Başhekim görevini devretti

Başhekim görevini devretti
Muğla Devlet Hastane ile Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin geçtiğimiz yıl birleşmesinden bu yana başhekimlik görevini yürüten Uzman Dr. Fahri Tuna,...

Muğla Devlet Hastane ile Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin geçtiğimiz yıl birleşmesinden bu yana başhekimlik görevini yürüten Uzman Dr. Fahri Tuna, mevzuat ve statü gereği görevini Prof. Dr. Gürsoy Doğan'a devretti.Başhekimlik binasında gerçekleştirilen devir teslim törenine, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Altuntaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, doktorlar ve hemşireler katıldı.

İl Sağlık Müdürü Tekin, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bayrak teslim töreni yaptıklarını belirterek, "Üç yıldır görevini başarıyla yürüten başhekimimiz Fahri Tuna, görevini Gürsoy Doğan'a teslim edecek. Görevi süresinden birçok gelişmeye tanık olduk. Yeni bir yönetim ve hizmet anlayışıyla birlikte çalışmalarımızı bir adım daha ileriye götürmek için elbirliğiyle ekip halinde çalışmaya devam edeceğiz. Muğla Üniversitesiyle yapılan işbirliği protokolüyle eğitim ve araştırma hastanesine büründü. Statü ve mevzuat gereği eğitim ve araştırma hastanelerinin başhekimlerinin akademik unvan olarak, doçent veya profesör unvanı olmaları gerekiyor. Bu nedenle göreve Prof. Dr. Gürsoy Doğan getirildi. Bundan sonraki süreçte de 2003 yılında başlayan sağlıkta dönüşüm uygulamalarını en iyi şekilde Muğla'da yansıtmaya çalışırız” dedi.

Başhekim Tuna ise Muğla Devlet Hastanesi ile Muğla Tıp Fakültesi'ni geçen yıl afiliasyon olduğunu hatırlatarak, Türkiye'de bu şekilde 12 hastanenin bu şekilde hizmet verdiğini söyledi. Tuna, "Mevzuat gereği başhekimlerin doçent veya profesör olması gerekiyor. Bu statü gereği görevimizden çekiliyoruz. Afiliasyon bir yılını tamamladı. Bu süreçte çok önemli bir sorun olmadan bugüne kadar getirdik. Bugüne kadar bir takım tenkitler olmasına rağmen afiliasyonun halkımızın için iyi olacağını düşünüyorum” dedi

Başhekimlik görevine başlayan Prof. Dr. Gürsoy  Doğan’da bir yıldır Fahri Tuna ile görev yaptıklarını kaydederek, "Bundan sonra akademik bilgi ve Sağlık Bakanlığı'nın imkânlarını birleştirerek, Muğla'ya daha iyi hizmet vermeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.