GÖKBEL MEVKİİ’NİN SUZUZLUĞU SONA ERİYOR

GÖKBEL MEVKİİ’NİN SUZUZLUĞU SONA ERİYOR
Son olarak ülkenin önemli turizm merkezlerinden biri olan Marmaris İlçesi’nin Beldibi Mahallesi Gökbel Mevkii’nde, yıllardır içme suyu bulunmayan 500...

Son olarak ülkenin önemli turizm merkezlerinden biri olan Marmaris İlçesi’nin Beldibi Mahallesi Gökbel Mevkii’nde, yıllardır içme suyu bulunmayan 500 haneye yaklaşık 12 bin 650 metre uzaklıktan su getiriliyor. Ayrıca bölgede içme suyu hat çalışmalarının yanında 2 adet terfi istasyonu, 1 adet içme suyu deposu, 1 adet içme suyu toplama merkezi ve 1 adet eski depo tadilat çalışmaları da başladı.

İçme suyu hattı yapım çalışmalarını yerinde inceleyen MUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Cem Yaşar, 12 bin 650 metre uzunluktaki hattın 5 kilometresinin tamamlandığını, kalan 7 buçuk kilometrelik kısmın ise en kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.

“İHALE BEDELİ 1 BUÇUK MİLYON TL”

Gökbel Mevkii’ndeki içme suyu hattının ihale bedelinin 1 Buçuk Milyon TL’yi bulduğunu belirten Yaşar, “Gökbel Mevkii Orman Teknikerleri Bölgesi İçmesuyu İnşaatı Projesi için 4 Mart 2016 tarihinde yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. İşin yer teslimi ise 14 Mart 2016 tarihinde gerçekleşti. Özellikle yaz sezonunda nüfusun arttığı bu bölgemizde proje tamamlandıktan sonra 500 hane ve yaklaşık 2 Bin vatandaşımız içme suyuna kavuşacak” dedi.

“BAŞKANIMIZ SU SORUNUNUN HEMEN ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYOR”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün su sorunu yaşayan mahallelerin bir an önce suya kavuşturulması talimatıyla hareket ettiklerini belirten belirten Yaşar, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün her susuz mahallelerde olduğu gibi Beldibi Mahallesi Gökbel Mevkii’ndeki su sorununun da bir an önce çözülmesi için talimat verdi. Başkanımız gerekirse projenin tamamlanma süresine bakılmaksızın hat çalışmalarının planlanan tarihten daha önce bitirilmesi ve vatandaşlarımızın bir an önce suya kavuşmasını istiyor. Başkanımızın suya verdiği önemi dikkate alarak çalışmaların erken bitmesi için yüklenici firma ve biz elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“SUSUZ MAHALLELERİN HEPSİ TARİHE KARIŞACAK”

Kurum olarak içme suyu olmayan mahallelerdeki hat çalışmalarını sürekli yerinde takip ettiklerini belirten Yaşar, “MUSKİ Genel Müdürlüğü olarak hat çalışmalarını yerinde incelemeye özen gösteriyoruz. Bugün de Plan Proje Dairesi Başkanlığı Yapı Denetim Şube Müdürlüğü Sorumlumuz Emre İlyas Ünlü ve Plan Proje Şube Müdür Vekilimiz Levent İnan ile çalışmaları yerinde incelemeye geldik. Gökbel Mevkii yüksek kesimlere kurulu ve kayalık bir yer. Ne kadar zor koşullarda çalıştığımızı bir kez daha görmüş olduk. Kurum olarak bizim görev ve sorumluluk alanlarımızdaki hiçbir mahalle susuz kalmayacak ve susuz mahallelerin hepsi tarih olacak. Önceliğe ve aciliyete göre içme suyu bulunmayan mahallelerimizin hepsini sıraya koyduk. Mahallelerimizin sağlıklı bir içme suyuna kavuşması için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Bu projede bize maddi ve manevi olarak en önemli desteği veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’e bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız” diyerek sözlerini tamamladı.

Marmaris Gökbel'de 12 bin 650 metre içme suyu hattı 1 adet içme suyu deposu, 2 terfi istasyonu bir adet eski deponun tadilatı ve bir adet içme suyu toplama merkezi yapımının startını verdik. Ekip arkadaşlarımız geçen hafta çalışmaları başlatırken yaklaşık 8 aylık bir süre sonunda çalışmaların bitmesi planlanmaktadır. Duyarlılığınız için teşekkür eder tasarruflu günler dileriz.

Bu haber toplam 564 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.