AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANI DEMİRALP, KILIÇDAROĞLU ÖZÜR DİLEMESİNİ İSTEDİ

AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANI DEMİRALP, KILIÇDAROĞLU ÖZÜR DİLEMESİNİ İSTEDİ
Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, CHP Genel Başkanı Kemal Kılınçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan hakkında söylediği...

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, CHP Genel Başkanı Kemal Kılınçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan hakkında söylediği sözler nedeniyle özür dilemesini istedi. 

Yazılı bir açıklama yapan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp Kılınçdaroğlu’nun siyasi üslubunu çok aşağı çektiğinin açıklayarak “Sayın Kılıçdaroğlu Chp kurultayında düzeysiz bir siyaset dili kullanarak halkın iradesi ile %52 oy alıp seçilmiş bir Cumhurbaşkanına saygısızlık etmiş ve siyasetin üslubunu çok aşağıya çekmiştir. Cumhurbaşkanı makamı milleti ve devleti temsil eder. Kullandığı dil ve üslup ile Cumhurbaşkanımızın nezlinde milletimize hakaret etmiştir. Parti içindeki birlikteliği sağlamak için kullandığı nezaket dışı üslup ile siyaseten geldiği durumu ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı.

Demiralp yaptığı yazlı açıklamaya şöyle devam etti “Sayın Cumhurbaşkanımızın üzerinden yürütülen 'diktatör' algısı operasyonunun arkasında Türkiye’yi bölmek ve parçalamak yatmaktadır.

Ülkenin İstiklal ve istikbaline yönelik bu saldırıların Yeni Türkiye, Yeni Anayasa ve Başkanlık sisteminin konuşulduğu şu sıralarda olması manidardır. Nitekim PKK destekçisi güçler dünya kamuoyunu oluşturmak için Aydınlara bildiri yayınlatıp imza topladılar. Medya ve sanatçıları teşvik ettiler yurt dışında da bu tarz çalışmalara devam ediyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu bu bildiriye destek verdi. Pkk yaptığı eylemlere Türkiye’yi Suriye ye çevirmeye çalışıyor. Sayın Kılıçdaroğlu Suriye'ye benziyor diyerek aynı algı üzerinden terörün ve PKK’nın propagandasını yapıyor. Türkiye’yi dizayn etmek isteyenler devletin PKK eylemlerine reaksiyon göstermesini istemiyorlar. Yılların partisi CHP dışa bağımlı küçük bir azınlığın marjinal yürüttüğü bir yapının etkisi altındadır. Atatürkçü kesimin CHP içersinde etkisi kalmamıştır. Sayın Kılıçdaroğlu taşeron haline gelmiştir. Vatansever CHP’lilerin bu düşünce grubundan ayrılmaları elzemdir. Şeref ve haysiyetten bahsedenler geçmişlerine bakmak ve kimlerle hareket ettiklerini, işbirlikçilerini gözden geçirmelidirler. Sayın Cumhurbaşkanımız milli bilincin ve milli şuurun ifadesidir. Asla yalnız değildir ve bu yürüyüşte asla yalnız yürümeyecektir. Bizler ona yöneltilen saldırıların aslında bizlere olduğunun bilincindeyiz ve onunla beraber yürüyeceğiz”açıklamalarında bulundu.

Bu haber toplam 537 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.