CHP'li belediyeleri basmazsanız nabertsiniz

CHP'li belediyeleri basmazsanız nabertsiniz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla’dan Başbakan’a seslenerek “ sabahın 6’sında belediyelerimizi basıyorsunuz. Belediyelerimizi basmazsanız...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla’dan Başbakan’a seslenerek “ sabahın 6’sında belediyelerimizi basıyorsunuz. Belediyelerimizi basmazsanız namertsiniz. Bizleri yıldıramazsını” dedi. Başbakan’ın aklı yetmediği için akil insanları kullanıyor diyen Kemal Kılıçdaroğlu “ masanın bir ucunda APO diğer ucunda Başbakan oturuyor”” dedi.

Şantajlarınız bize sökmez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Seçim öncesi ‘Aman ha CHP’ye oy vermeyin yoksa hizmet gelmez’ diyerek insanları kandırdılar. Sen kimin parası ile sen hizmet veriyorsun. Vatandaşın parası ile. Şantaja ne gerek var. O şantajın CHP’lilere sökmez. Bunu çok iyi bil Recep Tayyip Erdoğan. Sanıyor ki babasının parasını harcayacak. Bu milletin parasını harcıyorsun. Harcamak değil çar-çur ediyorsun. Gırtlağına kadar yolsuzluğa gömülmüş bir AKP iktidarı var. Hesap sormak isteyen, kul hakkı yedikleri için hesap sormak isteyen tek siyasal parti var, o da halkın partisi CHP’dir. Sabahın köründe bizim belediye başkanlarımızı gözaltına alırlar. Sabah saat 6’da 7’de evlerine baskın yaparlar. Sanırlar ki bizler geri adım atacağız. Basmazsanız namertsiniz. Biz asla yılmayız” dedi.

İstanbul’da yeşil alan bırakmadılar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, imar konusunda Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ‘Biz de tıraşlama yok. 5 kat imar izni veriyoruz” sözlerine, “Bizim hesap veremeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Belediye başkanlarımız da halka hesap vermeyi namuslu görev kabul ederler. Biz siyasetçinin halka hesap verenini kabul ederiz. Belediye başkanımız imar konusunda ‘Bizde tıraşlama yok’ dedi. Başbakan milleti tıraşlıyor. Neymiş efendim. İstanbul’u 25 yıldır yönetiyorlar. Yeşil alan bırakmadılar. Sıra geldi mezarlıklara. İstanbul’un silüetini, tarihi Sultan Ahmet Camii’nin silüetini perişan ettiler. Tarihe saygıları, inanca saygıları yok bunların.  Sultan Ahmet Camii’nin arkasında o rant yapılar kimin? Efendim Recep Bey demiş ki, ‘Silüeti bozuyor, bunu tıraşlayın’ Müteahhit tıraşlamamış. O da müteahhite küsmüş” dedi.

PKK ile masaya oturdular

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aklı yetmediği için akil insanlar kullandığını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu “  Başbakan yalancı. Hani PKK ile masaya oturmamıştı. Masanın bir ucunda APO  diğer ucunda Başbakan var. Başbakanın aklı yetmediği için akil insanları tuttu. Gidiyorlar hakla bir şeyler anlatıyorlar. Halkın aklıyla dalga geçiyorlar” dedi. Türkiye’de basının özgür olmadığını söyleyen Kılıçdanoğlu “ Bir ülkenin basını özgün değilse halkı da özgür değildir. Gazetelere, televizyona baskı yapıyorlar. Hemen telefon açıyorlar. Bizim iktidarımızda ilk önce basının özgür olmasını sağlayacağız” dedi.

Bu haber toplam 612 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.