BAŞBAKAN: SAVCILARA BOYUN EĞMEYİZ

BAŞBAKAN: SAVCILARA BOYUN EĞMEYİZ
Başbakan Ahmet Davutoğlu Partisinin Muğla’da düzenlediği il mitingine katıldı. Davutoğlu “ Yassı Ada'dan geliyorum şehit başbakan ve bakanların yargılandığı...

Başbakan Ahmet Davutoğlu Partisinin Muğla’da düzenlediği il mitingine katıldı. Davutoğlu “ Yassı Ada'dan geliyorum şehit başbakan ve bakanların yargılandığı idam edildiği adadan geliyorum. Bu savcılardan biri diyor ki 'bu iktidarın sonu da Adnan Menderes'in sonu gibi olacak.' Bizi tanımıyor bunlar. Zannediyorlar ki biz tehditten yılar, onların bu sözleri karşısında geri adım atarız. Biz tehdide boyun eğer miyiz? Biz bu yola gerektiğinde kefenimizle çıkmış, başımızı koymuşuz. Baş veririz ama baş eğer miyiz?” dedi.

Menderes’i idama CHP götürdü

Başbakan Ahmet Davutolu Adnan Menderes’i idama götürün parti CHP’dir dedi.  Başbakan Davutoğlu “ Aziz Muğlalılar bakın nereden geliyorum biliyor musunuz? Yassı Ada'dan geliyorum şehit başbakan ve bakanların yargılandığı idam edildiği adadan geliyorum. 14 Mayıs'ın iki anlamı var 1950'de tek parti dönemi kapandı ve Demokrat Parti iktidar geldi. 10 kesintisiz ülkeyi kalkındırdılar ve ülkeye özgürlükler getirdiler. İki dönem özgürlükler artı biri 1950'deki diğer 2002'de başlayıp bugüne kadar gelen istikrar ve güven. Şimdi o günden bu güne iki büyük akım oldu bir özgürlük ve milli değerleri savunan DP çizgisi ile gelen AK Parti ile devam eden çizgi. Bir de onun karşısındaki şer ihtilal cephesi. Kenan Evren vefaat etti diye CHP darbe karşıtı oldu. Adanan Menders'i idama götüren parti CHP'dir. CHP sessiz kaldı. Bugünlerde darbe karşıtlığı yapmak kolay darbe günlerinde ne yaptıklarına bakmak gerek” dedi.

Adnan Menderes gibi şehit oluruz

Başbakan Davutoğlu: "Bu savcılardan biri diyor ki 'bu iktidarın sonu da Adnan Menderes'in sonu gibi olacak.' Bizi tanımıyor bunlar. Zannediyorlar ki biz tehditten yılar, onların bu sözleri karşısında geri adım atarız. Biz tehdide boyun eğer miyiz? Biz bu yola gerektiğinde kefenimizle çıkmış, başımızı koymuşuz. Baş veririz ama baş eğer miyiz? Darbecilere, vesayetçilere, paralelcilere hiç biz yol verir miyiz? Bu kendini bilmez savcı, kendisini Salim Başol zannediyor, Yassı ada hakimi zannediyor. Eğer kaderde Adnan Menderes gibi bu millet için şehit olmak varsa, canımız başımız üzere" dedi.

Paralel yapıyla çalışıyorlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu “ Eskiden bir paralel vardı şimdi üçgen var. CHP, HDP, MHP üçgeni. Bunlar Paralel yapıyla çalışıyor. 28 Şubat zulmünü biz bitirdik. Demokrat Parti'ye kurulan tuzak neyse AK Parti'ye de aynı tuzağı kurmaya çalıştılar. Artık Türkiye 1950'lilerin 1960'ların Türkiye’si değil.

Türkiye altın çağını yaşarken Gezi provokasyonu başlattılar. 2013'te başlattılar ki 2015 seçimlerinde Ak Parti'te engel olsunlar bütün hesapları buydu. Hepsi toplanıp istiyorlar ki; AK Parti'yi zaafa düşürüp Türkiye'nin yükselişini durdurmak. Türkiye yükselişini sürdürürken bu üçlü çete; CHP HDP ve paralel çete devreye girdi. Cumhuriyetimizi ve değerlerimizi koruyan tek parti AK Parti. 2002'de Türkiye kendi silahlarını yapamayan bir ülkeydi. Şimdi o Türkiye'den bugün kendi atak helikopterini yapan kudretli bir Türkiye doğdu” dedi.

Papağan gibi tekrarlıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu “ milliyetçilik dersi vermeye kalkan Bahçeli Türkiye'nin 3'te 4'üne gidemiyor. HDP Batı'da barış mesajları verirken bizi tehdit ediyor. Biz bu tehditlere pabuç bırakmayız.

Kılıçdaroğlu papağan gibi aynı şeyi söylüyor. Eline vermişler bir kağıt okuyup duruyor. Türkiye tarımda Avrupa birincisi. Türkiye Cumhuriyet'i devleti 2023'te gerçek bir küresel güç olacak inşallah” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu Muğla mitinginin ardından Aydın’a geçti.

Bu haber toplam 455 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.