Gürün: Kamuoyunu yanıltıyorlar

Gürün: Kamuoyunu yanıltıyorlar
MUSTAFA İNCİ Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün “Muğla’mızda yasadan kaynaklanan sıkıntıları, yasanın getirdiklerini araştırmadan...

MUSTAFA İNCİ Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün “Muğla’mızda yasadan kaynaklanan sıkıntıları, yasanın getirdiklerini araştırmadan Büyükşehir’i eleştiren, vatandaşlarımızı yanlış bilgilendirerek kamuoyu yaratmak isteyen, yasa gereği Büyükşehir’e devredilmesi gereken tesisleri, hizmetleri devretmeyerek bu süreçlerde Büyükşehir Belediyesi’ni vatandaşla karşı karşıya getirmeye çalışan, tesislerin Büyükşehre devri halinde mağduriyet yaşanacağını iddia eden yöneticilerimiz var” dedi.

Gürün’den Saatcı’ya cevap

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın Fethiye iskelesinin Büyükşehire geçmesiyle ilgili olarak ‘“İşte tapumuz! Bunu da mahkemeye vererek almaya utanmadınız mı? Yazıklar olsun” pankartı asmasının ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yazılı bir açıklama yaptı. Osman Gürün “Büyükşehir yasası öncesi hazırlıklarını yapan ve seçimlerden sonra yasanın getirdiklerini bilerek Muğla’ya hizmet eden bir Büyükşehir Belediyesiyiz. Ne yazık ki Muğla’mızda yasadan kaynaklanan sıkıntıları, yasanın getirdiklerini araştırmadan Büyükşehir’i eleştiren, vatandaşlarımızı yanlış bilgilendirerek kamuoyu yaratmak isteyen, yasa gereği Büyükşehir’e devredilmesi gereken tesisleri, hizmetleri devretmeyerek bu süreçlerde Büyükşehir Belediyesi’ni vatandaşla karşı karşıya getirmeye çalışan, tesislerin Büyükşehre devri halinde mağduriyet yaşanacağını iddia eden yöneticilerimiz var. Daha önce Büyükşehre devredilen mezarlıklar, yollar, limanlar, otogarlar vb. tesislerdehizmet kalitesi arttırılarak vatandaş odaklı kurumsal yapı korunmakta ve Büyükşehir hizmetleri kesintisiz olarak vatandaşlarımıza ulaştırılmaktadır.Yasayı doğru okuyarak, hazırlığını yapan vatandaşın oyu ile seçilen herkesin şikayet etmeden vatandaş için hizmet üretmesi, Muğla için çalışması gerekiyor” dedi.

Hizmet alanımız çok büyük

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün “Muğla Büyükşehir Belediyesi, 13 bin 247 kilometrekare yüzölçümü ile İstanbul(5343 kilometrekare), Kocaeli(3626 kilometrekare) gibi metropol şehirlerden daha geniş bir coğrafyaya ve hizmet alanına sahip olmasına rağmen kısa sürede kuruluşunu tamamlayarak Muğla genelinde hizmet vermeye başladı. Muğla Büyükşehir Belediyesi özellikle yeni kurulan 14 Büyükşehir Belediyesi arasında hayata geçirdiği projelerle örnek bir belediye olarak diğer belediyeleri bilgilendirmekte ve Türkiye’de ilkleri hayata geçirmektedir.Muğla Büyükşehir Belediyesi Mor Yaşam Projesi, Engelliler İçin Kısa Mola ve Engelli Plajı, Yerel Tohum Merkezi gibi Türkiye’de ilk olan hizmetleri, evde bakım, Halkkart, ulaşımda dönüşüm, tarım laboratuvarı, düzenli katı atık depolama tesisleri, mavi deniz temiz kıyılar tekneleri, spor tesisleri gibi sosyal yatırım ve hizmetleri ile Muğla’da vatandaşların yüzünü güldürüyor” dedi. Gürün “Hedefimiz1Muğla1Birsloganımızdaki bütünlük, sevgi, hoşgörü ve güler yüzle hizmet anlayışı ile Muğla’da büyük bir aileyi temsil ediyoruz. Bütün ilçelerimize öncelik ve aciliyet sırasına göre adil hizmet veren Büyükşehir Belediye’miz bütün birimleri ile bu geniş ve özel coğrafyada mesai saati gözetmeden çalışıyor. Bu süreçte vatandaşımızın Büyükşehir hizmetlerinden memnuniyeti ve bir teşekkürü bizler için en büyük ödül ” dedi.

Bu haber toplam 1893 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.