Ana Sayfa Köşe Yazarları, Son Dakika 30.06.2020 537 Görüntüleme

LEGAL TERÖRİSTLER BESLİYORUZ

Polis Teşkilatımıza göre terör örgütleri üç başlık altında toplanıyor.

a- Dini yanlış ve uygunsuz yorumlayanlar.

b- Etnik yapılara göre eşit olmayan muameleye inanan ve bunu algı olarak kullananlar.

c- Aşırı politik ideolojilere inananlar.

“3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 1.maddesinde de « Terör » aşağıdaki şekliyle tanımlanıyor.

Terör tanımı (Değişik Başlık:18.07.2006/26232-5532/1 md.)
Madde 1- (Değişik Birinci Fıkra:19.07.2003/25173-4928/20 md.)

Terör; cebir ve şiddet kullanarak; baskı, korkutma, yıldırma, sindirme veya tehdit yöntemlerinden biriyle, Anayasada belirtilen Cumhuriyetin niteliklerini, siyasî, hukukî, sosyal, laik, ekonomik düzeni değiştirmek, Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmak, Türk Devletinin ve Cumhuriyetin varlığını tehlikeye düşürmek, Devlet otoritesini zaafa uğratmak veya yıkmak veya ele geçirmek, temel hak ve hürriyetleri yok etmek, Devletin iç ve dış güvenliğini, kamu düzenini veya genel sağlığı bozmak amacıyla bir örgüte mensup kişi veya kişiler tarafından girişilecek her türlü suç teşkil eden eylemlerdir.”

Özellikle koyu renkle yazılmış, altı çizili olan kısımlara lütfen dikkat edin.

2016 yılı Temmuz ayından bu yana “Temmuz ayı yaklaştı” veya “Temmuz geldi.” demeye gerek duymadık.

Kiraz mevsimi rüyasından uyananlar umutlarını temmuz ayına bağladılar ve her temmuz öncesi bitlerinin kanlandığını gösteren söylemlerine, eylem hazırlıklarına temmuz ayını ayırdılar. En azından temmuzda da konuşulacak biçimde başlangıçlar yaptılar.

Delinin kuyuya temmuzda attığı taşı, akıllılar çıkartmaya çalışırken onlar ağustos ta güneşin ve denizinin tadını çıkartmaya çoktan başlamış olacaklar. Medya kalemleri, tv leri günler öncesinden hazırladıkları yazı, haber ve tartışma programlarını sırası ile ve takvime uygun olarak servis edecek, biz (koyunlar) ler duyup gördüklerimizi sorgularken kimi muhalif (öküzler) ler “Helal olsun, bizim yazar, bizim medya yine tatil falan demeyip işinin başında…” diye kendi kendini kandıracak.

Mesela;

Herşey çok iyi olacak Ekrem İstanbul’u,  adalardan çekerek ölümüne sebep olduğu atlar, yağmurda  sel götüren yollar, devre dışı bıraktığı arıtma tesisleri nedeniyle hızla kirlenen boğazla, İstanbul’un parası ile aldığı sahte  Fatih tablosu, adalar için ithal ettiği ama teknik şartlara uymadığı için servise sokamadığı elektrikli araçlar ve binlerce sorunla başbaşa bırakarak, tatile çıkacak, “Bazılarına yakışmıyor ama tatil bana çok yakışıyor.” diyecek.

Terörle Mücadele Kanununun 1.maddesinde  “Devletin iç ve dış güvenliğini, kamu düzenini veya genel sağlığı bozmak amacıyla bir örgüte mensup kişi veya kişiler tarafından girişilecek her türlü suç teşkil eden eylemlerdir.” maddesi kapsamında terörist sayılmayacak. Veya görevi ihmal, görevi kötüye kullanma ve kamu malına zarar verme suçlamasi ile hakkında yasal işlem yapılmayacak!

