Ana Sayfa Marmaris Haberleri, Muğla Haberleri, Son Dakika 22 Eylül 2021 49 Görüntüleme

MARMARİS KENT KONSEYİ SİNPAŞ’A DAVA AÇTI

 Marmaris Kent Konseyi 25 temsilciden oluşan yürütme toplantısının 3.sünü gerçekleştirdi. Marmaris Belediyesi Çok Amaçlı salonda bir araya gelen konseyde öncelikle Çevre ve Hukuk temsilcileri tarafından Sinpaş’a açılan dava hakkında bilgi paylaşımı yapıldı ve süreç hakkında bilgi verildi.

Ayrıca Kent Konseyi Başkanı tarafından yürütme kurulu üyelerine hafta sonu gerçekleştirilecek olan Kadın ve Gençlik Meclisi seçimleri, yangın bölgesinde yaşayan çocuklar için yapılması planlanan şenlik ve Engelli temsilcimizin önerisi doğrultusunda gerçekleştirilecek olan “Dayanışma Hattı” ve “Engelleri Kaldırıyoruz” sloganıyla bir araç edinilmesi konularındaki bilgi paylaşımı yapıldı.

Üniversite ile iletişime geçerek ilçedeki engelli sayısının, engel türünün, ekonomik ve eğitim durumlarının tespit edilmesi için anket hazırlanmasının ileride yapılacak projelere ışık tutacağı önerisi paylaşıldı.

Kasım ayında gerçekleştirilecek olan seçimsiz Genel Kurula, yürütme üyesi olan temsilciler tarafından oluşturulacak projelerin hazırlanması ve ilgili yerlere sunulması konusunda fikir birliğine varıldı.

Ayrıca Odalar temsilcilerinden Deniz Ticaret Odası tarafından (yangın sonrası basın açıklamasında da belirttiğimiz üzere) en önemli şeyin yanmayan ormanların korunması ve deniz temizliği olduğu belirtilerek bunu sağlamak için neler yapılması konusunda bilimsel bir çalışma ile hazırlanacak olan bir raporun tüm yetkililerin elbirliği ile hayata geçirmesinin sağlanması olduğu vurgulandı. Söz alan Üniversite temsilcisi tarafından okulların açılması ile birlikte ilçede kış döneminde 1300-1500 arası öğrenci olacağı belirtildi. Bu nedenle hem barınma konusunda hem de diğer ihtiyaçlar konusunda öğrencilere destek verilmesi gerektiği vurgulandı. Öğrenci indirimi uygulamasının yaygınlaştırılması gerektiği belirtildi.

Son olarak halkın taleplerinin ve demokratik katılımın hayata geçebilmesi, halkın haklarının bilincinde olması ve bunun mücadelesini vermesinin sağlayıcısı olarak görülen Mahalle Meclislerinin önümüzdeki aydan itibaren tekrar oluşturulması ve oluşturulan mahalle meclislerinin çalışmalarının hızlandırılmasına karar verildi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.