Kızılbük Thermal Wellness Resort altyapı çalışmalarıyla da bölgeye katma değer sağlıyor

Kızılbük Thermal Wellness Resort  altyapı çalışmalarıyla da bölgeye katma değer sağlıyor
Marmaris bölgesinin canlanmasına katkı sağlamayı hedefleyen devre mülk projesi ‘Kızılbük Thermal Wellness Resort’ daha yapımı tamamlanmadan yapılan elektrik dağıtım merkezi çalışmalarıyla bölge halkının da aldığı elektrik hizmetini iyileştiriyor.

Denize sıfır, termal tesis özelliğiyle yaz kış konaklanabilecek bir devre mülk projesi olan Kızılbük Thermal Wellness Resort, öncülük ettiği altyapı çalışmalarıyla bölgeye gelen elektrik hizmetinin kalitesini artırıyor.

Marmaris İçmeler’de Kızılbük GYO tarafından gerçekleştirilen Kızılbük Thermal Wellness Resort projesi kapsamında şehrin elektrik altyapı dağıtım yenileme çalışmaları devam ediyor. İçmeler’de yaşanan elektrik kesintileri, Kızılbük GYO’nun 3,5 km hat boyunca projelendirdiği yatırımıyla son bulacak.

Söz konusu çalışmalar kapsamında; 3,5 km hat boyunca, 20 bin metrenin üzerinde altyapı enerji kablosu çekilecek, 3 adet yeni dağıtım merkezi kurulacak. 15,8 kV OG işletme gerilim seviyesinde hizmet veren Pazaryeri TR-54 dağıtım merkezinin yenisinin yapılacak olması ile bölge, elektrik altyapısı 31,5 kV gerilim seviyesinden dağıtım imkanına sahip olacak. Ayrıca, yeni yapılacak Aktaş DM dağıtım merkezi ile, 31,5kV gerilim seviyesinden dağıtım imkanı bu bölgeye de taşınacak.

“Elektrik altyapı yenilenmesinden tüm bölge faydalanacak”

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Kızılbük GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik şöyle konuştu: “Altyapı çalışmalarını güçlendirerek yalnızca projemize değil bölgeye de katkı sunuyoruz. Pazaryeri ve Aktaş bölgesinde kurulacak üç yeni elektrik dağıtım merkezi ile sadece tesisimizin elektrik altyapısını kurmakla kalmayıp, bu bölgelerde yaşanabilen elektrik kesintilerini de sona erdirmiş olacağız. Bu yenileme işlemiyle sunulacak güçlü elektrik dağıtım altyapısından Kızılbük’ün yanında İçmeler ve Turunç gibi çevre bölgeler de yararlanabilecek.”

“Kızılbük GYO bölgenin önemli bir yatırımcısı konumuna geldi”

Kızılbük Thermal Wellness Resort’un faaliyete başlamasıyla birlikte bölgede ilk defa 12 ay kesintisiz turist kabul edileceğinin altını çizen Mahmut Sefa Çelik, “Devre mülk olması sayesinde burayı ikinci ev veya yazlık ev gibi kullanmak isteyen müşterileri bölgeye çekecek, bölgenin canlılığına ciddi katkıda bulunacak bir tesis olacak” dedi.

Kızılbük GYO’nun gerek turizm gerek gayrimenkul sektörü açısından bölgenin önemli bir yatırımcısı konumuna geldiğini aktaran Çelik, “Projemizle birlikte Marmaris’e daha fazla yatırım yapılmasına öncülük ediyor ve burayı artık yılın her dönemi turizmi canlı olan, hareketli bir bölge olarak görmek istiyoruz. Her mevsimi ayrı güzel olan Marmaris’in turizm sezonunun 6 ayla kısıtlı olmaması gerek. Ayrıca projemiz tamamlandığında, yüzlerce kişiye 12 ay istihdam sağlayacağız. Tüm engellemelere rağmen satış rekorları kıran projemizle piyasadaki devre mülk algısına farklı bir boyut kazandırdık” açıklamasında bulundu.

(HABER MERKEZİ)

Bu haber toplam 863 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.