ALEV SAVAŞÇILARI

ALEV SAVAŞÇILARI
Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde yapılan eğitimlerde 12 Orman İşletme Müdürlüğünde görev yapan arazöz ve yangın söndürme...

Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde yapılan eğitimlerde 12 Orman İşletme Müdürlüğünde görev yapan arazöz ve yangın söndürme ekipleri eğitimden geçirildi. Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, orman yangınlarıyla mücadelede görevli tüm ekiplerin iş başı eğitiminden geçirildiğini belirterek, Muğla Orman Bölge Müdürlüğünün hem kara hemde hava güçleriyle birlikte orman yangınlarına karşı hazır olduğunu söyledi.

Orman yangınlarıyla mücadele en ön safta mücadele eden yangın söndürme işçileri ve arazöz ekiplerinin 2016 yılı iş başı eğitimleri tamamlandı. Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde Şube Müdürü Fedai Erdemli, Şube Mühendisleri İsmail Durak, Suat Ünal ve Hasan Sağlar tarafından verilen eğitimler teorik ve uygulamalı olarak iki aşamada yapıldı. Eğitimlerde araç gereçlerin kullanılmasında dikkat edilecek hususlar, arazözlerde su pompası kullanımı ve bakımı, malzemelerin kontrolü, kişisel koruyucu güvenlik malzemelerin kullanımı ve bakımı, tim oluşumu ve yangına müdahale şekilleri konularında bilgi verildi.

Eğitim sonlarında ekipler arasında yarışma düzenlendi. Ekip ruhunun oluşturulması, hızlı ve etken müdahale amacıyla ekipler arasında hortum serme ve hortum ucuna en erken suyu verme yarışması yapıldı. 300metre hortumu en erken seren ve arazözden hortum ucuna en erken suyu veren ekipler ödüllendirildi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yaz aylarında orman yangınlarına karşı hem kara hemde hava gücü anlamında etkili bir ekiple mücadele ediyor. Muğla ve Aydın illerini kapsayan Muğla orman Bölge Müdürlüğünde orman yangınlarıyla mücadelede 1400 işçi, 250 teknik ve idari personel, 89 arazöz, 38 su tankeri, 51 ilk müdahale aracı, 108 sincap motorize ekip, 12 dozer ve 8 il müdahale ekibi kara gücünü oluşturuyor. 4’ü su atma özelliği ve 1’i genel amaçlı olmak üzere 5 helikopter ve 2 amfibik uçak ise hava gücünü oluşturuyor.

Bu haber toplam 2080 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.