Ata’mızı Özlem ve Saygıyla Anıyoruz

Ata’mızı Özlem ve Saygıyla Anıyoruz
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümünde yayınladığı mesajında,...

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümünde yayınladığı mesajında, “Bizler var oldukça O’nu ve en büyük eseri olan Cumhuriyetimizin değerlini korumaya, gelecek kuşaklara aktarmaya,O’nun izinde yürümeye, ilke ve devrimlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Gümüş, anma mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin Kurucusu, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin lideri Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk; İlkeleri, devrimleri, düşünceleri ve başarıları ile her zaman dünyaya örnek olmuştur.O’nun Türk Ulusuna en büyük armağanı hiç kuşkusuz ki her zaman ayakta dimdik duracak olan Türkiye Cumhuriyetidir. Türkiye Cumhuriyeti Ata’mızın hem en büyük eseri, hem de en büyük destanıdır. 10 Kasım tarihini bir matem günü kabul etmek yerine, dikkatlerimizi bir kez daha O’nun düşüncelerine, fikirlerine yöneltmenin gerekli olduğunu tarih bugün bize bir kez daha göstermektedir. Aramızdan ayrılışının 78. Yıl dönümünde hepimize düşen görev, Ata’mızın gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak, O’nu ve en büyük eseri olan Cumhuriyetimizin değerleri korumak, gelecek kuşaklara aktarmak ve aydınlık yarınlara taşımaktır. Bizler var oldukça O’nun bize emanet ettiği Cumhuriyetimize, O’nun izinde yürümeye, ilke ve devrimlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu bizim var oluş gerekçemiz ve gelecek kuşaklara olan sözümüzdür.Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve O’nun silah arkadaşlarını bir kez daha saygı, özlem ve şükranla anıyorum”.

Bu haber toplam 865 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.