Ekipler denizin ortasında izinsiz olarak yapılan dev iskeleleri görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler

Ekipler denizin ortasında izinsiz olarak yapılan dev iskeleleri görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler
 İNTERNET EDİTÖRÜ
-Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin sahillerin işgaline karşı “Denizler Halkındır” sloganıyla bu yaz itibarıyla yeni bir proje hayata geçireceklerini açıkladı.-Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki’nin “Sahillerde Temizlik Yapacağız” açıklaması sonrasında sahillerde temizlik harekatı Turizm Cenneti Bodrum’da Jet Sosyetinin gözde mekanlarının yer aldığı Türkbükü ve Yalıkavak’tan başladı.

-Muğla Çevre Şehircilik ve İlklim Değişikliği Ekipleri, Jet sosyetenin gözdesi Bodrum Türkbükün’nde bulunan Denizkızı, Redline ve Memedof’un izinsiz olarak yapılan iskele, kaçak ahşap sahne ve ahşap yapılarını yıktı ve tahliye etti. Yıkım işlemleri esnasında bazı işletmelerin sahili taşlarla dolgu yaparak doldurduğu da gözlendi.

-Ekiplerin bugüne kadar onlarca izinsiz sahil işgali yapan mekan tespit ettiği ve turizm sezonu başlamadan tespit edilen mekanlarda yıkım işleminin tamamlanacağı bildirildi.

- Muğla Çevre Şehircilik ve İlklim Değişikliği Müdürü Ömer Bolat:

“Sayın Bakanımızın “Ne kadar kaçak, işgal varsa, vatandaşın denize ulaşımını engelleyecek ne varsa temizliğe başlıyoruz” talimatı sonrasında sahillerde temizliğe Bodrum’dan başladık. Sahil işgallerine izin vermeyeceğiz”

whatsapp-image-2024-05-25-at-10-26-52-2.jpeg

“Ekiplerimiz sahilleri karış karış tarayarak, kaçak iskele, izinsiz yapı ve kıyı işgallerine tespite başladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin “Sahillerde Temizlik Yapacağız” açıklaması sonrasında sahillerde temizlik harekatı Turizm Cenneti Bodrum’da Jet Sosyetinin gözde mekanlarının yer aldığı Türkbükü ve Yalıkavak’tan başladı.

Dünyaca ünlü turizm merkezi Bodrum’da kaçak yapılaşmaya karşı mücadele sürüyor. Muğla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği ekipleri sahillerde izinsiz olan ve kaçak yapıldığı tespit edilen iskele ve ahşap mekanların yıkım işlemine Yaz sezonunda Jet sosyetenin gözde mekanlarının yer aldığı gözde Türkbükü ve Yalıkavak’tan başladı.

whatsapp-image-2024-05-25-at-10-26-53-001.jpeg

Muğla Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Ekiplerinin, İlk yıkım ve tahliye işlemine Jet sosyetenin gözde iki mekanı olan Denizkızı, Redline ve Memedof’un izinsiz olan iskele , ahşap sahne ve ahşap yapılarından başladığı ve bu kapsamda JET Sosyetenin gözde mekanlarının yer aldığı Türkbükün’deki Memedof, Redline ve Denizkızı’nda kaçak olduğu tespit edilen iskele ve ahşap sahnenin ekiplerce yıkıldığı öğrenildi.

whatsapp-image-2024-05-25-at-10-26-53-1.jpeg

Yıkım işlemleri esnasında bazı işletmelerin sahili taşlarla dolgu yaparak doldurduğu da gözlendi.

Ekipler tarafından yıkım işlemi yapılan işletme sahiplerinin ise

SAHİLLERDE İŞGALE İZİN VERMEYECEĞİZ

-Muğla Çevre Şehircilik ve İlklim Değişikliği Müdürü Ömer Bolat, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin “Ne kadar kaçak, işgal varsa, vatandaşın denize ulaşımını engelleyecek ne varsa temizliğe başlıyoruz” talimatı sonrasında sahillerde temizliğe Bodrum’dan başladıklarına işaret ederek, şunları söyledi:

“Bakanımızın açıklamaları sonrasında Muğla’mızın gözde turizm merkezleri olan Bodrum, Marmaris, ve Fethiye Milli Emlak müdürlerimiz ile bir toplantı yaptık. Toplantıda, “Doğal Sit Alanları ile Özel Çevre Koruma Bölgelerinde Yer Alan, Devletin Hüküm ve Tasarrufu Altında Kalan Alanlardaki Kaçak Yapılar ile Mücadele Kapsamında” yapılacak çalışmaları ele aldık. Ekiplerimiz bakanımızın açıklamaları sonrasında sahilleri karış karış tarayarak, kaçak iskele, izinsiz yapı ve kıyı işgallerine tespite başladı.

Yapılan değerlendirmeler sonrasında Bodrum’da ünlü işletmelerin sahillerinde ekiplerimiz tarafından “İmar kanunu kapsamında kaçak yapılaşma, izinsiz kullanım ve uygulama” denetimi gerçekleştirildi. Muğla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği olarak denetimlerimizi Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yapıyoruz. Turizm sezonu öncesi yaptığımız denetimlerde kaçak yapılaşmalar, izinsiz iskele, ve beach adı altında 2024 yılında yapılan tüm kaçak yapıları yıkıyoruz.

Denetimlerde tespit edilen kaçak yapılaşma, izinsiz kullanım ve sahillerde işgal girişimine bakıyoruz ve tespitler sonrasında gerekli uyarılarımıza ve verilen süreye rağmen gereğini yapmayan işletmelere ait kaçak yapıları yıkılıyor”

whatsapp-image-2024-05-25-at-10-26-53-2.jpeg

BAKAN ÖZHASEKİ:SAHİLLERDE TEMİZLİĞE BAŞLIYORUZ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki sahillerin işgaline karşı yeni bir çalışma başlattıklarını duyurmuştu.

Bakan Özhaseki, açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

“Hatay'dan başlayarak Artvin'e kadar uzanacak sahil şeridinde bir tarama yaptırıyoruz. Ne kadar kaçak, işgal varsa, vatandaşın denize ulaşımını engelleyecek ne varsa temizliğe başlıyoruz. Halkın denize rahat ya da ücretsiz ulaşımını engelleyen ne varsa yok edeceğiz. Oralara yeni bir birim kurarak halka açık yerler oluşturmaya çalışacağız.

Denizler Halkındır” sloganıyla bu yaz itibarıyla yeni bir proje hayata geçireceğiz. Hatay'dan başlayarak Artvin'e kadar uzanacak sahil şeridinde bir tarama yapıyoruz. Sahillerin halkın kullanımına açılacak. “Ne kadar kaçak, işgal varsa, vatandaşın denize ulaşımını engelleyecek ne varsa temizliğe başlıyoruz. Halkın denize rahat ya da ücretsiz ulaşımını engelleyen ne varsa yok edeceğiz. Oralara yeni bir birim kurarak kendi içimizde halka açık yerler oluşturmaya çalışacağız.”

Bu haber toplam 342 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.