BODRUM DEVLET HASTANESİ’NE ZİYARET

BODRUM DEVLET HASTANESİ’NE ZİYARET
CHP Muğla Milletvekili ve 25. Dönem Muğla Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nurettin Demir, Bodrum Devlet Hastanesine yaptığı ziyarette, 2015 yılında yapılacak...

CHP Muğla Milletvekili ve 25. Dönem Muğla Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nurettin Demir, Bodrum Devlet Hastanesine yaptığı ziyarette, 2015 yılında yapılacak olan devlet hastanesine ayrılan ödeneğin yapımına başlanmadan neden geri çekildiğini sordu. 

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı, 1 Kasım’da yapılacak 2015 Genel Seçimleri öncesi başladıkları seçim çalışmalarına Bodrum Yarımada genelindeki sağlık kurumlarına ve mahallelere yaptığı ziyaretlerle devam ediyor. Ziyaretlere Muğla il genelinde çalışmalarını sürdüren CHP Muğla Milletvekili ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nurettin Demir, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP Bodrum Kadın Kolları Üyeleri, CHP Bodrum Gençlik Kolları Üyeleri ve CHP Bodrum eski İlçe Başkanı Dr. Kerim Cangır katıldı.

Gün içinde önce Bodrum Devlet Hastanesi ile başlanılan ziyarette CHP’li heyeti, Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Oğuz Şahin makamında karşıladı. Sohbet havasında geçen ziyarette CHP Muğla Milletvekili ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nurettin Demir, bu sene ihalesi yapılan Bodrum Devlet Hastanesindeki çalışmalarla ilgili başhekim ile görüşerek, “Aldığımız bilgilere göre ihalesinin yapılıp ödeneğin de ayrılmasına rağmen neden geri çekilerek hastanenin yapımına başlanmadı?” diye sordu. Demir, “2016 yılında da bu konunun takipçisi olacağız.” diyerek başhekimden hastanenin durumu hakkında bilgi aldı.

CHP’liler daha sonra hastaneyi gezerek görev yapan doktorları ve çalışan hastane personelini de tek tek ziyaret etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Bodrum Devlet Hastanesinin ardından ise sırasıyla Özel Bodrum Hastanesi, İnter Tıp Merkezi, Bodrum Romomed Tıp Merkezi ve Bodrum Acı Badem Hastanesine de ziyaretlerde bulundu.

NURETTİN DEMİR, YAKA VE ORTAKENT’TE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Muğla Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nurettin Demir, Bodrum’daki partililerle birlikte sağlık kurumlarına yapmış olduğu ziyaretlerinin ardından Yaka ve Ortakent mahallelerini de ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu. Mahalle kahvelerinde bir araya geldiği vatandaşlarla sohbet ederek hallerini hatırlarını soran Milletvekili Demir, çözümün 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde CHP’nin tek başına iktidara gelmesinde olduğunu belirtti.

“TEK BAŞINA İKTİDARI ALIRIM DÜŞÜNCESİYLE HÜKÜMETİ KURDURMADI”

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, geçmiş dönemde Cumhuriyet Halk Partisine verdikleri desteklerden dolayı mahalle halkına teşekkür ederek, “Türkiye hükümetsiz kalmasın diye 13 yıldır muhalefet yaptığımız AKP’yle bile tabanımızdan eleştiriler almamıza rağmen görüşmeler yaptık ama son dakikada sadece seçim hükümeti teklifiyle gelinince bu proje de yattı. Bu projenin yatmasının nedeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu hükümetin kurulmasını istememesiydi. Çünkü amaç bir sonraki seçimde 18-20 milletvekili kazanır, tek başına iktidarı alırım düşüncesiydi. Sonuçta bizler yeniden bir seçim için alanlara çıktık. Şimdi bu durumda Türk halkının 18-20 milletvekili bırak vermeyi, daha fazla milletvekili kaybederek bu seçimden daha kötü bir şekilde çıkacağına inanıyorum” dedi.

ÖNCE İNSAN, ÖNCE BİRLİK, ÖNCE TÜRKİYE

CHP Muğla Milletvekili ve 25.Dönem Muğla Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nurettin Demir ise vatandaşlara CHP’nin “Önce Türkiye” başlıklı seçim bildirgesini paylaştı. Çiftçiye, işçiye, esnafa, aileye, kadına, emekliye ve gençlere yönelik üreten bir Türkiye vaadiyle hazırlanan projelerden bahseden Milletvekili Demir; Genel Sağlık Sigortası Primlerinin silineceğini, evsiz yurttaşın kalmayacağını, üniversitesi harçlarının ve Yök’ün kaldırılacağını, öğrenciye ücretsiz yurt imkanı sunulacağını, asgari ücretin net 1500 TL’ye çıkarılacağını, mazotun 1,80 kuruşa indirileceğini ve taşeron işçiliğin kaldırılacağı gibi pek çok konuda bilgi verdi. Demir, “Bu kadar sık bir seçim yaşanması ve milli iradenin gereğini yapmayanları sizler zaten televizyonda da görüyorsunuz. Türkiye’nin kaos, terör ve savaş ortamına getirilmiş olması hepimizi huzursuz ediyor, vicdanen yaralıyor. Ülkenin bu kadar sorunları varken seçmiş olduğunuz parlamentonun önemli partileri anlaşıp bir hükümet kuramadılar. Kimlerin hükümet kurmadığını, kurdurmadığını çok iyi biliyorsunuz. Dolayısıyla Türkiye’nin sorunlarının bu kadar büyümesine yol açan bu partileri, özellikle Adalet ve Kalkınma Partisine bilerek ve isteyerek, kendi kaprisleri uğruna hükümet kurmasını engelledi. Devlet Bahçeli de özellikle ‘haşa olmaz’ deyip ayak diretince bizler de sizlere geldik. Desteklerinizi bekliyoruz. Sizlerin destekleri sayesinde bu dönem dördüncü milletvekilini de meclise göndereceğiz” dedi.

Bodrum’da çalışmalarını sürdüren CHP Muğla Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nurettin Demir, Bodrum ilçe genelinde yaptığı ziyaretlerine Ankara’da Barış Mitingi öncesi meydana gelen ve onlarca vatandaşın ölümüyle ülkemizi yasa boğan patlamanın ardından seçim çalışmalarına ara vererek CHP Genel Merkezi’nden yapılan çağrı üzerine de Ankara’ya dönmüştü. CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen de ülke barışına yönelik her türlü terörü, terörün her türünü şiddetle kınadıklarını ifade ettiği açıklamasında, partinin bir süre Bodrum’daki tüm etkinliklerini iptal ettiklerini duyurmuştu.

Bu haber toplam 605 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.