Ana Sayfa Köşe Yazarları, Muğla Haberleri, Son Dakika 16.02.2020 253 Görüntüleme

OLMUYOR (SA)

Kerem Ali Sürekli.
AK Parti İzmir İl Başkanı.
Kadem Mete.
AK Parti Muğla İl Başkanı.
İzmir’in nüfusu 4.5 milyon.
Muğla’nın 940 bin.
İzmir’in 30 ilçesi var.
Muğla’nın 13 ilçesi.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı.
Aylar önce Teşkilatlara bir talimat verdi.
Kısaca; küs, dargın bırakmayın, eskilere, bu davaya bir çöp dahi faydası olanların gönüllerini alın, onure edin, ayaklarına gidin.
Dedi.
Cumhurbaşkanımız bu çerçevede, siyasetin ileriki dönemler için ne kadar da çetrefilli, ayak oyunlarının daha da artarak, özellikle AK Parti aleyhine olabilecekleri gördü ki, geçmiş dönem hizmet eden, görev yapan kim varsa hepsine birer teşekkür mektubu hazırladı. Teşkilatlara yollayarak muhataplarına ulaştırın dedi.
Ne kadar güzel bir olay hatırlanmak.
Allah razı olsun. Kim istemez ki değil mi?
Kerem Ali Sürekli bey, haftalardan beri, dur durak bilmeden, dağ, tepe demeden, yanına aldığı temsilcilerle kapı kapı dolaşıyor. Hem ziyaret, hasbihal, gönül alma, hem muhataplarına mektupları ulaştırma amacı ile. Bir gün Kemalpaşada, ertesi gün Selçuk’ta. Yağmur çamur demeden.
Çalışkan birini görünce insan, içinden en azından “olacak olacak inşallah ” demekten kendini alamıyor doğrusu.
İnsanlar karşılarında İl Başkanını görünce elbette bir samimiyet, sıcaklık da görür. Taş olsa o kalp, eskinin hatırına yumuşacık olur. Ya çevreye etkisi. O da ayrı bir etki unsuru tabi. “Bak gördün mü ahde vefa bu, Cumhurbaşkanı unutmamış.” Dedirtmek ne güzel.
Bizim Muğla’ya da gelmiş aynı mektuplar.
Gereğinin yapılmasını… diyerek.
Bizim İl Başkanımızdan da aynı şekilde yapmasını görmek isterdim doğrusu. Hani “Helal Sana Başkan.” Cümlesini sarf etmek bana da nasip olur sandıydım… Bodrum’da yaptığı konuşma için demedik mi? Dedik.
Bir tek ben dedim ama.
O çiçek böcek resimcisi, ana bayi sahibi, iki kalın incikli but arası selfici yardımcıları diyemediği halde.
Muhammed Karakuş. Dalaman eski ilçe başkanı. Aynı zamanda Dalaman Belediye Başkanı. Gerçekten takdiri hak etmek için çaba içinde. AK Parti Genel Başkanımız, eski ilçe Başkanı olarak Başkana da Onur Belgesi & Teşekkür Mektubu (adı mühim değil) göndermiş. Takdim Belediye Başkanlığında. Mukaddem Dalaman İlçe Başkanımız ve Ynt. Krl. Allah razı olsun. İl Başkanımız meşgul herhalde.
Sonra.
Milas İlçe Başkanımız Fahri Acar da eski ilçe başkanı kardeşimize aynı teşekkür mektubunu ilettiğini gördüm. Hem de İlçe başkanlığında. Ziyaret ederek değil de ziyarete gelince. İl Başkanımız yine yok.
Çok mu işiniz var beyler? Elinizdeki mektup Cumhurbaşkanının mektubu. Boru değil.
Cumhurbaşkanı istese bu mektupları postayla göndermesini bilmez mi?
Ya da, hey eskiler; bi gelin bakalım Ankara’ya, size mektup vereceğim de diyebilirdi.
Demedi.
Niye?
Gönüllere dokunun diye. İl Başkanımız bunu ciddiye almalı değil mi? Bu emri bizzat ben yapmalıyım demeli değil mi? Demiyor ne yapalım yani.
Sizin gönüllere dokunmak diye bir derdiniz yok mu?
Milleti hadi kaale almadığınız malum. Seçim sonuçlarından belli. Gitgide erittiğiniz de malum. En azından o koltukları size emanet edene bari saygı gerekmez mi?
İl Başkanımız nerde acaba? O niye zahmet edip gelmemiş?
Kerem Ali Sürekliden daha mı meşgul?
Yoksa Reis “Bak Kerem Ali, al şu mektupları adreslere teker teker git dağıt.” derken bizim başkana ” ula hemşerum, al şunları, arkadaşlarına ver dağıtsınlar, sen zahmet etme, yorulma, ne de olsa hemşeruyuk daa.” mı dedi?
Biz böyle oy kaybediyoruz işte. Siz böyle yaptığınız için Muğla’yı fethedemiyoruz. Kendi dava arkadaşlarımıza bari bunu yapmayın beyler.
Sakın burada Dalaman İlçe başkanını küçümsediğim falan gibi aptalca bir şey çıkmasın. Hepsi birbirinden değerli. Hiç birini (beğen/beğenmemek ayrı ) rencide etmek değil amacım. Ben burada bir oyun il başkanı tarafından ne kadar değerli olduğunun anlaşılmadığını ortaya koymak istiyorum. İl Başkanımızın yanına ilçe başkanımızı da alıp, o insanların yanına gitmesini isterdim. Yoksa bu konuda asla ilçe başkanlarımız özelinde bir lafımız olamaz.
Biz çok açık ve net, bu davranışların Muğla’ya, Partiye, inananlar acısından davaya asla fayda vermeyeceğini söylüyoruz. Ciddiyet, tevazu, alçak bir gönül.
Bakın sizden öncekiler şimdi hep bunlardan şikayetçi. Bir gün siz de gidince şikayet edecek olanlar arasına siz de girmeyin lütfen.
İzlenen politika yanlış. Parti bu şekilde bir milim gitmez Muğla’da. Çünkü siz daha Cumhurbaşkanının davasını, sözünü bihakkın yerine getirmekten, anlamaktan bile uzaksınız. Kibirden, gururlanmaktan, böbürlenmekden, tepeden bakmacılıktan vazgeçmiyorsanız,
yediğiniz, içeriğiniz, aldığınız, sattığınız sizin olsun. Emaneti sahibine iade edin.
Selam ve dua ile.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Bitkiler buz kütlesine döndü

Bitkiler buz kütlesine döndü

reklam