ÇİÇEK AFET MÜDAHALE PLANI TATBİKATI’NA KATILDI

ÇİÇEK AFET MÜDAHALE PLANI TATBİKATI’NA KATILDI
Muğla Valisi Amir Çiçek Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında 112 Acil Çağrı Merkezi toplantı salonunda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü...

Muğla Valisi Amir Çiçek Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında 112 Acil Çağrı Merkezi toplantı salonunda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından düzenlenen Muğla Afet Müdahale Planı Tatbikatı’na katıldı. Tatbikat, 6.5 şiddetinde deprem canlandırılarak cereyan tarzı planındaki sıra ve sürelere bağlı olarak soru, cevap, takdim ve tartışma şeklinde yapıldı. 

Planın uygulanabilirliğini artırmak, çözüm ortağı kurumlarda farkındalık oluşturmak, plandaki olması muhtemel çakışma ve eksiklikleri tespit edebilmek amacıyla yapılan tatbikatta konuşan Vali Çiçek, “Tatbikatlar başarılı olursa olası bir afet durumunda herkes üzerine düşen görevi bilir. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ne kadar hazır olursa, afet öncesinde gerekli tedbirleri alınır, afet sonrasını ise mümkün olan en az düzeyde hasarla atlatmış oluruz. Planlarımız uygulanabilir olmalıdır. İlimiz birinci dereceden deprem bölgesi sayılır ve bizler bunu dikkate alarak gerekli tedbirleri almalıyız.” ifadelerini kullandı.

Afet sırasında yanlış bilgilendirme durumunu da ele alarak halkı bilinçlendirme ve olası durumda panikten korumak için de bir şeyler düşünülmesi gerektiğini dile getiren Vali Amir Çiçek: “Hayatta hep bir a,b,c planı ve alternatiflerimiz olmalıdır” dedi.

Bu haber toplam 590 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.