Ana Sayfa Muğla Haberleri 11 Mayıs 2021 23 Görüntüleme

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN İSRAİL’E ORTAK KINAMA

Muğla’nın Menteşe ilçesinde sivil toplum kuruluşları, İsrail’in Mescid-i Aksa’daki saldırılarını ortak bir basın açıklamasıyla kınadı.

“Mescid-i Aksa’ya sahip çık, işgale dur de” başlıklı yapılan ortak basın açıklamasında, Mescid-i Aksa’da İsrail polisi tarafından yapılan saldırıya karşı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Muğla Şubesi, Önder Muğla İl Temsilciliği, Cihannüma Muğla Şubesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Muğla İl Temsilciği, Muğla Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti Muğla Şubesi, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Muğla Şubesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Muğla Derneği, Türk Kızılay Muğla Şubesi ve Memur-Sen Muğla İl Başkanlığı’na bağlı tüm sendikalarca bir araya gelindi.

Muğla MÜSİAD il binasında gerçekleşen açıklamada, “Siyonizm’in bilindik illüzyonlarına aldırış etmeden, kapitalizm ve emperyalizmin sığınağı söylemlerin tazyikine kapılmadan bu kutlu mücadeleye devam edeceğiz” denildi.

“KUDÜS, KİRLİ POSTALLAR ALTINDA EZİLİYOR”

Adalet arayışı içinde olan her kesime mücadelede yerini alması için bir çağrıda bulunan Muğla sivil toplum kuruluşlarının ortak basın açıklaması şöyle:

“Unutmak felakettir. Biz bugün burada hatırlatma yapmak için, O, teröre karşı direnen ve neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık. Filistin, saldırı altında. Kudüs, kirli postallar altında eziliyor. Mescidi Aksa, gettolaşmış ruhların, terörist canilerin tasallutu altında. Filistin, başkenti Kudüs, manevi zemini Mescid-i Aksa olan bağımsız ve özgür bir devlettir.”

“KUTLU MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Siyonizm’in bilindik illüzyonlarına aldırış etmeden, kapitalizm ve emperyalizmin sığınağı söylemlerin tazyikine kapılmadan kutlu mücadeleye devam edeceklerinin belirtildiği açıklamada, “Asra yemin olsun ki, insan mutlaka ziyandadır. Ancak iman edenler, salih amel işleyenler, birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır.” İlahi hükmünce adalet sağlanıncaya, Mescid-i Aksa ve Kudüs özgürleşinceye ve dahi Filistin bağımsızlığına kavuşuncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz. Herkes bilsin ve duysun ki, Mescid-i Aksa barış dini İslam’ın ve Müslümanların mabedidir. Bununla birlikte, bu kutlu mabed, barış ve huzur için bütün insanların haremidir. Herkes bilsin, duysun ve inansın ki; Kudüs Filistin’dir. Kudüs İslam şehridir. Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir. Herkes şunu görecek ki; Filistin, özgür ve bağımsız yaşayacak. Filistin, siyonist işgalden, siyonist vahşetten çok yakında azade olacak. İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hâkim olacak. Mescidi Aksa’da, Siyonizm’in postal izleri temizlenecek, insanlık ve Müslümanlar ve onlara kulak veren devletler hem küresel hem de diplomatik intifada başlatacaklar. Biz buna varız. Kudüs’te adalet bütün dünyada adalet demektir. Çünkü adaletin düşmanı siyonizm ve onun beslendiği emperyalizmdir. Mescid-i Aksa’nın, Kudüs’ün ve Filistin’in özgürlüğü, Siyonist zulmün ve işgalin sona ermesi için, yapılan tüm eylemleri desteklemek hepimizin görevidir. Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz” denildi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.