Ege Yolcu Köyceğiz Motosiklet Festivali 20-23 Ağustos 2015 Tarihlerinde 4.Kez Yapılıyor

Ege Yolcu Köyceğiz Motosiklet Festivali 20-23 Ağustos 2015 Tarihlerinde 4.Kez Yapılıyor
Ege Yolcu Dergisi ve Köyceğiz Belediyesi’nin her yıl ortaklaşa düzenlediği Motosiklet Festivali bu yıl 20-21-22-23 Ağustos 2015 tarihlerinde 4.kez Köyceğiz...

Ege Yolcu Dergisi ve Köyceğiz Belediyesi’nin her yıl ortaklaşa düzenlediği Motosiklet Festivali bu yıl 20-21-22-23 Ağustos 2015 tarihlerinde 4.kez Köyceğiz Günlüklük Kamp Alanında yapılıyor.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan festivalle ilgili olarak şunları söyledi “Ege Yolcu Motosiklet Grubu ile her yıl birlikte düzenlemekte olduğumuz bu yıl ki festival hazırlık çalışmalarımızı tamamladık. Geçen yıl ilçemize gelen 1500’e yakın motorcu misafirlerimizi yeniden ağırlamanın heyecanını yaşıyoruz. Bu festivalimiz sayesinde sadece ilçemizin değil; Yatağan’dan Fethiye’ye kadar bölgemizin tanıtımı da yapılıyor. Çünkü Köyceğiz’e gelen motorcu kardeşlerimiz, bölgeyi de gezip dolaşıyorlar. Fotoğrafladıkları görüntüleri ve bilgileri internet üzerinden yayınladıkları için ilçemizin ve yöremizin tanıtımına büyük katkı sağlıyorlar.  Bu bağlamda ben öncelikle kendilerine çok teşekkür ediyorum. Köyceğiz’in turizm ve ekonomisine katkı sağladığına inandığımız motorcu misafirlerimize ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Festivalin yapılacağı kamp alanı hakkında da bilgi veren Belediye Başkanı Ceylan sözlerine şöyle devam etti “Bu yıl Günlüklük mesire alanında iyileştirme çalışması başlattık. Burası kışın yağmurlar ve sel nedeniyle sürekli sular altında kalıyor ve her yıl belediyemize yüklü bir külfete mal olan restorasyon çalışmalarına neden oluyordu. Bunu önlemek için buranın zemin kot farkını yükseltip alan içerisinde peyzaj çalışması yapmağa karar verdik. Teknik nedenlerden dolayı bu çalışma ne yazık ki biraz uzadı. Fakat motorcularımızın kamp kuracak olduğu alanı, onların faydalanabileceği bir konuma soktuk. Şimdiden tüm motorcu kardeşlerime hayırlı yolculuklar dileyerek saygı ve sevgilerimi sunuyorum”dedi. Ege Yolcu Motosiklet Grubu Başkanı ve festival koordinatörü Nadir Şahin’de yapılacak olan festivalle ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye Motosiklet Platformu’na festival tarihimizi önceden bildirdiğimiz için etkinliğimiz diğer illerde yapılan festival tarihleriyle çakışmıyor. Bu da demektir ki, bu yıl Köyceğiz’e daha çok motorcu gelecek. Arkadaşlarımız Türkiye’nin diğer illerinde yapılan motosiklet festivallerine de katılarak festivalimizin duyurusunu buralarda da yapıp, pankart asarak davetlerde bulundu. 20 Ağustos Perşembe akşamı festivalin ilk günü Grup Maraton, ertesi gün Grup Örümcek ve 23 Ağustos Cumartesi akşamı da Gece Yolcuları konserler verecek. Gündüz etkinlikleri içerisinde motorculara bölgeyi gezdirip yöremizin tanıtımını yapacağız. Yöremize büyük katkı sağlayacak olan festivalimize tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

Ege Yolcu & Köyceğiz

4. Motosiklet Festival Programı:

  1. Gün 20 Ağustos Perşembe:

Saat: 10.00: Kamp Alanına Giriş ve Kayıtların Yapılması.

Saat: 15.00-17.00 Sahil Keyfi- Yüzme- Plaj Voleybolu

Saat: 18.00: Kulüplerin Buluşması

Saat: 21.00: Köyceğiz ve Yöresi Tanıtım Barkovizyon Sunumu

Saat: 21.30:  Mehtap Tekne Turu

Saat: 22.30: Grup Maraton Konseri

Saat: 24.00: Kapanış

  1. Gün 21 Ağustos Cuma:

Saat: 10.00: Kamp Alanına Giriş ve Kayıtların Yapılması

Saat: 11.00: Geziler: Ekincik Plajı- Sultaniye Kaplıcaları- Yuvarlakçay

Saat: 18.00: Ödüllü Yarışmalar

Saat: 21.30: DJ Gürkanla Müzik

Saat: 22.30: Grup Örümcek Rock Konseri

  1. Gün 22 Ağustos Cumartesi:

Saat: 10.00: Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ve Motosiklet Korteji.

Saat: 11.00: Tekne ile Köyceğiz Gölü, Dalyan Kanalı, Kaunos, İztuzu Plajı, Gezileri

Saat: 21.00: Basın Açıklaması ve Kulüplere Plaketlerin Takdimi

Saat: 22.00: Grup Gece Yolcuları Konseri

  1. Gün 23 Ağustos Pazar:

Saat: 10.00: Grupların Uğurlanması

Bu haber toplam 407 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.