Demir: OHAL'i Türkiye'den artık kaldırmayacaklarına inanıyorum

Demir: OHAL'i Türkiye'den artık kaldırmayacaklarına inanıyorum
Demir: Sabahın erken saatlerine kadar meclis çalıştı. En önemli unsur terör ve İçişleri Bakanıydı ancak İçişleri Bakanının en ufak bir üzüntü,...

Demir: Sabahın erken saatlerine kadar meclis çalıştı. En önemli unsur terör ve İçişleri Bakanıydı ancak İçişleri Bakanının en ufak bir üzüntü, bir tedirginlik, mahcubiyet etkisini göstermediğini kürsüde otururken bir renk değişikliği bile olmadığını gördüm. Bir anlamı yok tabii. Ne diye meclise geliyor? Sadece prosedürleri yerine getirmek için galiba…

CHP Muğla Milletvekili Prof.Dr. Nurettin Demir ile Antalya Milletvekili  Niyazi Nefi Kara CHP Sağlık Komisyonu adına TBMM'de basın toplantısı düzenlediler.

CHP Muğla Milletvekili Prof.Dr.Nurettin Demir: Gündem kurşun gibi ağır Türkiye'de, çok zor günlerden geçiyoruz. Ekonomi zorda, ne terör ne başkanlık ısrarı, ekonomide yaşananları gölgeleyemiyor maalesef. Herkesin derdi para, dolar…

Demir: “Dün Başbakanın OHAL'i  tekrar uzatma konusunu gündeme getirince dolar 3,60 ı geçti. Ben dün Anayasa oylamasında, Anayasa oylamasından sonra da OHAL'i Türkiye'den artık kaldırmayacaklarına inanıyorum. Çünkü bunlar Türkiye'yi demokrasi ile değil OHAL ile yönetmeyi düşünüyorlar.

Bugün ben size enflasyondan ve ekonomiden bahsedeceğim ama en önemli konu, özellikle sağlık konusunda da halkın sırtına binen yükü Sayın Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara kardeşimiz anlatacak.

Enflasyon nedir?

Özellikle işçi ve bağ kur emeklilerine yapılan zam  %4.73'tür. Enflasyon nedir? Türkiye'de gerçekten kimin nasıl bir enflasyon rakamları ortaya koyar, ne kadar samimidir, ne kadar gerçekçidir, ne kadar bilimseldir tartışmam ancak bazı gerçekler var ki özellikle süt bile % 5.6 artı, salatalık % 30,6 zamlandı, Nohut % 55 artı, sadece birkaç örnek verdim artık siz düşünün Türkiye'de ki enflasyonu ve yaşam koşullarının ne kadar zor olduğunu. Bunun yanında işçi ve bağ kur emeklileri 4.73 gibi komik bir zam aldı.

Terör korkusu, umutsuzluk, toplum üzerine sinmiş, kronik bir hal almış, kronik hastalıklar vardır ya hani insanlarda bir türlü geçmez, böbrek yetmezliği, kalp yetmezliği gibi maalesef Türk toplumu üzerine de sinmiş durumda.

Son olarak Cumhurbaşkanı çıkıyor Muhtarlara veya kürsülerde yada Başbakan çıkıyor grup toplantısında, hele Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı da manavların önünde resimler çektirerek şov yapıyorlar. Ne Bakanlar kurulunda aldıkları bir karar var nede meclise yine halkın tüketimi ile ilgili  bir çözüm önerisi... Bakıyorsunuz Cumhurbaşkanından Bakanlarına kadar yakınanlar onlar, vatandaşın zaten ses çıkartacak hali yok, basının durumu meydandaElektrik, Türkiye'de İstanbul'da her gün beş ilçede kesiliyor, İstanbul gibi bir yerde böyle olunca Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu hele bizim orası Muğla'yı düşünün. Bölgemden bir örnek vermek istiyorum Kötekli Üniversite mahallesidir, her gece iki üç saat elektrik kesiliyor binlerce öğrenci var, güvenlik ciddi bir sorun Türkiye'de. Elektrik olmayınca ekonomi daha da zor duruma düşüyor” diyerek sözünü tamamladı.(Hasan Telli)

Bu haber toplam 738 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.