Ak Parti İl Danişma Meclisi Toplantisi Yapıldı

Ak Parti İl Danişma Meclisi Toplantisi Yapıldı
Adalet Kalkınma Partisi Muğla İl Danışma Meclisi toplantısı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. AK Parti Muğla...

Adalet Kalkınma Partisi Muğla İl Danışma Meclisi toplantısı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer, Hasan Kökten, İl Başkanı İhsan Küreci, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı Temmuz Ayı İl Danışma Meclisinde açılış konuşmasını yapan İl Başkanı İhsan Küreci, “Türkiye partisi olduğunu iddia edenler, IŞİD gibi PKK ve DHKP-C'yi de lanetleyebilmelidir” dedi. 

İl Başkanı Küreci, “7 Haziran seçimlerinde halkımızın verdiği mesajı aldık. Bizler teşkilatlar olarak yarın seçim var dense sabah namazının ardından görev alanlarındayız. Bizim tek sevdamız halkımıza hizmet etme sevdasıdır. Ancak 13 senedir halkımıza hizmet eden AK Parti yine yüzde 41 ile 1. Olmuştur. 2 Muhalefet partisinin oyu AK parti kadar ancadır. Biz sadece 5 İlde vekil çıkaramadık CHP 37 İlde MHP 55 İlde vekil çıkaramadı. Şu anda seçim olda anketlere göre oyumuz yüzde 4 artar ancak biz hükümet kurup halkımıza hizmete devam etmek istiyoruz. AK parti göreve hazır bizlerde durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Ben seçim sürecinde gece gündüz demeden çalışan herkese teşekkür ediyorum.

İstikrar adası ve barış adası olarak nitelendirilen ve bütün dünyanın da bunda hemfikir olduğu bir tablo içerisindeki Türkiye'yi bu yaşadıklarından uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Bunun için birçok faktörü devreye sokup Türkiye'yi en önem verdiği huzuru ve istikrarından ayırmaya çalışıyorlar.

Suruçta, Adıyamanda, Ceylanpınarda bizim canımızı yakmaya çalışıyorlar. Bu çok açık, bizim evlatlarımız bunlar ve bu ülkede bu evlatlara, her annenin, her babanın, bu topraklarda emeği var. Bunun karşılığı yoktur. Ölen her canın, her insanın, burada bizi büyük bir acıya sevk ettiğini, toplumumuzun huzuruna, birliğine ve beraberliğine kastedilmiş bir cani anlayışla karşı karşıya kaldığımızın bilinmesini istiyoruz.

Bunun üzerinden rant devşirmek isteyenler var. Siyaset primi yapmak isteyenler var. Toplumuzun ve milletimizin en çok sağduyuya, beraberliğe, bütünleşmeye ihtiyacı olduğu bir süreç içerisinde hala seçim dönemlerindeki yalanlarını, tahrik kar tutumunu maalesef HDP yetkilileri ortaya koymaktadır. Burada bir planı adım adım uygulamaya çalışıyorlar ve bu planı uygularken de gerek AK Parti'yi gerek hükümetimizi ahlaksız bir şekilde hedef alıyorlar. Bunu bizim kabul etmemiz ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni dünyaya yalanlarla ve hiç dayanağı olmayan suçlarla şikayet etmek bu ülkeye ihanettir. Bizim bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Kimse bu konuda geri adım atacağımızı ümit etmesin.

Türkiye partisi olduğunu iddia edenler, IŞİD gibi PKK ve DHKP-C'yi de lanetleyebilmelidir ancak bunu başardıklarında Türkiye partisi olabilirler. Türkiye partisi olabilmek için önce bu milletin acısını paylaşmayı öğrenecekler.

Saldırıların hedefi tamamen birlik ve beraberliğimize yöneliktir. AK Parti olarak tüm terör örgütlerini aynı mesafede lanetliyoruz, reddediyoruz. PKK, DHKP-C, IŞİD hepsi eli kanlı terör örgütleridir. Türkiye partisi olduğunu iddia edenler, IŞİD gibi PKK ve DHKP-C'yi de lanetleyebilmelidir ancak bunu başardıklarında Türkiye partisi olabilirler. Türkiye partisi olabilmek için önce bu milletin acısını paylaşmayı öğrenecekler. Ya milletin yanında olacaklar ya da terör örgütlerine sırtlarını yaslayacaklar. Tercihler açıkça ortadadır. Ya millet ya zillet. Şunu hiç kimse unutmasın, Türkiye terör örgütlerine meydanı bırakmayacak kadar güçlü bir devlettir. Bunu tüm dünya görecektir. Hiç kimse Türkiye’de kaos ortamı beklemesin. Bu millet tarihte çok badireler atlatmıştır. Bugünleri de atlatacaktır” şeklinde konuştu.

Partililere hitap eden AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Kökten, “Bu topraklar bize atalarımızdan miras kalmadı, Çocuklarımızdan ödünç aldık. O zaman emanete ihanet etmeden, tüm değerlerimizi yarınlara taşımak boynumuzun borcudur” dedi.

Milletvekili Kökten, “Seçim sonuçlarını ülke genelinde ve il il olarak değerlendirdiğimizde;son 3 seçimde Muğla olarak; 170 bin ila 155 bin seçmen bandında kaldığımız gerçeğidir. Seçmen sayımızda çok küçük bir düşüş yaşadık. Bu düşüşün gerekçelerini analiz etmek ve bir özeleştiri yapmak, teşkilat olarak hepimizin boynunun borcudur. Ancak bu düşüş, ülke geneli ile kıyaslandığında kayda değer bir kayıp olarak

Bu haber toplam 508 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.