CHP BODRUM SEÇİM STARTINI VERDİ

CHP BODRUM SEÇİM STARTINI VERDİ
CHP Bodrum İlçe Örgütü, 1 Kasım’da yapılacak 26. Dönem Genel Seçim startını ilçe binasında yaptığı basın açıklamasıyla ve yoğun bir partili...

CHP Bodrum İlçe Örgütü, 1 Kasım’da yapılacak 26. Dönem Genel Seçim startını ilçe binasında yaptığı basın açıklamasıyla ve yoğun bir partili katılımıyla verdi. 

Çarşı merkezde bulunan parti binasında yapılan seçim startı basın açıklamasına CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon, CHP Bodrum İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanı Ender Taşören, CHP Bodrum İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanı M. Salik Yanık, CHP Bodrum ilçe Örgütü Yönetim Kurulu Üyeleri, Bodrum Belediyesi CHP’li Meclis Üyeleri, Geçmiş Dönem İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen toplantının açılış konuşmasını yaparak,”Bodrum olarak 1 Kasım seçimlerinin startını veriyoruz. Bu günden itibaren 26 günümüz var. Bu süreyi çok optimum bir şekilde kullanmamız gerekiyor. Bu dönem de başta Belediye başkanımız Mehmet Kocadon olmak üzere bütün Belediye meclis üyelerimiz bizimle birlikte sahada olacaklar. 1 Kasım basit bir seçim değil. Herkes alanında insanlarla giderek teke tek konuşacak. Geçmişte AKP’ye, MHP’ye veya herhangi diğer bir partiye oy vermiş seçmenin oyunu isteyecek. Muğla genelinde en çok oy oranına sahip ilçeyiz. Ama bunu daha yukarıya çıkarmamız gerekiyor. Eğer Bodrum CHP’nin kalesi diyorsak bu oranın yüzde 60-70’lerın altına düşmemesi lazım” diyerek seçim çalışmalarının startını verdi.

Partililerin alkışlarının ardından konuşmasına başlayan ve “Bizleri yani seçilmişleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim” diyen, Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon,”Herkesin görmesini istediğim çok güzel bir kalabalık ve atmosfer. CHP’nin seçim bildirgesi son yıllarda yapılan en iyi seçim bildirgelerinden bir tanesi. Bu bildirge Türkiye’de yaşayan insanların % 70’ni direk ilgilendiriyor. Eğer bunu iyi anlatabilirsek ve yüzde 50 oy alsak yüzde 35’e tekabül eder. Onun için bunu anlatmamız yeterli ama birbirimize değil bütün insanlara anlatmamız lazım. Ben bu seçimde Bodrum Belediye Başkanı olarak değil Mehmet Kocadon olarak üstüme ne düşüyorsa sizinle beraberim. İlçe başkanım, il başkanım ve sayın milletvekilim de buradayken söylüyorum, Muğla’nın 13 ilçesinde nerede bana ihtiyaç varsa gece gündüz demeden gelirim. 1 Kasım CHP’nin olduğu kadar laik Türkiye Cumhuriyeti içinde çok önemli bir süreç. İnanıyorum ki bu sefer baltayı yanlış taşa vuracaklar. Türk halkı bunlara dur diyecek. Onun için hepinize çalışmalarınızda dolayı çok teşekkür ederim. Birlik ve beraberliğimizi asla bozmayalım, artık tek bir hedefimiz var seçim kazanmak. Arkamıza bakmadan ilerleyelim” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Av.Akın Üstündağ ise “Şu anda karşımda bir CHP ordusu görüyorum” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi; “Bir komutanımız var oda Mustafa Kemal Atatürk. Hepimiz bir asker gibi her yerde, alanda, kahvede, bakkalda, köyde, kentte birebir çalışma yapmak zorundayız. Asker dediğin nokta vurur. Çalışma anlamında askeriz ve CHP’nin iktidarına döşenen raylardan biri olacağız hepimiz. Bu anlamda heyecanınız bizi gerçekten çok mutlu etti. Seçim bildirgesindeki “Önce Türkiye” yazısı birçok şeyi anlatabilmek için yazılmış mükemmel bir kelime. Nedemektir bu biliyormusunuz? Önce ben değil, önce parti değil, önce Türkiye. Onun için bu slogana laik bir şekilde çalışacağız. Hiç kimse başkanlarımızın da dediği gibi, şahsi beklentilerini, şahsi düşüncelerini ön plana çıkarmadan önce Türkiye sloganı adı altında hepimiz birleşmiş bir şekilde mücadele edeceğiz”

Bodrum örgütünün her zaman kendisini heyecanlandırdığını ve bu heyecanı yine kendilerine yaşattıkları için teşekkür ederek sözlerine başlayan CHP Muğla İl başkanı Mürsel Alban,”Bizler seçim startımızı 7 Haziran seçimlerinin ardından vermiştik. Ama Bodrumlular durmadı her zaman çalıştı, CHP’lilerde çalıştı. Bizler seçimin olacağını o günden biliyorduk. Osmanlı sevdalısı, padişah heveslisi Recep Tayyip Erdoğan istediği sonuçlar çıkmayınca ülkeyi tekrar kaosa sürüklemek için seçime götürüyor. Ama bu seçim istediği gibi seçim olmayacak. Baltayı bu sefer taşa vurdu. Baltanın ağzı kırıldı. 1 Kasım çok önemli bir gündür. 1 Kasım saltanatın 1922’de kaldırıldığı gündür. Gazi Mustafa Kemal ve Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri 1 Kasım 1922’de saltana son vermiştir. Hiç kimse heveslenmesin. Gazi Mustafa Kemal’in orduları görev başında. Bizler 1 Kasım’da AKP ve Recep Tayyip Erdoğan saltanatına son vereceğiz” dedi.

Yaklaşık bir saat süren açıklamaların ardından partililer hep birlikte 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlere kadar durmadan çalışacaklarının ve CHP’nin iktidarın buluşacaklarının sözünü vererek parti binasından ayrıldılar.

Bu haber toplam 693 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.