Mesela;

Mansur Yavaş Ankara’da  önce üç bin kişiyi işe alacak, sonra para olmadığı bahanesi ile yine (ama) aldıklarının dışında muhalif görüş ve sendikalara bağlı işçileri işten çıkartacağını beyan edecek ve sırf bu eylemi nedeni ile bile “Terörle Mücadele Kanununun 1.maddesinde  “Devletin iç ve dış güvenliğini, kamu düzenini veya genel sağlığı bozmak amacıyla bir örgüte mensup kişi veya kişiler tarafından girişilecek her türlü suç teşkil eden eylemlerdir.” maddesi kapsamında terörist sayılmayacak. Sinan Aygünden istediği rüşvet delilli olmasına  rağmen yine görevi kötüye kullanma, irtikap,  suçlaması ile hakkında yasal işlem yapılmayacak!

Mesela;

İzmir de Soyer, İzmir’e özel bayrak, marş, yönetim ve para  örneğin İSL = İzmir Soyer Lirası hayalini taşıyacak ama Anayasanın 3. maddesi ve “Devlet otoritesini zaafa uğratmak veya yıkmak veya ele geçirmek,” maddesi uyarınca kimseye hesap vermeyecek!

Mesela;

İnancına uygun giyinen hanımefendilerimize, kıyafeti üzerinden örneğin bir ilçe sağlık müdürlüğünde çalışan inançlı bir bayan hekime kıyafeti üzerinden hem şahsına hem İslam’a kimi serserilerce  hakaret edilebilecek ama bunlar hakkında “temel hak ve hürriyetleri yok etmek, …” suçlaması ayrıca  Türk Ceza Kanununun 122. maddesi kapsamında işlem yapılmayacak!

Mesela;

Hukuku savunma adına devlet okullarında okumuş, meslek odaları ile ilgili yetersiz düzenleme ve sözde hukuki!  açıklarla ( hak gaspı  ) baro yönetimlerini ele geçirmiş kimi avukatlar, hukuk insanı ünvanlarının yanına  vatanı ve milletini seven insan ünvanını koyamayıp, kendi başkanlarının  meşru yönetimle  müzakere çağrısına olumsuz yanıt verecek sokaklara dökülecek, oylarını alamadıkları ve maalesef meslektaş oldukları diğer avukatları meydanlara çağıracaklar, kalkışmalarına yasadışı örgüt mensuplarının avukat gibi cüppe giyerek katılacaklarını bile bile dikkate almayacaklar ve terör gruplarının bu çağrıyı kendi kişisel emellerine alet edeceklerini de umursamayarak ülkede kanunun amir hükmünde “Türk Devletinin ve Cumhuriyetin varlığını tehlikeye düşürmek, Devlet otoritesini zaafa uğratmak veya yıkmak veya ele geçirmek, temel hak ve hürriyetleri yok etmek, Devletin iç ve dış güvenliğini, kamu düzenini veya genel sağlığı bozmak amacıyla bir örgüte mensup kişi veya kişiler tarafından girişilecek her türlü suç teşkil eden eylemlerdir.”  belirtilen eylemi işleyecek fakat terörist sayılmayacaklar.

Sivil itaatsizlikler sivil ihanetlere, hak arayışları hak gasplarına dönüşecek,  ülke kaosa, kargaşaya “bu hükümet devrilsinde isterse iç savaş çıksın” anlayışına dönüşecek, dönüştürülecek ve bunları yapanlar üstelik  kamu görevlisi olacak!..

Öyle mi?

Terörü, teröristi ne Kandil’de, Cudi’de, ne Resulayn,  Avaşin’de, ne Basyan, ne de Zap’ta aramayın.

Anlayın artık!

Terör de terörist te devletin içinde, resmi kurumlarında legal sıfatların arkasına saklanmış fırsat kolluyor.

Adeta  legal,  makyajlı teröristler besliyoruz,

Ve milletçe temizlenmeyi bekliyoruz.

Selam ve dua ile.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

reklam