İşgal Edilen Otelden Açıklama

İşgal Edilen Otelden Açıklama
Ege Otelcilik Grubu, dün Bodrum Gümbet’teki otellerinde çıkan olaylar ile ilgili açıklama yaptı. Ege Otelcilik Grubu, dün Bodrum Gümbet'teki otellerinde...

Ege Otelcilik Grubu, dün Bodrum Gümbet’teki otellerinde çıkan olaylar ile ilgili açıklama yaptı. Ege Otelcilik Grubu, dün Bodrum Gümbet'teki otellerinde çıkan olaylar ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Şirketten yapılan açıklamada; Gümbet'teki otel sahibinin ekonomik kriz nedeniyle kirasında gecikme yaşanmasını bahane ederek, banka hesaplarımıza el koydurması, şirketin kredilere ve hesabına gelen paraları bloke ettirmesi yaşanan olayların baş sebebi olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

"Bodrum'da 20 yıldır faaliyet gösteren Ege Otelcilik Gurubumuz bugüne kadar Türk turizmine ve Bodrum esnafına hizmet vermekte ve bir çok kurum ve kuruluşları ile ticari ilişkilerine düzgün ve dürüst bir şekilde devam etmekteydi. Bugüne kadar on binlerce personeli bünyesinde barındıran ve o personellerin maaşlarını,sigortalarını günü gününe ödeyen, Bodrum esnafından milyonlarca liralık alışveriş eden ve bütün taahhütlerini, çeklerini düzenli şekilde ödeyen Ege Otelcilik gurubumuz 20 yılda elde ettiği itibar ile Bodrum Turizm İşletmeleri arasındaki saygınlığını her zaman muhafaza etmiştir. 2016 yılında ülkemizde yaşanan terör olayları ve 15 Temmuz Darbe girişimi bütün sektörleri krize soktuğu gibi turizm sektörünü de krize sokmuş ve bu kriz başta çalıştığımız acentalar olmak üzere onlar üzerinden bizi de etkilemiştir. 22 Ağustos 2016 tarihinde Gümbet'te kiralık olarak işlettiğimiz bir otelimizde bazı personellerin fevri davranışı sonucu çıkan olaylarda maalesef bu üzücü durum yaşanmış, otel müşterilerimizin huzurunu kaçırarak önü alınamaz bir durum haline getirilmiştir. Bazı çalışanlarca basına verilen beyanatlar gerçeği tamamen yansıtmamaktadır. Ege Otelcilik Gurubu olarak bugüne kadar hiçbir çalışan personelimizin parası ödememezlik yapılmamış veya alın teri çalınmamıştır. Acentalardan tahsilat yapılamamasından dolayı son 2 aydaki maaş ödemelerinde aksaklıklar yaşanmış fakat yine de personele ihtiyacı ölçüsünde para dağıtılmıştır. 10 yıldır kiracısı olduğumuz ve her yıl parasını düzenli şekilde ödediğimiz Gümbet'teki otel sahibinin bu yıl ekonomik kriz nedeniyle kirasında gecikme yaşanmasını bahane ederek, banka hesaplarımıza el koydurması, bizim kredilerimizi ve hesabımıza gelen paraları bloke ettirmesi ise bu yaşanan olayların baş sebebidir. Otel önüne gelen basın mensubu arkadaşlarımıza; bazı kendini bilmez çalışan personellerimizin dediği gibi 'Kaçmış veya saklanmış' değiliz. Bodrum'dayız ve işimizin başındayız. Olayları çıkaran bu personellerin paralarının geri kalan kısımları da ödenerek mağduriyetleri en kısa zamanda giderilecek ve gurubumuzla ilişkileri kesilecektir. İşlettiğimiz 6 otelin basında yazıldığı gibi tamamı kapatılmamış, rezervasyon azlığından dolayı 3 tanesi kapatılmıştır. Diğer 3 otelimiz Türk turizmine ve Bodrum halkına hizmet vermeye devam etmektedir. Bu gelişen olaylara rağmen Ege Otelcilik Grubu en kısa zamanda toparlanarak Bodrum turizmine hizmet etmeye devam edecek, kadirşinas ve vefalı personelleri ile yoluna devam edecektir".

Bu haber toplam 915 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.