Bodrum kıyılarında kaçak yapılarla mücadele sürüyor

Bodrum kıyılarında kaçak yapılarla mücadele sürüyor
 YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nce Bodrum’da turizm sezonu öncesi kaçak yapılaşmalar, izinsiz iskele, beach adı altında 2024 yılında yapılan tüm kaçak yapılar ile ilgili denetim yapıldı.

Muğla’nın turistik ilçesi Bodrum’da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Milli Emlak Müdürlüğünce denetim gerçekleştirildi.

Turizm sezonu öncesi kaçak yapılaşmalar, izinsiz iskele, beach adı altında 2024 yılında yapılan tüm kaçak yapılarda tahliye işlemleri aralıksız devam ediyor.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada, “İl Müdürlüğümüz, Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Milli Emlak Müdürlüğünce turizm sezonu öncesi kaçak yapılaşmalar, izinsiz iskele, beach adı altında 2024 yılında yapılan tüm kaçak yapılar, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 75 ve Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmeliğinin 89 uncu maddesine, 3621 sayılı Kıyı Kanunu ve Kıyı Kanununun uygulanmasına dair yönetmelik, 3194 sayılı İmar Kanununun 32 ve 42 nci maddeleri ile 775 sayılı Kanunun 18 nei maddesi uyarınca tahliye işlemleri aralıksız devam etmektedir. ve Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmeliğinin 89. Maddesine, 3621 sayılı Kıyı Kanunu ve Kıyı Kanununun uygulanmasına dair yönetmelik, 3194 sayılı İmar Kanununun 32 ve 42. Maddeleri ile 775 sayılı Kanunun 18. Maddesi uyarınca tahliye işlemleri aralıksız devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Bu haber toplam 76 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.