“15 Temmuz Darbesi Ve Medya” Paneli

“15 Temmuz Darbesi Ve Medya” Paneli
Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC), “15 Temmuz Darbesi ve Medya” konulu panel düzenliyor. CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’ın konuşmacı olarak...

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC), “15 Temmuz Darbesi ve Medya” konulu panel düzenliyor. CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’ın konuşmacı olarak katılacağı panel, 7 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek. Ayrıca, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle ertelenen 24 Temmuz Basın Gecesi de ayını gün akşam saat 20.00’de CNS Tesislerinde yapılacak.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti tarafından 15 Temmuz darbe girişimi üzerine panel düzenleniyor. Muğla Meslek Yüksek Okulu Radyo TV Teknolojisi Medya ve İletişim Topluluğu paydaşlığında yapılacak panele konuşmacı olarak CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş katılacak. “15 Temmuz Darbesi ve Medya” konulu panel 7 Ekim 2016 Cuma günü saat 16.00 da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) B Salonunda gerçekleştirilecek.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, panelin yanında medya başarı ödüllerinin de dağıtıldığı ancak, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle ertelenen geleneksel 24 Temmuz Basın Bayramı gecesinin de aynı gün akşam saat 20.00’de CNS Tesislerinde yapılacağını dile getirdi.

Başkan Akbulut, panel ve Basın Gecesi hakkında şunları söyledi:

“Muğla Gazeteciler Cemiyeti olarak her yıl 24 Temmuz’da düzenlediğimiz geleneksel ‘Basın Bayramı ve Medya Başarı Ödülleri’ gecemizi, ülkemizin içinden geçtiği olağanüstü günlerin hemen sonrasına rastlaması nedeniyle ileri bir tarihe ertelemiştik. Ülkemizi derinden sarsan 15 Temmuz darbe girişimi gecesi özellikle haber kanallarımız milletin ve demokrasinin sesi olmuştur. Yani Türk Medyası darbenin karşısında ve demokrasinin yanında olmuştur. Biz Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak bu anlamda tüm haber kanallarımıza teşekkür ediyoruz. Ancak CNN TÜRK haber kanalını bu gece için ayrı tutmak istedik. Gerek CNN TÜRK Ankara temsilcisinin Cumhurbaşkanıyla FaceTime üzerinden yaptığı bağlantıyı ekranlara taşıyan ilk gazeteci olması ve bu bağlantının 15 Temmuz’un en önemli kırılma noktalarından biri olması, gerekse kanalın darbeci askerlerin fiili müdahalesine maruz kalmasına rağmen, son ana kadar ekranını karartmama konusunda verdiği mücadele ve habercilik adına göstermiş oldukları refleks, CNN TÜRK haber kanalını diğer kanallardan ayrı tutmamızın en önemli nedenlerinden oldu. Bu anlamda biz de Muğla Gazeteciler Cemiyeti olarak 2016 yılı ‘Medya Onur Ödülü’nü CNN Türk kanalına vermeyi uygun gördük. MGC Onur Ödülüne layık görülen bir diğer isim de Muğla Valisi Amir Çiçek. Sayın Çiçek, 15 Temmuz’da demokrasimize işlenen darbe girişiminin en önemli mücadelesinin verildiği Muğla’da, dik duruşu ve bu süreçteki başarılı çalışmalarıyla önemli bir başarıya imza atmıştır. 7 Ekim akşamı düzenleyeceğimiz ‘Basın Bayramı ve Medya Başarı Ödülleri’nin dağıtılacağı gecede Cemiyetimiz Onur Ödülünü CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş ile Vali amir Çiçek’e takdim edeceğiz. Aynı gün gündüz ise, ‘15 Temmuz Darbesi ve Medya’ konulu bir panel gerçekleştireceğiz. Bu söyleyişimiz için en anlamlı konuğun CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş olduğunu düşündük. Kendilerine bu teklifimizi ilettiğimizde memnuniyetle kabul ettiler. 7 Ekim Cuma günü saat 16.00 da yapacağımız panelde, yılların tecrübeli gazetecisi-televizyoncusu ve son yıllardaki görevleriyle idarecisi Erdoğan Aktaş CNN TÜRK’te, o gece yaşananları ve 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde medyayı anlatacak. Bu paneli Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla MYO Radyo TV Teknolojisi Medya ve İletişim Topluluğu paydaşlığında gerçekleştiriyoruz. Kendilerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.