İzmir'deki Muğlalılar Kuşadası’nda Buluştu

İzmir'deki Muğlalılar Kuşadası’nda Buluştu
İzmir Muğlalılar Derneğinin 2016 yılı sonbahar gala yemeği Kuşadası’nda yapıldı. İzmir’de yaşayan çok sayıda Muğlalının bir araya geldiği...

İzmir Muğlalılar Derneğinin 2016 yılı sonbahar gala yemeği Kuşadası’nda yapıldı. İzmir’de yaşayan çok sayıda Muğlalının bir araya geldiği geceye geçtiğimiz yıllarda İzmir Vali yardımcılığı görevini yürüten MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan da katıldı.

İzmir’de yaşayan Muğlalılar tarafından 1988 yılında kurulan “Muğla İli Kültür ve Dayanışma Derneği”nin yılın belli dönemlerinde gerçekleştirdiği buluşmaları devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Çeşme’de yapılan bahar yemeği buluşmasının ardından 2016 yılı sonbahar gala yemeği buluşması Kuşadası’nda yapıldı. Kuşadası Tusan Beach Resort Hotel’de yapılan geceye İzmir’de yaşayan çok sayıda Muğlalı katıldı.

Gecede Muğlalı ses sanatçıları, TRT İzmir Radyosu THM sanatçısı Yatağanlı Mustafa Özcan ile Kültür Bakanlığı İzmir Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğundan Fethiyeli Tahsin Duru sahne aldı. Kuşadası’ndaki Muğlalılar gecesine katılanlar Muğlalı sanatçıların söyledikleri Muğla türkülerini hep birlikte eşlik etti. Yöresel oyunlar ve zeybekler hep birlikte oynandı. Geceye katılan Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan’da Muğla Zeybeği oynadı. Gecede derneğin 28. Kuruluş yılı anısına hazırlatılan pasta hep birlikte kesildi.

İzmir Muğla İli Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Adil Can, gecede yaptığı konuşmada İzmir’deki Muğlalılar olarak yılın belli dönemlerinde bir araya gelerek birlik ve dayanışma sergilediklerini belirtti. Başkan Adil Can, Dernek olarak bu yıl il kez Muğlalı iki Üniversite öğrencisine burs vermeye başladıklarını kaydederek yapılacak bağış ve desteklerle ileriki yıllarda daha fazla Muğlalı öğrenciye burs vermek istediklerini söyledi.

İzmir Muğlalılar Derneği’nin 2016 yılı sonbahar gala yemeği buluşmasına katılan Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Türkiye’de 3 ilde Muğlalılar Derneğinin bulunduğunu belirterek, “İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan Muğlalılar Derneği dışında başka illerde Muğlalılar Derneği bulunmuyor. İzmir Vali yardımcılığı görevim sırasında İzmir’deki Muğlalılar derneğimizle yakın iletişimimiz oldu. Çok güzel çalışmalar yapıyorlar. Önceki başkanımız Esat Karaöz abimiz uzun yıllar bu bayrağı taşıdı. Yeni göreve gelen yönetim de başarıyla bu görevi devam ettiriyor. Öğrencilere burs verilme konusu çok güzel. Guru duydum. Adil başkanımızın konuşmasında söyledi; bunu üyelerden gelecek yardım ve bağışlara bakarak yapmayalım. İsterseniz bir sisteme sokalım. Bir havuz oluşturulsun, bu SMS sistemiyle de olabilir. Bu havuza her ay tüm üyelerimiz cüzi miktarlarda katkı yapsa daha fazla öğrenciye burs verir hale gelebiliriz. Mesela benim önerim; sigara içen üyelerimiz her ay bir günlük sigaraya verdiği parayı öğrencilere burs için oluşturulan sisteme bağışlasın” dedi.

Bu haber toplam 919 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.