Bakanlık Muğla-Kale Ayrımı için süreci başlattı: Proje Revizyonu hazırlandı

Bakanlık Muğla-Kale Ayrımı için süreci başlattı: Proje Revizyonu hazırlandı
 YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan (Muğla-Kale) Ayrımı (Muğla-13. Bölge Hudut) Ayrımı–İl Yolu Proje Revizyonu için ÇED süreci başlatıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü tarafından Muğla’nın Ula İlçesi Karabörtlen Mahallesi sınırları içerisinde “(Muğla-Kale) Ayrımı (Muğla-13. Bölge Hudut) Ayrımı–İl Yolu Proje Revizyonu”nda mevcut durumdaki yolun günümüz teknolojisiyle revize edilmesi planlanıyor.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca Muğla-Kale Ayrımı (Muğla-13. Bölge Hudut) Ayrımı İl Yolu Proje Revizyonu için ÇED süreci başlatıldı.

dasdsad.png

MUĞLA-KALE AYRIMI (MUĞLA-13. BÖLGE HUDUT) AYRIMI İL YOLU PROJE REVİZYONU NEDİR?

Proje, Ula Karabörtlen Mahallesi sınırları içerisinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü tarafından revizyonu planlanan “(Muğla-Kale) Ayrımı (Muğla-13. Bölge Hudut) Ayrımı–İl Yolu Proje Revizyonu”dur.

Proje güzergâhının toplam uzunluğu yaklaşık 17 km+765,66 m olup, güzergâhın tamamı Ula ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Söz konusu yol güzergahında hasarlı bölgelerin onarımının yanısıra bazı sanatsal yapıların ilavesi planlanıyor.

Revizyonu planlanan karayolu hattı, Ula Yolu ile başlayacak olup (km 0+000), Köyceğiz Ula Yolu bağlantısı ile son bulacak.

Proje alanı Muğla-Aydın-Denizli Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı N 21 paftasında yer alıyor. Söz konusu plana göre proje alanı Kentsel Yerleşik Alan, Orman Alanı, Tarım Alanı ve İkinci Derece Yol sınırlarında yer alıyor.

TRAFİK YOĞUNLUĞUNUN AZALTILMASI SAĞLANACAK

Söz konusu projenin hayata geçirilmesiyle; ilçe merkezi içerisinde yaşanan trafik yoğunluğunun azaltılması, trafik sıkışıklığının/yoğunluğunun azaltılmasına bağlı olarak yakıt tasarruf edilirken, ülke ekonomisine de katkı sağlanması, yolcu güvenliğinin arttırılması, seyahat konforunun arttırılması, ilçe merkezinde oluşacak gürültünün azaltılması sağlanacak.

YOLUN KAPLADIĞI ALAN 124 BİN 359,62 M2 OLACAK

Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde yer “(Muğla-Kale) Ayrımı (Muğla13. Bölge Hudut) Ayrımı–İl Yolu Proje Revizyonu güzergâhı, yaklaşık 17 km+765,66 m uzunluğunda, 7 metre yol genişliği ve 2x1 şerit sayılı yol olarak projelendirildi. Yolun kapladığı alan ise 124 bin 359,62 m2 olacak.

Bu haber toplam 1527 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.