BAŞKAN ATAYOĞLU’NDAN VALİ TAVLI’YA ZİYARET

BAŞKAN ATAYOĞLU’NDAN VALİ TAVLI’YA ZİYARET

Uluslararası Apiterapi Federasyonu Başkanı Dr. Ali Timuçin Atayoğlu ve Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim Yavuz Muğla Valisi  Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür Akdoğan ve...

A+A-

Uluslararası Apiterapi Federasyonu Başkanı Dr. Ali Timuçin Atayoğlu ve Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim Yavuz Muğla Valisi  Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.

Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür Akdoğan ve Muğla Teknopark Genel Müdürü Dr. Barış Ethem Süzek’in hazır bulunduğu görüşmede Muğla’daki Apiterapi çalışmaları ve geliştirilecek projeler istişare edildi.

Uluslararası Apiterapi Federasyonu Başkanı Dr. Ali Timuçin Atayoğlu 2022 yılında Muğla’da yapılması planlanan Apiterapi kongresi hakkında Vali Orhan Tavlı’ya bilgi verdi.

Muğla’yı Türkiye’nin arıcılık ve Apiterapi ürünleri merkezi haline getirmek için birçok projenin hayata geçirildiğini belirten Muğla Valisi Orhan Tavlı, “İlimiz Arıcılık ve arı ürünlerinin başkentidir. Arı ürünleri konusunda yapılan bilimsel araştırmalar ve saha çalışmalarıyla arıcılık sektörünü destekliyoruz. Sektörün gelişimi için Muğla Sanayi ve Ticaret Odası ve Muğla İli Arı Yetiştiricileri Birliği öncülüğünde başlatılan Apiterapi Ürünleri Merkezi Projesi ve Muğla Teknopark ’ta faaliyete geçecek olan Arı Ürünleri ve Apiterapi İnovasyon Merkezi projesi devam ediyor” dedi.

Antalya Teknokent ve Muğla Teknopark arasında, basta Muğla Teknopark bünyesinde kurulacak olan GEKA destekli Arı Ürünleri ve Apiterapi Inovasyon Merkezi olmak üzere, teknoparkların yardımlaşması,  Teknoloji Transfer Ofisi faaliyetleri ve diğer birçok konuda işbirliği içerisinde çalışmaların gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.