GÜNEY EGE İTALYAN BASININI AĞIRLIYOR

GÜNEY EGE İTALYAN BASININI AĞIRLIYOR
GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Denizli Valisi Şükrü Kocatepe’nin açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya yönetim kurulu üyeleri; Aydın Valisi Erol...

GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Denizli Valisi Şükrü Kocatepe’nin açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya yönetim kurulu üyeleri; Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Muğla Valisi Amir Çiçek, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin ve Genel Sekreter Süleyman Alata katıldı.

Ajansın son bir ayda gerçekleştirdiği faaliyetleri gözden geçireceklerini ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan proje ve etkinlikleri görüşeceklerini belirten Dönem Başkanı Denizli Valisi Kocatepe, 25-28 Nisan 2016 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen Dubai Turizm Fuarına katılarak Güney Ege’nin turizm potansiyelini bölgedeki kurumlarla birlikte tanıttıklarını söyledi. Bunun yanında 29 Nisan - 08 Mayıs 2016 tarihleri arasında Avusturya’nın Dornbirn kentinde düzenlenen 11. Kültür ve Kitap Fuarı’na 2’nci kez katılarak Bölgede üç ille özdeşleşmiş el sanatlarının tanıtımının, Güney Egeli yöresel sanatçılar tarafından yapıldığını ifade etti.

DENİZ TURİZMİ ÇALIŞTAYI

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Bölgenin deniz turizminde canlılığın artırılması amacıyla Muğla Deniz Turizmi Stratejisi Çalıştayı’nı 13-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Fethiye’de Muğla Valiliği, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, İMEAK Deniz Ticaret Odası ve Deniz Turizm Birliği ile ortaklaşa düzenlediklerini söyledi. Çalıştayda, deniz turizminin kapsamlı olarak ele alınarak sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışıldığını belirten Vali Kocatepe, yapılan çalışmanın raporunun önümüzdeki haftalarda kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

FUARLARA KATILIM

Güney Ege Bölgesi’nin turizm ve gıda sektörlerinde iş ve yatırım imkanlarının tanıtılması amacıyla 2017 yılında katılım sağlanacak fuarları görüşerek karara bağlayacaklarını söyleyen GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Kocatepe, yurt içinde Antalya Yörex Yöresel Ürünler, EMİTT İstanbul, Travel Turkey İzmir ve Avrasya Boat Show fuarlarına, yurt dışında ise Avrupa, Uzakdoğu ve Arap pazarlarındaki potansiyeli bölgeye çekmek adına, Köln’de gerçekleştirilecek Anuga Gıda Fuarı, ITB Berlin Turizm Fuarı, Londra Turizm Fuarı, Dubai Turizm Fuarı ve Pekin Uluslararası Turizm Fuarına katılmayı planladıklarını söyledi.

İTALYAN MEDYASI GÜNEY EGE’YE GELİYOR

Vali Kocetepe, “Bölgemizin ulusal ve uluslararası arenadaki tanıtımına yönelik gerçekleştirdiğimiz tanıtım turu etkinliklerimizden birini, 2-6 Haziran 2016 tarihlerinde İzmir Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa İzmir ve Güney Ege’yi ziyaret edecek İtalyan Basın Mensupları için yapacağız. Güney Ege’deki antik kentlerin tanıtımına yönelik gerçekleştirilecek tanıtım turuna; İtalya’nın önde gelen basın-yayın kuruluşlarından yapımcı, yönetmen, gazeteci, fotoğrafçı ve halkla ilişkiler alanlarında uzman sekiz kişilik bir ekip katılacak” dedi.

GİRİŞİMCİLİK KÜLTÜRÜ GELİŞTİRİLECEK

Ajansın 2015 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında desteklediği, Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi tarafından yürütülen “Melek Yatırımcılar Güney Ege'de” projesi kapsamında ilki düzenlenen girişimci yatırımcı buluşmalarını bundan sonra bölge illerde belli aralıklarla düzenlemeyi planladıklarını belirten Kocatepe, “İlkinin Denizli’de Pamukkale Teknokent ve Denizli Sanayi Odası işbirliği ile yapılması planlanan etkinlik ile Güney Ege Bölgesi’ndeki yenilikçi ve teknoloji odaklı iş fikirlerini yatırımcılarla buluşturarak bölgede girişimcilik kültürünün geliştirilmesinin sağlanması ve ticarileşme potansiyeli yüksek iş fikirlerine finansman olanağı sunulması hedeflenmektedir. Son gündem maddemizde, Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Ajansımıza son bir ayda başvuru yapmış projeler bulunmakta ve bu projeleri görüşerek karara bağlayacağız” dedi.

Bu haber toplam 601 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.