Gökbel “Biz yanmayı ve kül olmayı göze alarak yola çıktık”

Gökbel “Biz yanmayı ve kül olmayı göze alarak yola çıktık”
MUSTAFA İNCİCHP Muğla eski milletvekili Musa Gökbel partisinden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Gökbel,...

MUSTAFA İNCİCHP Muğla eski milletvekili Musa Gökbel partisinden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Gökbel, Muğla'ya 40 yıldır güvendiğini ve bir 40 yıl daha güvenmek istediğini söyledi. Musa Gökbel “Biz yanmayı ve kül olmayı göze alarak yola çıktık” dedi.

CHP'nin son 20 yıldır aday belirleme şekline tepki gösteren Gökbel, "Yaklaşık 20 yıldır parti içi yetkilerin merkez yoklaması ile dağıtıldığı, siyasetin neredeyse gasp edildiği, emeğin hor görüldüğü, bilginin hor görüldüğü ve bedel ödetildiği bir süreç yaşandı. Bu süreç mağdurlar yarattı. Kanayan yarasına tuz basılan mağdurlar yarattı. Atanması mümkün olan bir arkadaşımız, kendi atamasını bitirmiş, ilçe belediye başkan adaylarını tasnif etmekte, sıralamaktaydı. Bizim hiç kimse ile kavgamız yok. Kimse ile de yarışımız yok. Ben 40 yıl bu Muğla'ya güvendim, ne onlar beni mahcup etti, ne de ben onlara mahcup ettim. Keşke, merkez yoklaması için dua eden arkadaşlarımız umutlarını Ankara yerine, Muğla'ya bağlasaydı. Ben demokratik yöntemlerle, kazıya kazıya, hem partimin adayı olacağım hem de Büyükşehir Başkanı olacağım. Uzun süren tereddüt dönemini parti meclisimiz netleştirdi ve kayıtlı tüm üyeler ile eğilim yoklaması ile aday belirlenmesini kararlaştırdı. Eğer bugün Türkiye'de eğilim yoklaması ile aday belirlenecek ise, bunun sahibi sizlersiniz." dedi.

Muğla'nın ilk defa büyükşehir olarak seçimlere gireceğini anlatan Gökbel, "Ben bu gün bu meydanda 3 bin kişi toplama iddiası ile yola çıktım. Topladık mı hayır. Ama biz 68 kuşağı güneşi zapt etme sevdası ile yola çıkmıştık. Zapt edebildik mi hayır. Biz yanmayı ve kül olmayı göze alarak yola çıktık. Burada kaç kişinin olduğu önemli değil, özgül ağırlığınız çok fazla. Talip olduğumuz görev Büyükşehir. Siyasi tarihimizde ilk defa karşımıza çıkan bir olay. Bu yasa bu kadar kötü, bu kadar riskli diye oturacak mıyız, yoksa elimizi ateşe sokarak sorumluluklarımızı mı yapacağız. Bu yasa ile mevcut iktidarın ele geçirmesi mümkün olmayan kaleler var. Muğla gibi. Bu yasa ya ödüldür, ya ceza. Bu yasayla Büyükşehiri ödüle çevirmek istiyorsanız bunu çevirecek olan sizlersiniz. Hedefimiz ve önceliğimiz Muğla insanı. Başka önceliğimiz yok. Mevcut belediye başkanı arkadaşlarımın yol yapması, gölgelik ve bisiklet yolu yapmasını tabi minnetle karşılıyorum. Ancak sosyal demokraside belediyecilik önce rant yaratmak ile başlar. Zenginleşmenin yolunu açmak, sonra bu rantı toplumda dağıtmamız gerekir. Eğer bir gün Musa Gökbel Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz kendini sandıktan çıktığını unutur ve gökten zembille inmiş varsayarsa, ne yapacağınızı siz biliyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Kendisinin fast food çocuğu olmadığını dile getiren Gökbel, "Ben bunları hayatın içinde kazıya kazıya öğrendim. Milas dağlarında zeytini değnekle düşürdüm, tütün tarlasında tünü elimle kırdım, gün ağardığında tütün acılı elimle karpuzu yumrukla kırarak yedim. Yeni bir dönem başlıyor. Bu dönemde tek hedef, Muğla'yı zenginleştirmek ve Muğla'dan hiç vazgeçmemek. Bu ilin sorunlarını, insanlarını, yolunu ve dağını biliyorum" şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 575 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.