BÜYÜKŞEHİR GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİNE BODRUM’DA DEVAM ETTİ

BÜYÜKŞEHİR GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİNE BODRUM’DA DEVAM ETTİ
Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Gönüllü İtfaiye eğitimlerine Bodrum’da devam etti ve 27 vatandaşa 40 saat eğitim verdi.

Muğla’da yaşanan itfai olaylarda kısa sürede vatandaşların yanında olan Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye teşkilatı, kentin doğal afetlere hazırlıklı olması için talep eden vatandaşlara ilgi ve becerilerine göre eğitim vererek gönüllü itfaiyeci olmalarını sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi gönüllü itfaiyecilik yönergesinin hayata geçmesiyle çalışmalarını hızlandırdı ve Bodrum’da başvuruda bulunan 27 gönüllüye 40 saat A Sınıfı Gönüllü İtfaiyeci Eğitimi verdi. Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Şehrimizi, doğayı ve canlıları korurken birlikte mücadele etmek için gönüllü itfaiye eğitimleri düzenliyoruz. Yangın, su baskınları, arama kurtarma gibi acil durumlarda mücadele gücümüzü arttırmak, sivil vatandaşları da bilinçli şekilde ekibe dâhil etmek istiyoruz. Gönüllü arkadaşlarımızı seçerken çok dikkatli davranmak, seçici olmak temel ilkelerimiz. Gönüllü arkadaşlarımızı beş gün boyunca; yangın, su baskınları, ipli erişim, ilk yardım derslerinde detaylı bir sürecin içinden geçiriyor eğitim boyunca teorik ve uygulamalı alanlarda performans kontrolü yapıyor son olarak da yazılı sınava tabi tutuyoruz. Bu süreçlerden başarılı olarak geçen kişileri gönüllü ekibine dâhil ediyoruz.”

Bodrum’da gönüllü itfaiye eğitim programına katılan Mustafa Karakaş sağlık personeli olduğunu, yakın zamanda yaşanan depremlerde etkin görev aldığını söyledi ve bundan sonra yaşanabilecek felaketlerde daha aktif görev almak için Bodrum’da oluşturdukları gönüllü grubu ile Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiyesinden eğitim aldıklarını belirtti. Büyükşehir Belediyesi itfaiyesine eğitim için teşekkür eden Karakaş 5 günlük eğitimin çok verimli ve etkili olduğunu söyledi. Eğitime katılan Suat Tuğ’da itfaiye gönüllü eğitimlerine katılmasının amacının yaşadıkları şehirde veya farklı illerde yaşanabilecek felaketlerde insanlara yardımcı olmak olduğunu söyledi ve Büyükşehir Belediyesi itfaiyesine teşekkür etti.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı diğer ilçelerde de başvurular doğrultusunda gönüllü itfaiyeci eğitimlerine devam etmeyi planlıyor.

Bu haber toplam 813 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.