Köpekler Evsiz Kalmasın

Köpekler Evsiz Kalmasın
“Köpekler Evsiz Kalmasın!” Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Minik Öğrenciler, Bodrum Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evini Ziyaret Etti. Sahipleri...

“Köpekler Evsiz Kalmasın!” Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Minik Öğrenciler, Bodrum Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evini Ziyaret Etti. Sahipleri Tarafından Sokağa Terk Edilen Sokak Hayvanlara Dikkat Çekmek, Hayvanların Gerekli Bakımlarının Yapılmasını Sağlamak Amacıyla Başlatılan Projede 60 Gönüllü Minik Öğrenci Görev Aldı.  Bodrum’daki Harvard Dil Okulu Öğrencileri Tarafından Hazırlanan Projeye Bodrum Belediyesi De Destek Verdi.

Öğrenciler Harçlıklarından Artırarak Kulübe Aldılar

Projede Birebir Görev Alan Öğrenciler, Kendi Harçlıklarından Artırdıkları Paralarla Temin Ettikleri 15 Adet Demonte Köpek Kulübesini, Bodrum Belediyesinin Torba Mahallesi’ndeki Geçici Hayvan Bakımevine Teslim Etti. Kulübeleri Burada Kendi Elleriyle Boyayan Öğrenciler, Etkinlik Boyunca Renkli Görüntüler Oluşturdu. Belediye Personeli De Öğrencilere Yardım Etti. Etkinlik Hakkında Bilgi Veren Okul Yetkilisi Erdal Balcı, “Okulumuzu 2014 Yılında Kurduk. O Günden Bu Güne Öğrencilerimizle Çevreye Karşı Duyarlı Olmalarını Sağlayacak Değişik Faaliyetlerde Hep Beraber Oluyoruz, Birlikte Zaman Geçiriyoruz. Bu Hafta Da Bodrum Belediyesi İle İşbirliği Halinde, Özellikle Sahipleri Tarafından Terk Edilmiş Köpeklerin Evsiz Kalmalarını Engelleme Amaçlı Ve Onların Burada Eğitilmelerini Sağlayacak Bir Kulübe Yapma Etkinliği Planladık. Dil Okulu Öğrencilerimiz, Kendi Harçlıklarından Bu Faaliyet İçin Ciddi Bir Pay Ayırdılar. Demonte Halinde Hazırlanmış Köpek Kulübelerinin Hem Boyanması Hem De Onları Tekrar Monte Edilerek, Yerinde, Köpeklerin Birebir Eğitimlerini İnceleyecekler. Aynı Zamanda Köpeklerin Ev Sahibi Olmalarını Sağlayacaklar. Bu Faaliyetlerimizin İçinde Bize Destek Olan Bodrum Belediyesine Ve Köpeklerin Uzunca Bir Süre Yem Gibi İhtiyaçlarını Karşılayan Diğer Tedarikçilerimize Çok Teşekkür Ediyoruz. Çocuklarımızın Hem Köpek Sevgisi Hem De Çevreye Karşı Duyarlılıklarını Bir Nebze Olsun Artıracağımızı Düşünüyoruz. Bugün Çocuklarımızın Harçlıkları Sayesinde 15 Tane Kulübe Temin Edilmiş Oldu. Bunun Haricinde Yaklaşık 1 Yıl Köpeklerin Bakım İhtiyacını Karşılayacak Gıdalar Da Temin Edildi.” Dedi. Etkinlik Sonrası Öğrenciler, Bakım Evini Bir Süre Dolaşarak Bakımevinde Kalan Hayvan Dostlarıyla Vakit Geçirdi.

Bu haber toplam 768 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.