anlamasını beklemek boş olur.

***

Davasını, Liderini, milletini, yaşadığı şehri ve insanlarını seven fedakar olmayı da bilmeli.

İşte o zaman gönüllerde yer elde edilinebilinir.

Vesselam.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.