GENÇ MEMUR-SEN’DEN TÜRKMENLERE SALDIRIYI KINAMA

GENÇ MEMUR-SEN’DEN TÜRKMENLERE SALDIRIYI KINAMA
Bayırbucak Türkmenlerine karşı Rusya’nın sürdürdüğü katliam Genç Memur-Sen Muğla temsilciliği tarafından kınandı. “Rusya’yı ve katil Esed’i...

Bayırbucak Türkmenlerine karşı Rusya’nın sürdürdüğü katliam Genç Memur-Sen Muğla temsilciliği tarafından kınandı. “Rusya’yı ve katil Esed’i Bayırbucak Türkmenlerini yok etmeye yönelen saldırıları ve katliamlarından dolayı esefle kınıyor ve lanetliyoruz” denildi. 

Menteşe Sınırsızlık Meydanında açıklama yapan Genç Memur-Sen Başkanı Adem Köseoğlu, “Genç Memur-Sen olarak insani, vicdani ve tarihimizden beslenen sorumluluğumuzu yerine getirmek için buradayız. İnsanlığını kaybetmiş vicdan sahibi herkesin bizimle birlikte olduğunu, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıkmanın yürek yangınını taşıdığına inanıyoruz. Vahşet saltanatını sürdürmek için ülkesini cehenneme çeviren., kendi halkına zulmeden Esed, sözde DAEŞ’le mücadele için bölgeye gelen emperyalist Rusya’nın bölgeyi kendi inancı doğrultusunda tahkim etmek isteyen İran’ın desteğini alıyor, hep birlikte Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı köylere fosfor ve misket bombaları yağdırıyor. Üstelik kadın, çocuk, yaşlı demeden sivilleri öldürüyorlar. Biz bütün insanlığı ve Uluslar arası toplumu, kimden gelirse gelsin, her türlü katliama karşı birlikte hareket etmeye, kan ve gözyaşı el birliğiyle sonv ermeye davet ediyoruz. Başta Türkiye olmak üzere, tüm dünya devletlerini, İslam Birliği Teşkilatını, Avrupa Birliği’ni ve Arap Birliği’ni akan kanı durdurmak üzere birlik olmaya, sergileyecekleri kararlı tutum ile zulmü engel olmaya davet ediyoruz. Dünya artık Bayırbucak Türkmenlerine yapılan zulme sessiz kalmamalı, seyirci olmamalıdır” dedi.

Bu haber toplam 516 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.