Ana Sayfa Menteşe Haberleri, Muğla Haberleri, Son Dakika 30 Eylül 2021 59 Görüntüleme

VATAN PARTİSİ: “TÜRKİYE’Yİ PARÇALAYAMAZLAR”

Vatan Partisi Muğla İl Başkanlığı tarafından Sınırsızlık Meydanı’nda “Mecliste PKK’lı istemiyoruz” konulu basın açıklaması yapıldı. “TBMM’de çözüm söylemi PKK’yı kurtarmak içindir” diyen Vatan Partisi İl Başkanı Emre Aykın, “Türk milletini bölemez! Atomu parçalayabilirler, ancak Türkiye’yi parçalayamazlar” dedi.

Vatan Partisi Muğla İl Başkanı Emre Aykın, Sınırsızlık Meydanı’nda, “Mecliste PKK’lı istemiyoruz” açıklamasında bulundu. İl Başkanı Aykın, “Türk milletini bölemez! Atomu parçalayabilirler, ancak Türkiye’yi parçalayamazlar! Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak kararlılığımıza kimse dokunamaz!” şeklinde konuştu.

“TBMM’de çözüm söylemi PKK’yı kurtarmak içindir” diyen İl Başkanı Aykın, “CHP, İYİ Parti, HDP/PKK, DEVA Partisi, GELECEK Partisi ve Saadet Partisi yöneticilerinin oluşturduğu Biden Tayfası, bir süredir “Kürt sorununa TBMM’de çözüm” iddiasıyla kampanya yürütüyor” şeklinde konuştu.

BU ÇÖZÜM TBMM’NİN ÇÖZÜMÜDÜR

Aykın, açıklamasında şunları söyledi:

“Biden Tayfasının amacı, Kürt sorununu çözmek değil, Türkiye’yi ABD-İsrail planları çerçevesinde kaosa sürüklemektir. “Kürt sorununa TBMM’de çözüm” söylemi, Türk Ordusunun başarıyla sonuca giden silahlı çözümünü baltalamak amacıyla gündeme getirilmiştir ve PKK’yı kurtarmak içindir. Dahası: Biden Tayfası, TBMM’ye çözüm dayatacak bir güce sahip değildir. En önemlisi: TBMM, terör sorununu çözme kararını defalarca ilan  etmiştir ve bu amaçla Cumhuriyet Hükümetini görevlendirmiştir. Biden Tayfasının  “Kürt sorunu” dedikleri mesele esas olarak Meclisin iradesiyle ve Türk Ordusunun silahıyla çözülmüştür. Yine Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ABD ve İsrail merkezli silahlı dayatmaya, silahla yanıt vermiştir ve bölücü terörü yurt içinde ve sınır ötesinde temizlemenin sonuna gelmiştir. Bu çözüm, Türk Milletinin iradesini temsil eden, TBMM’nin çözümüdür. Bu görev yerine getirilmiştir ve getirilmektedir. TBMM, sorunu çözmüştür. Biden Tayfası kabul etmek istemese de gerçek budur.”

BU TAYFA PKK’YI KURTARAMAYACAK

Aykın, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“‘Kürt sorunu TBMM’de çözülmelidir’ diyenlerin amacı ortadadır. O amaç Meclisin terörle mücadele iradesini yok etmek ve TSK’nın PKK’ya karşı verdiği mücadeleyi baltalamaktır. Kürt sorunu TBMM’de çözülmelidir diyenler, PKK ve Terör sorunu diyenlerle aynı kişilerdir ve PKK’yı düştüğü durumdan kurtarmak için HDP ile saf tutmaktadırlar. Ancak bu tayfa PKK’yı kurtaramayacaktır. ABD güdümlü PKK/HDP dostlarının ‘Kürt sorunu TBMM’de çözülmelidir’ diye tutturması karşısında, Türkiye Büyük Millet Meclisi Türk Milletinin iradesini ve hükümete verdiği görevi bir kez daha dünyaya ilan etmeli ve PKK dostlarının bozgunculuğunu mahkûm etmelidir. Vatan Partisi, bu amaçla TBMM’ye bir karar teklifi sunma kararı almıştır. Bu teklifi,  Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’a sunacağız. Meclis Başkanımızın bu Tasarıyı Meclis gündemine almasını talep ediyoruz.”

TÜRKİYE’Yİ PARÇALAYAMAZLAR!

Tasarının özetini kısaca açıklayan İl Başkanı Aykın, şu şekilde sıraladı:

ABD başta olmak üzere Atlantik sistemi içindeki devletlerin “Kürt sorunu” demokratik haklar açısından esas olarak çözülmüştür. ABD ve güdümündeki PKK, sorunun Türkiye’nin bütünlüğü ve barış içinde çözümüne karşı bölünmeyi ve savaşı dayatmıştır. Bu durumda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, silahlı dayatmaya silahla yanıt vermiştir ve bölücü terörü yurt içinde ve sınır ötesinde temizleme görevinin sonuna gelmiştir. Bu çözüm, Türk Milletinin iradesini temsil eden TBMM’nin çözümüdür. Tüm Dünya bilmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti’ne silah çekenler, dün olduğu gibi yarın da Türkiye Cumhuriyeti’nin silahıyla tanışacaklardır. 24 Temmuz 2015 günü Bölücü Terör Örgütünü temizleme kararı alan Türkiye Hükümeti, Türkiye Büyük Millet Meclisinin çözümünü uygulamıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Bölücü Terörü yurtta ve sınır ötesinde hendeklere gömen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komutanıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Polis Teşkilatı ve Köy Korucuları, Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptırım gücünü hayata geçirerek vatanımıza barış ve huzur getirmişlerdir. Bölücü Terörün dağda, kırda, bayırda, hendekte, sokakta, belediyelerde ve Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında nefes almasına izin vermeyeceğimizi dosta düşmana ilân ediyoruz. Milletimizin bize sorumluluğumuzu hatırlatan sesini duyuyoruz: Meclis’te PKK istemiyoruz! Bölgemizde “Kürdistan” adı altında İkinci İsrail Devletinin kurulmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu kararlılığımızı bölücü planların hedefinde olan komşularımız Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Rusya ile dayanışma içinde yerine getireceğiz. Vatanımızı kalıcı barış ve huzura kavuşturmakta olduğumuz bugünkü koşullarda, her vatandaşa iş, huzur, sağlık ve eğitim sağlanmasın sigortası olacağız. İçinde bulunduğumuz ekonomik zorlukları “Üretenler Milletin efendisidir” ve “Üretici baş tacıdır” şiarıyla başaracağımız Üretim Devrimiyle aşmakta kararlıyız. Üreten ve Birleşen Türkiye kararımız kesindir! Ne ABD ne de başka bir güç Türk milletini bölemez! Atomu parçalayabilirler, ancak Türkiye’yi parçalayamazlar! Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak kararlılığımıza kimse dokunamaz!”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Bodrum’dan direk uçuş

Bodrum’dan direk uçuş