76 milyonu APO'nun ağzına baktırıyorlar

76 milyonu APO'nun ağzına baktırıyorlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Milas Belediyesi’nin sokak sağlıklaştırma projeleri kapsamında yenilenen caddelerin açılışını yaptı. Açıkpazar...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Milas Belediyesi’nin sokak sağlıklaştırma projeleri kapsamında yenilenen caddelerin açılışını yaptı. Açıkpazar yerinde düzenlenen törende binlerce vatandaşa seslenen Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi.  Türkiye’nin 30 yıldır bir sorun yaşandığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Adına terör sorunu diyoruz. Bir sorunu çözmenin yolu demokrasilerde, hukuk içinde kalmaktan geçer. Hukukun dışına çıktığınızdan itibaren süreç yasal olmaktan çıkar, yasa dışı bir sürece dönüşür. Biz demokrasi içinde kalarak sorunu çözmekten yana olan bir siyasal partiyiz. Bizim Türkiye Cumhuriyetiyle ve Türk Milleti kavramıyla ilgili bir sorunumuz yok. Anayasa değişiklikleri gündeme gelecek Türk milletini çıkarmak istiyorlar Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece hiçbir güç buna izin vermez.” dedi.

Anayasa’nın ilk 4 maddesi bizim için kırmızı çizgidir” diyen Kılıçdaroğlu, “Sadece Türk kavramı Türk Milleti değil Mustafa Kemal Atatürk’tün kurucu ve önder rolü Anayasa’nın başlangıç bölümünde yer alacaktır bu da bizim olmazsa olmazlarımızdan biridir. Türkiye Cumhuriyetinin laik demokratik sosyal bir hukuk devletidir. Bunun ötesi yoktur artık. Başbakan Erdoğan’a Milas meydanından sesleniyorum, senin Türkiye Cumhuriyetiyle alıp veremediğin nedir? İkinci sorum sen hangi ülkenin başbakanısın? Çık adam gibi söyle Türkiye Cumhuriyeti Başbakanıyım diye” şeklinde yüklendi.

Çözüm süreciyle ilgili Başbakan’ın konuşmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Masanın bir uçunda Abdullah Öcalan, diğer ucunda Recep Tayyip Erdoğan. Bir ucunda AKP var, diğer ucunda PKK var. İkisi şimdi Türkiye üzerinde hesap yapıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan senin gücün ve aklın Türkiye üzerinde siyaset yapmaya asla yetmez. Dönüp bize soruyorlar ‘Siz neden konuşmuyorsunuz’ diye, bende soruyorum masanın bir ucundaki konuştu sen niye konuşmuyorsun dilini mi yuttun? ‘Ben bu süreçle ilgili konuşmam’ diyor vatandaş kimin ağzına bakıyor şimdi 76 milyon yurttaşı Apo’nun ağzına bakar hale getirdin, utanmıyor musun sen? Niye konuşmuyorsun sen arkadaş? Niye konuşmuyorsun? Yalancıdan başbakandan olmaz. Recep Tayyip Erdoğan’dan başbakan olmaz.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi var olduğu müddetçe ülkenin birliğinden, dirliğinden, üniter yapısından korkulmaması gerektiğini belirterek, “Biz mücadelemizi vereceğiz, bu mücadeleyi de sizlerle beraber vereceğiz. Halkla beraber vereceğiz. Çünkü adımız Cumhuriyet Halk Partisi gücümüzü de halktan alacağız. Geldiğimi nokta ayrışma zamanı değildir. Ülkenin içinde bulunduğu durumu görüyorsunuz, kendi söylemediğini sözde akil adamlara söyleyecek. Akil adam aklını siyasi otoriteye kiraya veren adam değildir. Barış istemeyen, huzur istemeyen var mı? Bu size barışa ikna etmeye geldik diyen vatandaşın aklıyla alay etmek demektir. Akil adama vatandaşın kanaat önderidir. Aklını kiraya veren adam değildir. Ona akil adam denmez onun anlamı başkadır. Buradan söylüyorum bölünmeyeceğiz, ayrılmayacağız, beraber olacağız, ülkenin aydınlığı, demokrasisi ve özgürlüğü için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının bir bölümünde de medyaya yüklenen Kılıçdaroğlu, “Bunların sorumlukları yok mu? Hangi gerekçeyle siz Kandil’de yapılan bir konuşmanın içinden bir cümleyi cımbızla çıkartıyorsunuz, çünkü vatandaşı kandırmak istiyorlar. Neymiş Recep Tayyip Erdoğan atomu da parçalarmış. Recep Tayyip Erdoğan’ın amacı ben ülkeyi nasıl parçalarım. Sen parçalayamazsın Erdoğan, senin gücün buna yetmez” diye konuştu.

Bu haber toplam 522 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.