İL BAŞKANI EROL’DAN 1 MAYIS MESAJI

İL BAŞKANI EROL’DAN 1 MAYIS MESAJI
CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol 1 Mayıs İşçi Bayramı dolaysınca bir mesaj yayımladı.

CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol’un 1 Mayıs Mücadele Emek ve Dayanışma Günü dolaysınca yaptığı basın açıklaması şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak 1 Mayıs mücadele birlik ve dayanışma Günü’nü emeğin, demokrasinin ve özgürlüğün bayramı olarak, emekçi halkımız da birlikte meydanlarda kutlayacağız.

Emeğin, dayanışmanın, demokrasinin ve barışın bayrağını hep birlikte dalgalandıracağız.

Emeğin üzerindeki baskı her geçen gün artıyor. Temel haklar ve özgürlükler iktidarın uygulamalarıyla yok ediliyor. Kamu emekçileri iş güvencesi tehdidiyle, işçiler kıdem tazminatlarının yok edilmesi riski ile karşı karşıya… Çalışma yaşamı ve örgütlenme hürriyeti daha fazla kıskaca alınmak istiyor. İşsizlik artıyor, yoksulluk kötüleşiyor; gelir adaletsizliği ve eşitsizlik ülkemizin kaderi haline getirilmek isteniyor.

Tüm bu yaşananlara karşın cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında adaletin tarafsız olarak sağlandığı sosyal hukuk devletinin tam anlamıyla karşılığını bulduğu ve gerçek bir demokrasinin uygulandığı bir Türkiye hayaliyle 14 Mayısta seçimlere gidiyoruz. Tüm emekçilerimizle birlikte

Söyleyecek Sözümüz Değiştirecek Gücümüz var. İşçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs Mücadele, Birlik ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.”

HABER:GÜZİDE KASIM

Bu haber toplam 411 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.