MARMARİS YEPYENİ CADDELERE KAVUŞUYOR

MARMARİS YEPYENİ CADDELERE KAVUŞUYOR
Yaşanan olumsuzluklara rağmen kış boyunca durmaksızın çalışan Marmaris Belediyesi Fen İşleri ekipleri, bir yandan ilçeye prestij caddeler kazandırdı bir yandan da sorunlu noktalara müdahale etti. Kış boyunca 48 bin metrekare genişliğe sahip yaklaşık 4000 metre yolu yenileyen ekipler ellerindeki işleri bayram öncesinde bitirmek için var gücüyle çalışıyor.

Yoğun bir sezon geçiren Marmaris Belediyesi Fen İşleri ekipleri ilçenin birçok noktasında yol yapım ve üst yapı çalışmaları gerçekleştirdi. Gerek kent merkezi gerekse kırsal mahallelerde hummalı bir şekilde çalışan ekipler 48 bin metre alana sahip 4000 metre yolu yeniledi. Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın göreve gelmesiyle başlatılan prestij cadde uygulamalarına da devam eden Marmaris Belediyesi, bölgeye değer katmaya devam etti.

Yapılan çalışmalar kapsamında Armutalan Mahallesi Ayhanlar Caddesi’nde prestij cadde uygulaması gerçekleştirildi. 370 metre uzunluğunda 5180 metrekare alanlı yolda yapılan çalışma 38 günde bitirildi. Asfalt serimi yapılan cadde bölgenin en cazip yerlerinden biri haline geldi. 720 metre uzunluğundaki Armutalan Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki çalışma 28 günde bitirilirken; Armutalan Mehmet Akif Ersoy Caddesi ise 47 günde yenilendi. 225 metre uzunluğundaki güzergahta parke yol çalışması gerçekleştirildi.

AMFİ TİYATRO YOLU YEPYENİ OLDU

Yaz aylarında kültür sanat faaliyetlerinin ana merkezi olan Amfi Tiyatro'nun da yolu olarak bilinen Hatipirimi Mahallesi 148 Sokak'ta da yol ve üst yapı yenileme çalışmaları tamamladı. 450 metre uzunluğundaki güzergahta çift şeritli bisiklet yolu düzenlemesi yapılarak geçen sene yapımı tamamlanan İnönü Caddesi'ndeki bisiklet yoluna bağlantısı sağlandı. Ayrıca aynı mahallede bulunan 133-135 Sokak çevresi de düzenlemeler yapıldıktan sonra parke ile kaplandı.

İÇMELER’DE HUMMALI ÇALIŞMA

Marmaris’in en önemli turistik bölgelerinden biri olan İçmeler’de de yoğun bir çalışma dönemi geçirildi. 2021 yılında yaşanan orman yangınlarının ardından kış aylarında yaşanan sel felaketleriyle gündeme gelen mahallenin dört bir yanında yenileme çalışması gerçekleştirildi. 490 metre uzunluğundaki İsmet İnönü Caddesi 75 günlük çalışmanın ardından asfalt kaplanmış olarak hizmete açıldı.

fen-isleri-8.jpg

MARMARİS’E YENİ ÇEHRE KAZANDIRILDI

Göreve geldiği günden itibaren Marmaris’i daha da güzelleştirmek, yenilemek, ilçe sakinlerinin konfor ve rahatını sağlamak hedefiyle çalışmalarını yürüttüğünü söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.,Yapılan çalışmalarla Marmaris’in farklı bir çehre kazandığını söyleyen Oktay, “Birçok prestij cadde projesini tamamladık. Bu kış boyunca da boyunca Yunus Nadi ikinci etap, Ayhanlar, Fevzi Çakmak, Mehmet Akif Ersoy, Amfi tiyatro önündeki caddesi, 186’ncı sokak, İçmeler İsmet İnönü Caddesi, Hatipirimi 133-135 sokak yeniledik. 4000 metreye yakın yolu yeniledik, caddeleri güzelleştirdik” diye konuştu.

ELDE OLMAYAN SEBEPLER VAR

“Şu an ilçemizin 5 noktasında çalışmalarımız sürüyor. Zaman zaman çalışmaların uzamasıyla ilgili eleştiriler alıyoruz. Ancak ihale süreçleri, bürokratik işlemlerin uzaması, yasal süreçler, hava şartları, doğal afetler, diğer kurumların çalışmalarını tamamlamaması, ekonomik şartlar gibi elimizde olmayan sebepler belediye işlerini etkiliyor” diyen Oktay, “Turunç Cumhuriyet Caddesi ve İçmeler Cumhuriyet Caddesi’nde Ocak ayında başlaması gereken çalışmalar ilk ihalede firmaların çok yüksek fiyat vermesi nedeniyle iptal edilip ikinci ihale sürecine girildiği için sarktı. Yunus Nadi ile İnönü caddeleri arasındaki yolda ise ihaleyi alan firma sözleşmeyi imzalamadığı için yasal olarak tekrar ihale yapılması gerektiği için uzadı. İçmeler Atatürk Caddesi’nde ise diğer kurumların alt yapı çalışmalarını zamanında bitirememesi nedeniyle üst yapı çalışması uzadı” açıklamasını yaptı.

-CEMAL KÖYÜK

Bu haber toplam 764 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.