İlk Başvuru Musa Gökbel’den

İlk Başvuru Musa Gökbel’den
CHP’de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adaylığı için adaylık dilekçesini ilk veren isim Musa Gökbel oldu. Dilekçe töreninde konuşan İl...

CHP’de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adaylığı için adaylık dilekçesini ilk veren isim Musa Gökbel oldu. Dilekçe töreninde konuşan İl Başkanı Mustafa Öztürk, “Musa abi yılların tecrübesi, o bilgisiyle donanımıyla, bir tek üyelerimizi değil, Muğla’yı harmanlayacağını düşünüyorum” dedi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Musa Gökbel ise resmi müracaatı ilk yapan kişi olmak için çaba sarf ettiğini ifade ederek, “Pazartesi günü evraklarımı tamamladım ama seçim ofisime gelen diğer sorumlulukları ile ilgili uzak noktalarda görev yaptığı için hiyerarşik amirimiz olan il başkanımıza bizzat vermek için dünden de bugüne erteledim. Şükür tüm bunlara rağmen yine ilk oldum. İlk olma fırsatını önce siz verdiniz sonra il başkanım verdi” diye konuştu.

İl Başkanı Mustafa Öztürk, aday adaylarının Bekçilerden Knidos’a Göktepe’den Gümüşlüğe kadar herkesi dolaşacaklarını, hem adaları göreceklerini hem de oradaki üyeleri görü tanıyacaklarını ve bunun da partinin bir güzelliği olduğunu vurguladı.  Bu uygulamanın parti içi demokrasinin tabana kadar yayılması olduğunu belirten Başkan Öztürk, “ Bizim il yönetimi olarak il giriş felsefemiz buydu. Demokrasiyi parti içinde çalıştırmaktı. Bugüne kadar ki de uğraşılarımız yerel merkez nezdimizde bu oldu. Alınan karara gerçekten çok saygılıyız. Gönlüm istiyor ki 3, 5 aday adayı olsun. Düşünün bir köye bir beldeye 5 tane 6 tane aday adayı gidip orada hem partimizi, hem büyükşehir yasasını buna büyükşehir demek değil, bütün şehir yasası anlatması, Türkiye’nin gündemini anlatsın. Hem bizim partilimiz dinlesin hem de halkımız dinlesin ki Musa abi yılların tecrübesi, o bilgisiyle donanımıyla, bir tek üyelerimizi değil, Muğla’yı harmanlayacağını düşünüyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak 13 tane ilçede belediye başkanlığını almak gibi bir hedef koyduklarını söyleyen Başkan Öztürk, “Elbette ki hedeflerimiz içinde büyük şehir’i almak ve arkasından gelecek olan genel seçimlerde partimizi tüm ilklere taşımak vardır. Hedefimiz 300 Bin. Muğla’da 300 Bin ki aday adaylarımızın çalışmaları ile onların performansları ile örgütlerimizin aday adaylarına verecekleri destek ile bu rakam artabilir. Çünkü Türkiye gerçekten çok kötü. Muğla’da çok kötü. Ben dün Fethiye’deydim. Önceki gün ise Bodrum’da idim. Esnaf kan ağlıyor. Sadece sahillerde turistler var, o da Muğla’mızın hak ettiği turistler değil. Büyükşehir yasasındaki sevgili abim biraz sonra ona da değinir herhalde. Büyükşehir yasası sadece belediye yönetmek değil, şu andaki belediye gibi değil. Daha yaygın, daha farklı ki bunları anlatarak 4 sene sonraki 5 sene sonraki büyük şehir belediye başkanlığında artık CHP bir ekoldur. Hatta Muğla’ya nasıl hizmet ettiğini yaşayacağız. Bu kadar çalışmamıza gerek kalmayacak. Çünkü ilk defa uygulanan bir yasa. Ben abime başarı diliyorum. Bizim telefonlarımız 24 saat açıktır. Çünkü abi diyorum gerçekten ben 84 yılında siyasete girdim. İlk beraberdik. İlçe başkanlığını beraberce yaptık. Milletvekili adaylığında daha sonraki dönemlerde de beraberde yarıştık. Abimin tecrübesine güveniyorum. Başarılar diliyorum. Kendisini kutluyorum” diye konuştu.

Bu haber toplam 669 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.