EKONOMİ ENDİŞE VERİCİ

EKONOMİ ENDİŞE VERİCİ
Mustafa inciMuğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, yeni hükümetin kurulmasıyla ilgili olarak ülkede yaşanan belirsizliğin...

Mustafa inci

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, yeni hükümetin kurulmasıyla ilgili olarak ülkede yaşanan belirsizliğin ülke ekonomisi için endişe verici boyutlara ulaşmadan bir an evvel hükümet kurulması gerektiğini savundu.Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, yeni kurulacak hükümet senaryolarındaki belirsizlik nedeni ile ekonomik boyutta taşıdıkları endişeyi yaptığı açıklamayla duyurdu.

MUTSO Başkanı Karakuş açıklamasında, ülke ekonomisinin zaten bıçak sırtında olduğuna dikkat çekerek, “Ekonomi belirsizlik götürmez. Ülkemiz ekonomisi zaten durgun durumda. Yeni hükümetin kurulmasıyla ilgili yaşanan belirsizlik ortamı nedeniyle, ekonomik açıdan daha da olumsuz tablo oluşmasından endişe ediyoruz. Bu endişelerin daha önemli oranda yaşanmaması için yeni hükümet kısa sürede kurulmalı” dedi. Siyasilerin, kişisel veya partilerinin geleceklerini değil, ülkeyi düşünmesi gerektiğinin altını çizen MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, “Hükümetin bir an evvel kurulup, ülkedeki huzur ortamının tesis edilip ekonominin rayına oturması gerekiyor. İçinde bulunduğumuz dönemde turizm sektöründe düşüş var. Güneydoğu sınırındaki kargaşa ortada. Komşumuz Yunanistan’da da ekonomik belirsizlik sürüyor. Bu olumsuzluklardan bizim de daha fazla etkilenmememiz için hükümet bir an evvel kurulmalı ve bunun için herkes sorumluluk almalı. Ülkemizde huzur ve refah olmazsa, makamları teşkil etmenin de bir anlamı yok. Bu nedenle siyasi iradenin ortaya konması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu. Karakuş, yeni hükümetin kurulmasıyla ülkede bir huzur ortamının oluşacağını, Türkiye'nin de ekonomiye, AB üyelik sürecine ve bunların gerektirdiği yapısal reformlara yeniden odaklanacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 495 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.