Ana Sayfa Köşe Yazarları, Muğla Haberleri, Son Dakika 17.02.2020 135 Görüntüleme

SER VERMEDİYSE, SIR VERDİ

Siyasette partilerde sadece erkekler ön planda olmaz. Hanımlar da olur. Olmalıdır da. Onlarca misali vardır. Çok değerli hanım siyasetçilerimiz geldi geçti. Halen fiilen siyaset yapan birçok hanım siyasetçi vardır.

Işılay Saygın gibi,

Türkan Akyol gibi,

Meral Akşener gibi,

Tansu Çiller gibi bakan olan hanım siyasetçilerimiz olmuştur.

Oya Akgönenç gibi,

Ayşe Bahçekapılı gibi,

Fatma Şahin gibi,

Nesrin Nas gibi milletvekili, belediye başkanı olanlar da vardır. Hepsi birbirinden değerli insanlar. Siyasi görüş hiç önemli değil burada.

Tarihin hiç bir döneminde hanım siyasetçilere karşı bir art niyet, bir ötekileştirme, bir küçümseme asla olmamıştır.

Bu siyasetçilerin arkasında her daim eşleri vardı. Roller bazen şahsa göre pekala değişebilir. Bazen erkek, bazen kadın öne geçer. Bu demokrasinin en güzel hallerinden biridir zaten.

Bütün partiler hanım siyasetçileri artırma gayreti içinde olmuştur. Hala da öyle.

Bizim de hanım bir milletvekilimiz var.

Sayın Yelda Erol Gökcan.

AK Parti’nin 2 vekilinden biri.

Bir hanım.

Bir anne.

Bir siyasetçi.

Onun milletvekili olmasında herhalde en büyük pay değerli eşidir diye düşünüyorum.

Bugün protokolde de yeri vardır. Yerel protokolde Vali’den sonra 2’nci bölümde 2’nci sırada.

Siyasî partilerin il başkanları 10’uncu bölümde. İktidar Partisi İl Başkanı 10’uncu bölümün birinci sırası. Yani İl Başkanı sıra olarak 159’uncu sıradadır.

Protokol böyle diyor ben demiyorum.

Sayın İl Başkanı Kadem Mete, birkaç gün evvel internet yayını ile bir programa çıktı.

Adaylardan, adaylıklardan bahsetti. Bahsederken herkesin aday olabileceğini söylerken, sopayı da bizzat göstermeyi ihmal etmedi. Öyle kolay değil diyor. En az %10 imza olacak, olsa ne olur, Genel Merkez seninle çalışmak istemiyorsa ısrar etmeyin diyor. İstenmeyen bir yerde siz durur musunuz diyor.

Adaylar konuşuluyor diyor, birileri başkalarını aday göstermeye çalışıyor, bazıları da eşini aday yapmaya çalışıyor diyor.

Allah Allah. Kimse var mı aday olan veya gösterilen?

Yok.

Tabir basit de olsa dedikodu var.

Sayın başkan dedikoduya cevap verecek halde. Yıpratmaya ortaya çıkmadan başlıyor. Haberim yok sanmayın, ben herşeyden haberdarım ama… Ama diyor. Boşuna. Diyor.

Çok acıklı bir hal. Gölgeden bile korkma hali. Ama güçlü olduğunu da gösterme durumu. Aday olsan ne olur, merkez istemeyince diyor.

Sen nerden biliyorsun? Size şu şu şu kişileri biz kabul etmiyoruz mu dediler? Açık açık söyleyin de kimse boşuna efor sarfetmesin. Kimse sizi de rahatsız etmesin daha iyi değil mi?

Genel Merkez kimleri istemiyor Başkanım?

Siyasette rekabet mühimdir. Değerlidir. Sonuç verir. Fakat. Küçümseme, hafif dil! kullanmak hoş değil.

Kimileri eşini aday yapıyor da ne demek?

Sayın Gökcan’ı da eşi aday yapmış değil mi ? Müsaade etmiş, destek vermiş, Vekil olmuş. Şimdi İl Başkanı 159, Sayın Gökcan 3’üncü sırada. Parti protokolü açısından da üstte.

Ne diyeceksiniz şimdi?

Sizin il başkanlığınız döneminde vekil oldu. Siz Sayın vekile de mi aynı şekilde bakıyorsunuz? Eşinin sayesinde, eşi aday yaparak… mı diyorsunuz?

Sayın Başkanın küçük dağların tek hakimi benim mantığı insanları yaralamakla kalmıyor, partiyi gitgide hizipler, ikilikler, gruplar, küskünler partisi haline getiriyor.

Israrla Sayın Başkandan Genel Merkez vazgeçmiyorsa..

Kimsenin yapacak bir şeyi yok tabi. Güvendiği bir şey var ki bu kadar açık konuşuyor. Kendisini zaten tanımlıyor Başkan. İl Başkanları bir hata, bir suç işlemezse, Genel Merkez yola devam eder diyor. Demek ki oy alamamak, vekil sayısı artıramamak, belediyelerde iktidar olamamak, üye sayısını artıramamak, Chp’ye muhalefet edememek, Muğla’nın yerel siyasetinde başarısız olmak, ses çıkarmamak, Osman Gürün’e karşı olamamak, karşısında hazır olda beklemek, Cumhur İttifakı mv. , İl Başkanı, belediye başkanlarını Osman Gürün’ün karşısında, daire amiri gibi dizmek……… genel merkezde hata olarak görülmüyorsa…

Allah kolaylık versin ne diyelim.

Size Marmaris yolları, bize kârlı dağlar.

Size kaymaklı ekmek kafayı, bize un helvası.

Selam ve dua ile.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.