GGK VE KAGİK devim teslimi yapıldı

GGK VE KAGİK devim teslimi yapıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde faaliyetlerine devam eden Genç Girişimciler Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu’nun gerçekleştirilen seçimlerinin...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde faaliyetlerine devam eden Genç Girişimciler Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu’nun gerçekleştirilen seçimlerinin ardından, 3. dönem 2. Olağan Toplantısı ile başkanlık görevi devir teslim töreni Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Genç Girişimciler Kurulu Eski Başkanı Uğur Özen görevini Deniz Ülgen’e devrederken, KAGİK yeni Başkanı da Sultan Yılmaz oldu.

Törende konuşan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, girişimcilik ve girişimciliğin artırılması konusunun ülkenin en önemli konularından biri olduğunu, kadın ve genç istihdamını artırmaya yönelik proje ve programlar üzerinde durduklarını ifade etti.

Başkan Karakuş “Nüfusumuzun önemli bir kısmını oluşturan kadın ve genç potansiyelimizi, TOBB çatısı altında odamızda örgütlü bir yapıya dönüştürerek kurullar oluşturduk ve en büyük hedefimiz bu kurullarımızın aktif bir şekilde projeler üreterek bölgemize ve ülkemize katkı sağlamasıdır ”dedi.

MUTSO’nun Kadın Girişimci ve Genç Girişimci kurullarının aktif çalışması için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu anlatan Başkan Karakuş, “Üniversite sanayi işbirliğinin sağlanması ve genç istihdamın artırılması konularında genç girişimcilerimize önemli görevler düşmektedir. Kurullarda yapacağımız toplantılarla bu konularda fikirler üreterek diğer bölgelere de örnek olacak projeler geliştirmeliyiz. Muğla’da öğrenimini tamamlamış veya Muğlalı olan başarılı genç yeni mezun arkadaşlarımızın, iş bulmaları için büyük şehirlere gitmelerinin önüne geçip, farklı istihdam alanları yaratarak Muğla ilinde istihdam yaratmalıyız. Bu konuda genç girişimci üyelerimizin iyi bir model oluşturduklarını düşünmekteyim” diye konuştu.

“KADINLARIN İŞ HAYATINDA TEMSİL KABİLİYETLERİNİ YÜKSELTECEĞİZ”

Başkan Bülent Karakuş, şunları kaydetti:

“Kadınlarımızı iş hayatına aktif olarak konumlandıracak ve temsil kabiliyetlerini yükseltecek birçok teşvik programı ve Avrupa Birliği projeleri bulunmaktadır. Ancak bu konuda bölgemizde farkındalığı artıracak faaliyetler planlamalıyız. Bu hususta değerli Kadın Girişimci üyelerimize çok büyük iş düşmektedir. Hem sosyal olarak hem de ekonomik olarak kadınlarımızı ön plana çıkarmak ve ülkemize örnek olacak projelerde aktif olarak kurul üyelerimizin bulunması en önemli hedeflerimizden biridir.”

MUTSO’YA TEŞEKKÜR

Genç Girişimciler Kurulu Eski Başkanı Uğur Özen görevde bulunduğu süre içerisinde elinden gelenin en iyisini yaptığını ve eski listenin çokta gönüllülerden oluşmadığını belirterek sözlerine söyle devam etti “MUTSO yönetiminden her anlamda destek gördük, her zaman arkamızda oldular. Yeni arkadaşlar bizden devraldıkları bayrağı daha da ileriye taşıyacaklardır. Ben de bu süreçte her türlü desteği onlara vermeye hazırım” dedi.

Yeni GGK Başkanı Deniz Ülgen de, “İlk toplantımızda yarım kalan işler, projeler konusunda bir yol haritası çizerek eğitim, farkındalık, proje bazlı çalışmalar yapacağız. Bu süre içerisinde eski başkanımız Uğur Özen ile iletişim halinde olacağız” diye konuştu.

KAGİK yeni Başkanı Sultan Yılmaz ise kadın girişimciler olarak üzerlerine düşeni en iyi şekilde yapacaklarını söyledi. Yılmaz, kadın girişimci kapasitesini artıran projeler üzerinde çalışarak genç girişimciler ile koordine içinde olacaklarını da sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 544 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.