Gürün yargıya başvuruyor

Gürün yargıya başvuruyor
MUSTAFA İNCİ- Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Ak Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk’ün kendisini yalancılıkla suçlamasıyla ilgili olarak ...

MUSTAFA İNCİ- Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Ak Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk’ün kendisini yalancılıkla suçlamasıyla ilgili olarak  “ bir insanı yalancılıkla suçlamak kadar kötü bir şey yoktur. Muğla halkı 14 yıldır yalan söylemediğimi bilir. Yalancılıkla suçlamak çirkin bir davranıştır. Bu ithamıyla ilgili olarak yasal hakkımızı arayacağız” dedi. 

Ak Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk geçtiğimiz hafta Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ile ilgili olarak “ arastanın parasını valilik veriyor. Osman Gürün havasını atıyor. Osman Gürün Muğla halkını kandırıyor yalan söylüyor” demişti.  Yapılan bu açıklamalara karşı Belediye Başkanı Osman Gürün basın toplantısı düzenledi. Gürün “AKP İl Başkanı yakışı kalmayacak şekilde konuşmuş. Bir insanı yalancılıkla itham ederken emin olmak gerekir. Muğla’lı 14 yıldır başkanlarının kendilerine yalan söylemediğini bilir. Hukuki işlem yapma hakkım saklıdır. Avukatlarım gerekeni yapacaklardır” dedi.  Başkan Gürün “ Muğla belediyesi arasta ile ilgili projesi hazırlamış ve valiliğe sunmuştur.  Proje maliyetinin yüzde 80’lik bölümü taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına yönelik katkı payına dair yönetmelik kapsamında belediyelerden alınan yüz 10 emlak vergisi ile oluşturulan havuzdan karşılanmıştır.Belediyelerden kültür varlıklarına korunmasına yönelik olarak alınan katkı payı kullanılmıştır. Proje maliyetinin kalan kısmı, proje yapımı ve uygulaması tamamen Muğla Belediyesine aittir” dedi. Başkan Gürün “ 40 yıldır Muğla’da ne yaptığımızı soruyorlar. Eğer bu güne kadar yapılanları göremiyorlarsa gözle ilgili bir problemleri var demek ki” dedi.

CHP Muğla İlçe Başkanı Bahattin Gümüş “ AKP yönetimi sadece çamur at izi kalsın politikası izliyor. Muğla’da CHP’nin gücünden ve yükselişinden korkuyorlar. Bundan rahatsız oluyorlar ve karalama yapıyorlar. Kendilerine soruyorum hastane işi ne oldu. Doğal gaz işi ne oldu. Arasta projesinin yapımı için proje bedelinin nereden nasıl karşılandığı açıkça belirtilmiştir. Gerekli araştırma yapılmadan suçlayıcı nitelikte verilen beyanatlar hem kişilere hem de resmi kurumlara zarar vermektedir.Halkı yanlış bilgilendiriyorlar” dedi.

CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Özrtk ise “ Biz Muğla’da hükümetin yasaklamasına rağmen 19 Mayıs bayramını binlerce Muğla’lı ile birlikte kutladık.Reyhanlı’da 51 vatandaşımız yaşamını yitirmişken Erdoğan ABD’ye Suriye ile ilgili pazarlığa gidiyor. Bodrum’da hangi yerlere kimlere peşkeş çektiklerini açıklasınlar. Hangi AKP’li il genel meclisi üyesi devletin imkanlarıyla evine havuz yaptırdı çıkıp onu açıklasınlar” dedi.

Bu haber toplam 651 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.