Süleyman Girgin;  “Muğla’da CHP’li Belediyelere ne kadar destek sağlandı?”

Süleyman Girgin; “Muğla’da CHP’li Belediyelere ne kadar destek sağlandı?”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yazılı olarak cevaplaması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiği soru önergesinde, “Muğla’da yer alan ilçe belediyelerine ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kuruluşlarına ayni veya nakdi olarak yapılan desteklemeler nelerdir?” diye sordu.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yazılı olarak cevaplaması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verdi. Girgin, soru önergesinde “Muğla’da yer alan ilçe belediyelerine ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kuruluşlarına ayni veya nakdi olarak yapılan desteklemeler nelerdir? 2014 yılından bu yana İlimizdeki hangi ilçe belediyelerine ne kadar ayni ve/veya nakdi yardım yapılmıştır?” diye sordu.

“YASAL GEREKÇESİ NEDİR?”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin “Çevre Gelirlerinin Takip ve Tahsili ile Tahsilat Karşılığı Öngörülen Ödeneğin Kullanımı Hakkında Yönetmelik” hükümleri kapsamında 2014 yılından bu yana Muğla’da yer alan ilçe belediyelerine ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kuruluşlarına ayni veya nakdi olarak yapılan desteklemeler nelerdir? “Yönetmelik hükümleri uyarınca varsa yapılan destekleme taleplerinden Bakanlığınızca uygun görülen olmuş mudur? Uygun görülmedi ise yasal gerekçesi nedir?” dedi.

Muğla Milletvekili Girgin verdiği soru önergesinde “Muğla’da içme suyu ve atık su hizmetlerini sunmakla yükümlü Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü varken sektörle ilgili su tankeri, vidanjör gibi ayni yardımların  iktidar partisinin İlçe Belediyelerine verildiği doğrumudur?” ifadelerini kullandı.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin verdiği soru önergesinde “Korunan Alanlarda Atıksu Yönetimi” isimli proje için toplam 12 milyon TL ödenek tahsis edildiğini belirterek tahsis edilen bu ödenekle Muğla’da hangi yatırımın hayata geçirileceğini sordu.

“DATÇA’DA VATANDAŞLAR 2017 YILINDAN BERİ BEKLİYOR”

ÖÇK bölgesinde yer alan Datça- Bozburun’da 2017 yılından bugüne vatandaşların içme suyu sorunun çözümünü beklediğini belirten CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin “ Datça-Bozburun Özel Çevre Koruma Bölgesinde yer alan Datça İlçesi Sındı, Yaka, Mesudiye ve Cumalı Mahallelerinin içme suyu sorununu çözüme kavuşturacak olan projenin; Bakanlığınız Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nce finanse edileceğini 2017 yılında öğrenmiş ve bölge halkımız adına büyük mutluluk duymuştuk.  Ne yazık ki proje halen hayata geçirilmemiş olup Bakanlığınızca yatırıma ne zaman başlanacaktır?” dedi.

“FETHİYE KÖRFEZİ İÇİN BİR ÇALIŞMANIZ VAR MI?”

Muğla Milletvekili Süleyman Girgin soru önergesinde “Dönemin Muğla Valisi Sn. Esengül CİVELEK tarafından Fethiye Körfezi’nin deniz dibi temizliğinin, Bakanlığınıza bağlı bir vakfın da ortaklığının olduğu MUÇEV isimli şirket tarafından finanse edileceği deklare edilmişti.Geçen dönem içinde ne yazık ki bu konu ile ilgili de bir gelişme olmamıştır. Fethiye Körfezi’nin deniz dibi temizliği ile ilgili Bakanlığınızca veya bağlı iştiraklerinizce herhangi bir çalışma yürütülmekte midir?” dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.