Erkılınç, afet bölgesindeki ziyaretlerini tamamladı

Erkılınç, afet bölgesindeki ziyaretlerini tamamladı
Depremin etkilediği illerde zor şartlar altında görevlerini sürdüren gazetecilerle bir araya gelen BİK Genel Müdürü Cavit Erkılınç, kötü günlerin geride kalması için birlikte mücadele edeceklerini vurguladı.

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Cavit Erkılınç, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen basın kuruluşlarına yönelik ziyaretleri kapsamında Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana ve Mersin illerinde basın kuruluşlarının temsilcileri ile görüştü. Afet bölgesindeki gazetecilerin sorunlarını dinleyen Erkılınç, basının faaliyetlerini sürdürebilmesi için her türlü desteğin verileceğini ve kolaylığın gösterileceğini belirtti.

Hep birlikte ayağa kalkacağız

Genel Müdür Erkılınç, Malatya ve Diyarbakır ziyaretinin ardından deprem ve sel felaketinin vurduğu Şanlıurfa’da yerel gazetelerin temsilcileri ile bir araya gelerek ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

Erkılınç, “Peygamberler şehrinde kamu görevini başarıyla yürüten gazeteci dostlarla bir araya geldik. Acılı günlerinde gösterdikleri misafirperverliğe müteşekkirim. Önce deprem, ardından sel felaketinin geride bıraktığı izleri, hep birlikte sileceğiz. Hep birlikte ayağa kalkacağız, İnşallah” ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Erkılınç, Şanlıurfa temasları kapsamında Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı ve Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Gülebak’ı da ziyaret etti.

Depremin merkez üssündeki gazetecilere ziyaret

Şanlıurfa’daki temasları sonrasında Kahramanmaraş’a gelen Erkılınç, Manşet ve Bugün gazetelerinin imtiyaz sahipleri ile bir görüşme gerçekleştirdi. Gazetecilerin yaşadığı zorlukları yerinde gördüğünü ifade eden Erkılınç, basın kuruluşlarına yönelik maddi ve manevi her türlü desteği vereceklerini kaydetti. 

Gaziantep’te 14 yerel gazete temsilcisi ile görüşüldü

Ziyaretine Gaziantep ile devam eden Erkılınç, kent merkezinde yayımlanan 14 gazete temsilcisi ile bir araya gelerek yaşadıkları sorunları dinledi, bundan sonraki süreçte yapılacaklara ilişkin istişarede bulundu. Gazeteciler, acılarını paylaşan Erkılınç’a ziyareti için teşekkürlerini iletti.

Hatay basını ile konteyner kentte toplantı

Depremde büyük yıkıma uğrayan Hatay kentiyle temaslarına devam eden Erkılınç, Konya Büyükşehir Belediyesinin kurduğu konteyner kentin toplantı salonunda yerel gazetelerin temsilcileri ile buluştu. Depremden etkilenen basın kuruluşlarına yönelik desteğin devam edeceğini söyleyen Erkılınç, dayanışma içerisinde bu sıkıntılı günleri geride bırakacaklarını vurguladı.

Erkılınç, “Hatay’da gazeteci dostlarımızın ifadesiyle iş yeri ve matbaa binaları kullanılamaz halde. İş gücü bulmakta, çalışanları motive etmekte zorlanıyorlar. Öncelikli talepleri konteyner iş yerlerinden oluşan medyakent kurularak kendilerine verilmesi” diye konuştu.

Gazetelerimize tüm kolaylığı sağlamaya devam edeceğiz

Ziyaretinin son durağında Adana ve Mersin illerini ziyaret eden Erkılınç, basın kuruluşlarının temsilcileriyle görüşerek temaslarını tamamladı.

Erkılınç, “Kurumumuz, düzenleme, destekleme ve denetleme görevini kararlı bir şekilde sürdürecektir. Bu zor günlerde mevzuatımız çerçevesinde gazetelerimize tüm kolaylığı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Ziyaretlerinde Genel Müdür Erkılınç’a Özel Kalem Müdürü Oğuz Akçakoca, Şanlıurfa Şube Müdürü Rıza Kara, Adana Şube Müdürü Çetin Oranlı, Mersin Şube Müdürü Abdurrahman Bahşişoğlu ve Gaziantep Şube Müdürü Haşim Poyraz da eşlik etti.

 

Bu haber toplam 306 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.