Ana Sayfa Muğla Haberleri, Son Dakika 6 Temmuz 2021 35 Görüntüleme

Vehip Keskin’den meclis toplantısına damga vuran konuşma: “RANT ÇEVRESİ MUĞLA’YA BAKTIĞINDA DOLARIN YEŞİLİNİ GÖRÜYOR”

***Menteşe Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Konakaltı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplam 32 üyenin bulunduğu mecliste, CHP Meclis Üyesi Ferah Gümüş’ün Memleket Partisi’ne geçmesiyle CHP Meclis üyesi sayısı 22’den 21’e düştü. Böylelikle mecliste 3 MHP,7 AK Parti, 1 Memleket Partisi meclis üyesi bulunuyor.
***Menteşe Kent Konseyi Başkanı Vehip Keskin’in meclis toplantısında yaptığı konuşma gündeme damga vurdu. Keskin, “Biz Muğla’ya baktığımızda yeşilini, mavisini görüyoruz ama önemli düzeyde bir rant çevresi de Muğla’ya baktığında doların yeşilini görüyor” dedi.

BERİTAN YÜCEL

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş başkanlığında, Menteşe Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Konakaltı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda 8 adet gündem maddesi görüşüldü.
Menteşe Kent Konseyi Başkanı Vehip Keskin’in meclis toplantısında yaptığı konuşma gündeme damga vurdu. Keskin, “Biz Muğla’ya baktığımızda yeşilini, mavisini görüyoruz ama önemli düzeyde bir rant çevresi de Muğla’ya baktığında doların yeşilini görüyor” dedi.
Meclis Toplantısı sonunda konuşma yapan Menteşe Kent Konseyi Başkanı Vehip Keskin, Kent Konseyi’nin iki yıllık sürecini özetledi. Vehip Keskin, “Bu süreçte kentin bir takım sorunlarına yönelik girişimlerimiz, taleplerimiz, isteklerimiz, görüşlerimiz oldu. Doğal olarak, merkezi yönetim ve yerel yönetimle aynı düşünmediğimiz noktalar oldu. Aslında bakarsanız 2 yıl önceki genel kurulunda sözlerimi ben şöyle tamamlamıştı, ‘Yürütme kurulu ve meclisindeki arkadaşlarımla beraber ve kent konseyindeki üyelerimizle beraber, eşsiz güzellikteki kentin yararına olan her şeyin yanında ve destekçisi, zararına olsan her şeyin ise karşısında olacağız. İster atanmış, ister seçilmiş kim yaparsa yapsın doğrunun yanında duracağız. Yanlışı düzeltmek, yanlışa izin vermemek birlikte yönetmek ve birlikte çözmek için çalışacağız.’ Dolayısıyla bu verdiğimiz söz aslında 2 yıllık görev sürecimizin özeti olarak, değerlendirilebilir” diye konuştu.
“İLK KEZ KENT KONSEYİ BELEDİYE MECLİSİNDE TEMSİL EDİLDİ”
Yerel yönetimlerle olan fikir ayrılıklarını sağlıklı ve olağan işleyen bir demokrasinin yansımaları olarak gördüğünü söyleyen Vehip Keskin, “Bu süreçte belediye meclisimizde diğer ilçelere de örnek olacak şekilde kentin tarihinde ilk kez kent konseyi belediye meclisinde temsil edildi. Birçok belediye de kent konseyinin olmadığını düşünürsek, demokrasi adına oldukça büyük bir adım. Ben önümüzdeki dönemde yurttaş olarak, bunun bir adım ötesine geçerek, gerekli görülen gündem maddelerinde kent konseyinin görüşü de gündem maddesi görüşülürken mecliste değerlendirilmesini doğru olacağını düşünüyorum zira daha fazla demokrasinin kimseye zararı olmadığını da kabul etmek gerekir. İşin doğrusu bizim kent konseyi deneyimimiz daha önce yaşanmış bir deneyim değil. Belediyelere bütçe veya lojistik açıdan bağımlı kılınmış bir kent konseyinin belediyeden bu kadar bağımsız ve kentin sorunlarına tarafsız yaklaşım Türkiye’de bir ilk” ifadelerini kullandı.
“MAKAMLAR, PARTİLER, KİŞİLER GELİP GEÇİCİ”
Gelecek nesillerin Muğla’nın eşsiz güzelliklerinin korunması gerektiğini vurgulayan Vehip Keskin, “Bir yurttaş olarak, önümüzdeki süreç için şunu söylemek istiyorum; Muğla’da yaşıyoruz, Muğla’ya herkes bizim baktığımız gözle bakmıyor. Biz Muğla’ya baktığımızda Muğla’nın ormanlarının yeşilini, denizin mavisini görüyoruz ama önemli düzeyde bir rant çevresi de Muğla’ya baktığında doların yeşilini görüyor. Siyasi görüş ne olursa olsun ister bugünün ister geleceğin iktidarı, ister genel, ister yerel iktidar herkesten bir yurttaş olarak talebim; bu eşsiz güzellikteki kenti çocuklarımıza iletmek için elimizden gelen duruşu göstermek. Çünkü makamlar, partiler, kişiler gelip geçici, kentimiz kalıcı olsun” dedi.
FERAH GÜMÜŞ MEMLEKET PARTİSİ’NE GEÇTİ
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Meclis Üyesi Ferah Gümüş’ün Memleket Partisi’ne geçtiğini dile getirdi. Böylelikle Belediye Meclisinde bulunan CHP Meclis üyesi sayısı 22’den 21’e düştü. Meclis’te 4 MHP, 5 AK Parti, 1 Memleket Partisi meclis üyesi bulunuyor.
TURAN ÖZDEMİR VE AYHAN İÇÖZ’ÜN İSİMLERİ YAŞATILACAK
Oy birliği ile alınan karar doğrultusunda, çekimleri Muğla’da yapılan Dondurmam Gaymak filminin başrolü merhum Turan Özdemir’in ismi Zihni Derin Alışveriş Merkezindeki Menteşe Belediye Tiyatrosunun gri salonuna, Muğlalı tiyatrocu Ayhan İçöz’ün ismi ise kırmızı salona verildi.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş mecliste yaptığı konuşmasında, “Zihni Derin Merkezi içindeki eski sinema salonu olan iki salonu, Menteşe Belediyesi tiyatrosu olarak aktif hale getirdik. Tiyatromuzu kurduk. Çocuk oyunları sergiledik ve sergiliyoruz. Bu oyunları kışın kapalı mekânlarda sergileyeceğiz. Bu salonlarda bu isimleri yaşatmayı düşündük. Turan Özdemir, Dondurmam Gaymak filmiyle Muğla’nın adını duyurmuştur ve Muğla’da ayrı bir yeri vardır. Aynı şekilde Ayhan Hocamızda aramızdan zamansız ayrıldı. Muğla’da dokunmadığı çocuk kalmamıştır. Şimdiki gençler okul kazandıysa, özgüveni geliştiyse Ayhan hoca sayesindedir. Muğla’da emeği çoktur. İsimlerini salonlarla yaşatmak istiyoruz” dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Adaylar güç birliği yaptı

Adaylar güç birliği yaptı