EDES PROJE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI

EDES PROJE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI
2015 Yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından çağrısı yapılan Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında Muğla’dan başvuruları...

2015 Yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından çağrısı yapılan Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında Muğla’dan başvuruları kabul edilen 3 projenin sözleşmeleri, Vali Vekili Salih Gürhan Başkanlığında ve Vali Yardımcısı Rıza Dalan’ın katılımıyla imza altına alındı. 12 ay süresince yürütülecek projelere aktarılacak olan toplam fon miktarı 116 bin 565 TL. 

Muğla Valiliği AB ve Dış ilişkiler Bürosu yetki ve sorumluluğunda yürütülen EDES Programı kapsamında projeleri geçen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Valilik arasında sözleşme imzalanarak projeler başladı. Sözleşmeleri Üniversite adına Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz arasında imzaladı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından hazırlanan “Keşke Erken Anlayabilseydik” projesi, okul öncesi öğretmenlerinin ve 3-6 yaş grubunda olan ailelerin otizm ve bilişsel gelişimde gecikme ile ilgili farkındalık düzeylerini artırmayı hedefliyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Gülümse Çekiyorum” projesi, engelli bireylere fotoğrafçılık eğitimi vererek uzmanlar eşliğinde belirlenen mekânlarda fotoğraf çekimleri yapmalarını sağlanarak sosyal hayata ile bütünleştirmeyi hedefliyor. Gençlik Hizmetleri Spor il Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Paralimpik Spor Branşlarına Sporcu Kaynağı Projesi” ise Yüzme, Atletizm ve Okçuluk branşlarında engelli bireylerin yetenek ve becerilerini artırmayı hedefliyor.

Bu haber toplam 532 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.