CHP icralık oldu

CHP icralık oldu
Muğla’nın Datça ilçesinde CHP Datça İlçe Başkanlığında sekreter olarak çalışırken haksız yere işten çıkartılan Esen Döner Datça Asliye Hukuk...

Muğla’nın Datça ilçesinde CHP Datça İlçe Başkanlığında sekreter olarak çalışırken haksız yere işten çıkartılan Esen Döner Datça Asliye Hukuk Mahkameside dava açtı. Dava dün sonuçlandı. Mahkeme CHP Genel Merkezinin Esen Döner’e 16 bin lira tazminat ödenmesine tarar verdi. Esen Göner’in avukatı icra yoluyla parayı tahsil etmek için Ankara’ya CHP Genel merkezine gitti.  AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk, Datça Asliye Mahkemesi’nin 9 yıl önce işten çıkartılan sekreterin kıdem tazminatı ihbar tazminatı ve yıllık izin ücreti gibi alacaklarının CHP Genel Merkezinden icra yoluyla tahsil edilmesine karar verdiğini açıkladı.

AK Parti Muğla Miletvekili Nihat Öztürk, CHP Datça ilçe başkanlığında sekreter olarak çalışırken işten haksız yere çıkartılan sekreterin kıdem tazminatı ihbar tazminatı ve yıllık izin ücreti gibi alacaklarının CHP Genel Merkezinden icra yoluyla tahsil edilmesine mahkemenin karar verdiğini açıkladı. Milletvekili Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Datça İlçe Başkanlığında 2003 ila 2008 yılları arasında sekreter olarak çalışan Esen Döner’in hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkatılınca Datça Asliye Hukuk Mahkesine (İş Mahkemesi) dava açtığını anlatarak, şu bilgileri verdi:“Mağdur dava dilekçesinde, belirtilen tarihler arasında hiç izin kullanmadan CHP Datça İlçe Başkanlığı’nda çalıştığını anlatarak kıdem tazminatı, İhbar tazminatı ve yıllık izin ücreti gibi alacaklarının tarafına ödenmesini istiyor.

Uzun süren bir dava sürecinden sonra Yargıtay’a intikal eden dosyanın yargıtay tarafından incelenmesinin ardından Datça Asliye Hukuk Mahkesi (İş Mahkemesi) 9 yıl önce işten çıkartılan sekreterin kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve yıllık izin ücreti gibi alacakları yasal süre içinde ödenmeyince, alacakların CHP Genel Merkezinden İcra yoluyla tahsil edilmesine karar verdi” dedi.

Datça İlçe Başkanlığında 2003 ila 2008 yılları arasında sekreter olarak çalışan Esen Döner’in Avukatı Cem Yusuf Aydın, müvekkilinin alacağı olan yaklaşık 16 bin liranın icra yoluyla CHP Genel Merkezi’nden tahsil etmek amacıyla Ankara’ya gitti.

AK Parti Muğla Miletvekili Nihat Öztürk, CHP’lilerin her fırsatta emekten ve emekçiye sahip çıkmaktan bahsettiğine işaret ederek, “1 Mayıs İşçi Bayramı’nda DİSK’le birlikte Taksim’e çıkmaya çalışan, işçi hakları savunuculuğu yapan Kemal Kılıçdaroğlu, önce 9 yıllık haklarını gasp ettiği CHP çalışanını görsün ve mahkeme mahkeme gezen çalışanın haklarını ödesin. Emekten bahsedenler, emekçiyi mağdur etti” dedi.

Bu haber toplam 2040 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.