Kızılbük GYO ile “Sezonluk değil 4 mevsim turizmle kalıcı istihdam”

Kızılbük GYO ile “Sezonluk değil 4 mevsim turizmle kalıcı istihdam”
Marmaris’in en önemli turizm yatırımlarından olan Kızılbük Thermal Wellness Resort, hem sosyal hem ekonomik olarak bölgeyi canlandırmaya hazırlanıyor. En büyük işgücü kaynağını turizmin oluşturduğu bölgede 2 bin kişilik kalıcı istihdam sağlayacak olan proje, Marmaris’i sağlık ve kış turizminde de önemli bir konuma taşıyacak.

Kızılbük GYO uzmanlığıyla Marmaris’in İçmeler bölgesinde yükselen Kızılbük Thermal Wellness Resort, Türkiye’nin en önemli turizm yatırımlarından biri olarak öne çıkıyor. Berrak denizi ve doğal güzellikleriyle yaz aylarının en gözde tatil beldelerinden Marmaris’te 4 mevsim turizmin önünü açmaya hazırlanan proje, aynı zamanda bölgede kalıcı istihdam sağlayacak.

4 MEVSİM TURİZM İLE KALICI İSTİHDAM

Bölgede sağlanacak olan kalıcı istihdamın yaratacağı pozitif etkiye değinen Kızılbük GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik; “2023 yılı İŞKUR verilerine göre Muğla ilinde işe yerleştirilen meslekler sıralamasında 21 bin 211 kişi ile turizm ve otelcilik alanındaki meslekler ilk sırada yer alıyor. Bu sayı toplam işe yerleştirme içinde yüzde 66,1 paya sahip. Rakamlara da bakacak olursak bölgede turizm, istihdam için oldukça kritik bir rol oynuyor. Burada bizi farklılaştırıp öncü konuma taşıyan en önemli unsur ise sezonluk değil 4 mevsim turizm ile sağlayacağımız kalıcı istihdam. Bu vizyonla istihdam oranlarını ve bölge halkının işgücüne katılımını artırmayı hedefliyoruz” dedi.

TURİZM SEKTÖRÜNE NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ YETİŞTİRECEK

Turizm sektöründe, müşterilerin her geçen gün farklı gereksinimlere ihtiyaç duyduğunu ve işletmelerin bu gereksinimleri karşılayabilmek için yenilik yaratmaya çalıştığını aktaran Çelik; “Turizm sektörünün ulusal ve uluslararası düzeyde gelişmesi için nitelikli iş gücünün kritik noktada olduğunun bilincindeyiz. Ekonominin temel dinamiklerinden biri olan turizmde rekabet her geçen gün artıyor. Sektörün gelişmesi için ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynaklarının yetiştirilmesi adına Kızılbük GYO olarak elimizi taşın altına koyacağız. Projemiz turizm sektörüne donanımlı iş gücü yetiştiren önemli bir yer olarak konumlanacak. Bu doğrultuda bölgedeki meslek ve teknik liselerle yapacağımız protokollerle gençlere meslek edindiren ve bölgede iş üreten bir konuma gelmeyi hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

“ÂTIL DURUMDAKİ İNŞAATI BÖLGEYE DEĞER KATAN BİR PROJEYE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ”

Projenin gelişim tarihi ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Çelik; “1985 yılında inşaatına başlanıp yarıda bırakılmış ve orada 30 yıldır metruk halde duran bir yapıyı, bölge esnafına ve halkına fayda sağlayacak bir tesise dönüştürmek, bizim için çok kıymetli. Uzun yıllar büyük bir titizlikle çalıştığımız projemiz hayata geçtiğinde 12 ay açık kalarak hem bölgeye hem de istihdama katkı sağlayacağız. Ayrıca bölgenin öne gelen turizm STK’ları ve kamu iradesiyle uyumlu iş birliği içerisinde, halka ve bölgeye katkı için elimizden geleni yapacağız.”

Kaynak:HABER MERKEZİ

Bu haber toplam 110 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.